Jump to content
Dogomania

Miłośnicy Szetlandów...


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dunia77']

Najlepsza akcja była jednak, kiedy czekałam na mojego męża, który wszedł do jakiegoś sklepiku... podszedł do nas pan z dwiema córeczkami, jedna z nich niepełnosprawna. Powiedział, że ta właśnie dziewczynka zachwyciła się Spykerem i chciała by go pogłaskać. Pisałam tu już, że Spajkun delikatnie mówiąc nie przepada za dziećmi... więc powiedziałam panu, że może spróbować, ale nic na siłę, jeśli pies nie będzie miał ochoty. No i wyobraźcie sobie, że Spyker nie miał nic przeciwko :crazyeye: Dałam dziewczynce smakołyk dla Spykera, wziął i dał się pogłaskać.


[/quote]

Miałam bardzo podobną sytuację - moja Flora nie przepadała nigdy za dziećmi - nawet zdarzyło się jej drobne, odstraszające "dziabnięcie" dziecka, kiedy jednak odwiedzili nas znajomi z chorym na zespół Downa synkiem to Flora lizała go po twarzy i dawała ze soba robić wszystko.

Jeśli ktoś miałby informacje na temat możliwości zaadoptowania shelti, wzięcia do domu jakiegoś biedactwa ze schroniska, to bardzo proszę o kontakt! [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
chętnie przygarnę nawet 2 sztuki shelti

Link to comment
Share on other sites

Jest szeltie do adopcji:

W schronisku na warszawskim Paluchu przebywa pies sheltie

[quote]ID: 3009/07/P
Gatunek: PIES [ SZETLAND ] [ samiec ]
Masc: szarowilczasta
Waga: 5,000
Skad: SM z Grochowskiej
Znaki: mały, włos dłuzszy, ogon długi, uszka stojące, białe pazurki i krawat
[url=http://www.paluch.org.pl/foto/000703045_mini.jpg]Obrazek[/url] [/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amatlea']
Jeśli ktoś miałby informacje na temat możliwości zaadoptowania shelti, wzięcia do domu jakiegoś biedactwa ze schroniska, to bardzo proszę o kontakt! [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
chętnie przygarnę nawet 2 sztuki shelti[/quote]

Kopiuję z wątku Colie, być może to bardziej shelti:

W Kielcach, na moim osiedlu błąka się psiak w typie collie, tyle że trochę mniejszy. Pojawił się może z miesiąc temu wraz z towarzyszem - mniejszym, żółtym pieskiem. Myślałem, że przybiegły za suką, ale jeśli nawet, to ten w typie collie już tu został. Gdy dziś go karmiłem, podeszła jakaś starsza pani i była mocno zdziwiona, że pies daje mi się głaskać i nie ucieka. Podobno tydzień temu został pobity i skopany.
Kielce to złe miejsce dla psów, a my jesteśmy całkowicie zapsieni.
Pies (imię robocze Lex) koczuje obok śmietnika. Oprócz grup rozwydrzonej młodzieży grozi mu coś znacznie gorszego - kielecki schron.

Zdjęcia Leksa:

[IMG]http://img230.imageshack.us/img230/11/obraz02b2yd1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/2440/obraz029bsc6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/5796/obraz032bkm6.jpg[/IMG]

Jeśli ktoś mógłby pomóc w znalezieniu DT, to proszę o kontakt:
Grzesiek, tel. 601530844, mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Czy miałabyś możliwość zorganizować jego zdjęcia? Na stronie Palucha (kwarantanny) już go nie ma. Gdyby były zdjęcia i pewność, że on tam nadal jest to myslę, że ktoś by się nim zaineresował. Wiem, że na forum owczarków szkockich ma założony temat, ale jest cisza, bo brak dalszych informacji.
Ja jestem wielką sympatyczką tych piesków, ale tak się złożyło, że przymierzając się do zakupu szczeniaka tej rasy (byłam nawet w hodowli) pojechałam zobaczyć także pieski z naszego schroniska i wróciłam z młodym małym pieskiem. W styczniu trafił do mnie Krakers (z awatarka) też ze schroniska. Na trzeciego psa w domu szans nie ma , choć serce mi ściska, że nie mogę go zabrać do siebie. Ale może wspólnymi siłami znajdziemy mu domek - ta rasa ma przecież wielu wielbicieli.

Link to comment
Share on other sites

Pytałam w temacie pewnej suczki z Palucha czy szetland jest tam nadal.
Odpisała mi Kora:

"Szetland nadal jest w Schronisku miewa sie dobrze mieszka sobie w kociarni. i szuka domku na starsze lata."

Czy mógłby to ktoś z Was wkleić na Forum owczarka szkockiego, żeby sprawę ponownie ruszyć? (ja nie jestem jeszcze zalogowana)

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest nadal na Paluchu. Dzwoniłam przed chwilą. Jego zdjęcie jest wśród psow oczekujących na adopcję.
Na forum sheltie proponowałam tymczas, ale któś go musi stamtąd wyciągnąć.

[IMG]http://www.psy.warszawa.pl/2007/images/nowepsy/2007-11-02/3009.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

terra - spróbuj się skontaktować z Korą. Wolontariusze z Palucha mają też swój temat na dogo w dziale wolontariat (podobno) - jeśli wychodzisz z konkretną propozycją to powinni Ci pomóc. (Aż Ci zazdroszczę takiej mozliwości, mój TZ by tego nie przeżył). Jeśli Ci się uda wklej zdjęcia psiaka. I informuj jak się sparawy mają.
Ja jeszcze nie znalazłam forum szetlanda - możesz podać mi link? Chętnie poczytam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...