Jump to content
Dogomania

Najlepsza klatka


M&T

Recommended Posts

[quote name='Unbelievable']a szczurzy to wymiarowy niby? :evil_lol:
no mój pies ma klatkę to odpoczywania na treningach, w domu i do transportu- aczkolwiek w domu ma do dyspozycji łóżko jeszcze ;) jak zostaje sam to zamykam go w innej klatce, dużo większej bo jednak ta jest za mała żeby długi czas w niej siedział dzień w dzień[/QUOTE]

Hm, z tego wynika, że też potrzebuję właściwie dwóch klatek... Idę sprzedać nerkę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ktoś z was ma taki transporter?[U]
[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/torby_transportowe/torby_na_kolkach/158918"]klik[/URL]

[/U]Poszukuję wytrzymałej klatki na wystawy. Mam metalową dogIV, ale jest zbyt ciężka na wyjazdy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']Ja mam takie pytanie: czy są na rynku dostępne klatki, które składają się w coś mniejszego niż bok klatki? Ciężko jest taszczyć w pociągu tak wielki format, nawet jak jest lekki...[/QUOTE]

A tam ciężko.
Ja już prawie dwa lata tacham się pociągiem na wystawy,właśnie z taką materiałową,składaną klatką(dość dużą).
Lekkie,można wrzucić na półkę dla bagaży albo postawić gdzieś z boku.Ewentualnie wrzucić pod siedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']No właśnie wiem, że lekkie... Ale format ma duży, i poza pociągiem ciężko się nią operuje... [/QUOTE]
Tu się zgodzę.
Smycz w jedną rękę,klatka w drugą,drobnica do plecaka ale nie daj Boże jak się chce zabrać coś jeszcze.
Chyba tylko zęby wtedy zostają ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, szczególnie kiedy ma się ruchliwego psa, chce się coś zjeść czy czegoś napić, kiedy w tłumie trzeba się obrócić (ofiary murowane) czy co gorsza skasować bilet w autobusie czy tramwaju... O ewentualnym operowaniu psem szkoda wspominać :D A gdyby to była połówka tego rozmiaru, to można by i jakoś do plecaka przymocować...

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat podłóg w metalowych klatkach.
Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem jaką wybrać. Metalowa taca wydaje się trwalsza ale klatka przez to cięższa, na dłuższą metę pewnie zardzewieje. Czy plastikowe tace często pękają? Będzie to nasza pierwsza klatka, więc liczę na opinie innych.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam plastikową i nic się nie dzieje... Za nic nie wymienię na metalową :D Głośne to, psu będzie zimno jak ewentualnie kocyk się przemieści, do tego nie wygląda zbyt estetycznie. Jak dla mnie nic nie pęka, bo pies w klatce nie skacze, bynajmniej u nas przez 1,5 roku nie dzieje się nic... Tfu, tfu... :-)

A co do tej materiałowej: mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć w sprawie tej klatki, chciałabym żeby kieszonek było trochę, ale przede wszystkim żeby była lekka i miała mocny stelaż... Po zdjęciu ciężko ocenić, a wolałabym przez internet, bo i większy wybór i nie warto przepłacać... I jeszcze takie pytanko: kupował ktoś albo przynajmniej patrzył na ceny klatek materiałowych na wystawach? Dużo droższe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karussek']Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat podłóg w metalowych klatkach.
Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem jaką wybrać. Metalowa taca wydaje się trwalsza ale klatka przez to cięższa, na dłuższą metę pewnie zardzewieje. Czy plastikowe tace często pękają? Będzie to nasza pierwsza klatka, więc liczę na opinie innych.[/QUOTE]

Ja tez miałem podobny dylemat. Po zasięgnięciu kilku opinii postanowiłem kupić klatkę z plastikowym dnem i jestem w 100% zadowolony z tej decyzji. Taca mimo, że z plastiku, jest bardzo mocna. Poza tym jest cicha (pies nie puka o nią pazurami, tak jak o metalową), ciepła i miła. Klatka dzięki temu lżejsza przy przewożeniu no i nie zardzewieje. Nie wiem jak tace innych producentów, ja kupowałem w [URL="http://www.petnetstore.pl"]tym sklepie[/URL] i nigdy nie zamieniłbym na metalową [URL="http://www.petnetstore.pl"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam klatkę z metalowym i plastikowym. Czy pazury słychac to nie wiem, bo u mnie zawsze był materacyk i psy lubiły w niej leżec :) tylko że obija się o kraty ale na to też jest sposób - ja pomiędzy tym miałam ręcznik :) więc nic nie było słychac :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem materiałowej klatki z przeznaczeniem na wystawy, dla małego psiaka - yorka. Z obecnym kończę wystawy ale marzy mi się kolejny.
Dotychczas używałam transporterka Ferplast Atlas 10, ale chciałabym zwiększyć powierzchnię żeby pies mógł załatwić się w razie potrzeby na podkład. Jeżdżę sama na wystawy i zazwyczaj nie mam z kim rzeczy zostawić żeby iść na siku.
A targanie metalowej klatki jakoś mi się nie uśmiecha :( mimo że zawsze mogłabym zamknąć w niej rzeczy na kłódkę, i wykorzystać jako stolik. Jest za ciężka (mam DOG III) :(
Materiałowa z kolei na płasko wchodzi super do bagażnika/postawi się pod ścianą, jest lekka, na jakieś wyjazdy wakacyjne mogłaby być.
Jako alternatywa jest transporter Marchioro Tortuga 3 ze względu na zamknięcie i schowki.

Doradźcie coś proszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karussek']Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat podłóg w metalowych klatkach.
Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem jaką wybrać. Metalowa taca wydaje się trwalsza ale klatka przez to cięższa, na dłuższą metę pewnie zardzewieje. Czy plastikowe tace często pękają? Będzie to nasza pierwsza klatka, więc liczę na opinie innych.[/QUOTE]
W moich klatkach, które mają już po kilka lat, podłogi metalowe nie rdzewieją.
Klatki nie raz łapały wilgoć, były stawiane na ziemi, mokły. I nic.

Natomiast jedna jedyna plastikowa podłoga została sprytnie zahaczona i nadgryziona, a przy następnej okazji doszczętnie zeżarta.
Może dla małych piesków to się sprawdza, nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']W moich klatkach, które mają już po kilka lat, podłogi metalowe nie rdzewieją.
Klatki nie raz łapały wilgoć, były stawiane na ziemi, mokły. I nic.

Natomiast jedna jedyna plastikowa podłoga została sprytnie zahaczona i nadgryziona, a przy następnej okazji doszczętnie zeżarta.
Może dla małych piesków to się sprawdza, nie wiem...[/QUOTE]

Nie ma rzeczy niezniszczalnych, psa należy nauczyć zostawać w klatce, ewentualnie dać mu jakiś gryzak. Mnie dodatkowo nie przekonuje fakt, że kiedy jest chłodna blacha jest lodowata, kiedy jest gorąco, wręcz parzy...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam materiałową, kupioną pod wystawy. W domu robi za dodatkowe legowisko. Dwa setery mieszczą się spokojnie w 120x80cm. Tyle że wiadomo, materiałowa to rozwiązanie dla nieawanturującego się psa, który nie zniszczy klatki :) Moje nie były jakoś od małego przyzwyczajane, specjalnych etapów oswajania też nie przeprowadzałam starczyło zostawić nowo zakupioną klatkę otwartą a psy ją same przejęły na własność już pierwszego dnia :)

Metalowej nie kupowałam, bo za ciężka na przenoszenie na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']psa należy nauczyć zostawać w klatce, ewentualnie dać mu jakiś gryzak. [/quote]
Kurde, że też na to nie wpadłam. Wsadziłam szczeniaka do środka na kopach i zostawiłam tam na kilka miesięcy, aż zrobił się za duży i musiałam kupić nową klatkę. I chyba faktycznie zapomniałam o gryzaku. Dobrze, że miał plastikową podłogę do zeżarcia :loveu:

[quote name='Paulix']Mnie dodatkowo nie przekonuje fakt, że kiedy jest chłodna blacha jest lodowata, kiedy jest gorąco, wręcz parzy...[/QUOTE]
Ty niczym nie przykrywasz podłogi? No wiesz, materac, mata, koce...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Kurde, że też na to nie wpadłam. Wsadziłam szczeniaka do środka na kopach i zostawiłam tam na kilka miesięcy, aż zrobił się za duży i musiałam kupić nową klatkę. I chyba faktycznie zapomniałam o gryzaku. Dobrze, że miał plastikową podłogę do zeżarcia :loveu:


Ty niczym nie przykrywasz podłogi? No wiesz, materac, mata, koce...?[/QUOTE]

Przykrywam kocem, latem jest psu gorąco więc nie przykrywam, ale wielokrotnie psu zdarza się "skopać" koc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też się zapytam o radę.
Potrzebuje klatki dla owczarka niemieckiego, bo mi się franca strasznie na zajęciach agi awanturuje. Oprócz tego chciałabym pojechać z nim na semi, także klatka sie przyda. No i nie wiem na co się zdecydować.
Po wstępnych oględzinach wybrałam cos takiego:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/32926[/URL]
rozmiar: L
lub coś takiego:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/transportery/duze_transportery/47376[/URL]
rozmiar: 6

No i mam pytanie, czy w ogóle dobry rozmiar dobrałam. Drugie pytanie co byście doradzili, co będzie poręczniejsze?
Najlepsza dla mnie byłaby klataka materiałowa, ale boję się, że paskuda może ją rozwalić...

Link to comment
Share on other sites

O i całkiem fajne promocje :)
jezeli chodzi o trening a nie 'mieszkanie' to wg mnie są ok. Ja na długośc klatkę miałam 90 cm dla suki w kłębie ok. 48 cm ale na mieszkanie i była ok. Teraz dla boksera mam na długośc 120 cm, ale też normalnie w niej 'mieszka' :)

Jeśli o transporter chodzi to sama się zastanawiam nad takim właśnie rozmiarem 6, właśnie do samochodu na treningi. Tylko, że samochód muszę wymierzyc :)

Link to comment
Share on other sites

Tak transoprter byłby używany tylko na treningach, oczywiście po wcześniejszym przyzwyczajeniu psa, albo w podroży pociągiem.
Czyli rozmiar wybrałabym dobry :)

I wydaje mi się, że ten plastikowy kennel jednak bylby lepszy. Bo można do niego kółka zamątować i ciągnąć, a tą metalowa klatkę to tak nieporęcznie przenosić. Co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Cyz to metalowa czy materiałowa jest nieporęczna, zwłaszcza przy wchodzeniu na schody trzeba wysoku trzymac ja w ręce żeby nie obijała, a tak przy okazji to można obic sobie nogi materiałową to spoko, ale już matelową no to boli ;). i Efekty takiego noszenia można poczuc na następny dzień w postaci zakwasów ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...