Jump to content
Dogomania

Alaskan


kamil111

Recommended Posts

Witam. Mam prawie 3 miesięcznego malamuta w domu. Jest on juz u mnie miesiąc czasu i gdy byłem z nim na spacerze to ugryzł mnie. Było to tak zobaczył coś w trawie i zaczoł to jesc i ja mu chciałem to zabrac zawsze tak robiłem jak cos jadł no dworze i wtedy kiedy chciałem mu to zabrać to mnie ugryzł i warknoł na mnie. Czy wszystko z nim w porządku?Bo dla mnie jest to dziwne zeby pies ugryzł właściciela? Prosze o pomoc.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sugeruje poczytac ;)

[url=http://www.malamuty.om.pl/html/-_wychowanie.html]ALASKAN MALAMUTE - Wychowanie[/url]
[url=http://www.klubmalamuta.org/]Klub Rasy Alaskan Malamute (KRAM) - Klub Malamuta[/url]

Moim zdaniem pies zaczyna dominowac a przynajmniej próbuje.
Tak jak napisała Marta nie wiem czy czytałes o malamutach zanim sie zdecydowałes na szczeniaka,czy jest z hodowli,czy jest to Twój 1-y pies?
To są specyficzne psy, kochane ale trzeba wiedziec jak i co z nimi robic
Pies odczytał to tak: Ty jestes nizej niz on w stadzie wiec nie musi Ci ustepowac to była jego zdobycz którą Ty chcialeś mu zabrac (on nie powie Ci zostaw to moje) i tylko w ten sposób mógł Ci to przekazac...
Noś ze soba smakołyki,zawsze nagradzaj,pokaz ze powinien oddac Ci to co znalazł bo to co Ty masz jest lepsze.
Malamuty to materialisci cos za cos :p ale za to sie je kocha.

Jeszcze raz radze poczytac o rasie teraz jest to 3-y m-ny szczeniak a co jak bedzie wazył 40kg i bedzie wiekszy wtedy ugryzienie nie bedzie takie przyjemne, a Ty nie bedziesz mógł sobie poradzić kiedy juz nabierze złych nawyków.

pozdrawiam Uśka

Link to comment
Share on other sites

Usia, dajmy sobie spokoj z ta nieszczesna dominacja, bo nastepny bedzie gryzl biednego psa w lewe ucho :evil_lol:.
Po prostu nie wiadomo, z jakich warunkow pies wziety, po jakich rodzicach, czego uczony, bo oddawania znalezionych smieci (wymiana za smakolyk) na pewno nie.
Poza tym, to psie dziecko, 3-miesieczny szczylek i dominacja, agresja -chyba wlasciciela :roll:...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...