Jump to content
Dogomania

Ogon


Marta&Reks&Dzik

Recommended Posts

Ja teraz tez mam miot kolorowy- cz-sr suka z chlopcem p&s:))))

No i musisz to uargumentowac dlaczego chcesz miec takie skojarzenie:))))

Orsini napisz :modla: plis dlaczego zdecydowałaś sie na takie skojarzenie. I czym to argumentowałaś.

Konkretny przykład bardziej wyjaśni o co w tym krzyżowaniu chodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wszystkie oddziały zgadzają się na takie krycia.

Kobieta miała ciemną pieprzaczkę i chciała pokryć białym, żeby rozjaśnić szczeniaki. I jej oddział się nie zgodził.

Ja się trochę dziwię, bo białym do pieprzaków trochę daleko :)

A sam kolor to chyba nie wszystko

Link to comment
Share on other sites

a baba pisala odwolanie?ja bym pisala:)))

mek: czym to argumentowala?juz nie pamietam, generalnie mi sie bardzo ten pies podoba-jest krociotki, ma proste jak stol plecy, fajne katy , super rodowod, po psie ktory mi bardzo pasuje, no i najwazniejsze daje ladne dzieci, o jego corka juz troche powygrywala mimo mlodego wieku.

No i to w skrocie dlaczego:))))a co pisalam to Ci nie powiem, bo mowie-nie pamietam dokladnie;)))wymieniasz osiagniecia psa i suki i piszesz dlaczego akurat ten pies i dlaczego w kolorze nie chcesz lub nie mozesz:))))

Link to comment
Share on other sites

w wielu krajach jest to dozwolone bezograniczen np. Szwecja. W USA najbardziej znany hodowca kryje tylko miedzykolorami:))bo mowie,ze w ten sposob sie osiaga najlepsze efekty i chyba ma racje patrzac na to co wyhodowal:))))

generalnie jest to tez mieszanie roznych genow:))a wiec powiekszach te pule genowa i to jak dobrze dobierasz psiaki to tylko na dobre rasie wychodzi:))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

to sie ich zapytaj:)))w usa jest jedna pod nazwa sznaucer miniaturowy.I oni nie uznaja bialych, bo mowia, ze to ni esznaucer tylko mix-zeby powstal domieszano zbyt wielu ras np. westie i ze to nie jest czysty sznaucer.

hmmm, tak jakby do kolorow nic nie domieszali:)))))ja obstawiam kerry blue:))))bo i wlos dal i wzros (stad te 40stki np) i to ze niektore z wiekiem siwieja:))no i uszki terierowato zagiete:)))

Link to comment
Share on other sites

ornini napisała

hehehe wiem po co, zeby wiecej osob moglo wygrywac:))bo tak by bylo tylko jedno BOB:))))))))))))))))))))

no właśnie..

Ale skoro tak uwazasz ,że to ulepsza rase to powiedz mi jakie sa te Twoje małe szczeniaczki.

Jakiej masci wyszły i czy beda w 100% odpowiadały kolorkiiem swojej rasy.

Powiedz o całym miocie a nie tylko o tych najlepszych.

Nie pomyśl sobie ,że CIę atakuje albo że jestem bojowo nastawiony do Ciebie.Poprostu chce wiedzieć "czym to sie je"

Link to comment
Share on other sites

mek spoko:)))))))))))))nie ma sprawy:)))nie wiem co wyjdzie u mnie tzn. mam i takie i takie kolorki. Pieprzaki beda ciemne takie jak te psieki ktore wymienilam. Beda pewnie obrywaly za kolo,ze za ciemne, bo sedziowie uwazaja,ze to zly kolor, a kolor jest dobry tylko,ze niosa cz-sr gen wiec sa ciemniejsze. W Polsce sie to zaczyna zmieniac na dobre czego przykladem jest corka tego psa ktorym krylam-ciemna, a wygrywa-brakuje jej juz tylko 1 caciba do intera nop i czasu:)))bo mlodziutka, a juz ma 3 plus Baltic Winner, plus Zwyciestwo Polski.

Generalnie ja lubie amerykanskie sznaucerki i chce takie miec, a tam sie miesza kolory. To jest poszerzanie puli genowej-jakby nie mieszac kolorow to by sie caly czas siedzialo w tym samym. A wybitne psy jak np. Enjoy's Phantom of The Opera (ponad 250xBoB) sa wlasnie z takich polaczen: pieprzak z czarno-srebrnym, wiec chyba jak maja takie rezultaty to maja racje?:)))))))

wiele osob jest przeciwna mieszaniu, ze niby sie kolor psuje, ale to nie jest tak prosto dziedziczone. Krysia by Wam wytlumaczyla, bo ja sie nie znam:))az tak jak ona.

Generalnie pieprzydelka sa ciemne, a cz-sr sa normalne. Przy skrzyzowaniu 2 pieprzakow tez moze wyskoczyc ciemny pieprzak patrz Dumny Walenty kolegi po jasniusienkim B.The Buck Stops Here i jasniutkiej Evicie. I po 2 cz-sr wychodza lewe cz-sr, ktore bardziej przypominaja ciemnego pieprzaka niz cz-sr:)))tu nazw nie napisze, bo o ile ciemny pieprzak nie jest zadna wada to to i owszem:)))))))a do sadu trafic nie chce. A ile cz-sr i czarnych jest farbowanych?czemu?:)))a nie sa z mieszania kolorow. Mowie, to sie jakos skomplikowanie dziedziczy:)))mnie to przerasta:))))i dla mnie najwazniejsze jest, zeby exterierowo byly w porzadku. Kolor mniej wazny, wole miec ciemnego pieprzaka,ale pokrojowo fajnego niz jasnego a kociuba:))))

cos jeszcze napisac?bo nie wiem:)))))))))))

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za odpowiedź ;) Korzystając z sposobności chciałam sie zapytać znawców ogonów;) czy mój Reksio , który ma niestety ciety ogonek, dobrze go trzyma :) Tak tylko z ciekwości ;)

To zdjęcie :)

http://sznaucer-reksio.fm.interia.pl/zdjecia/reksio_maly21.JPG ale trochę nie widac bo nim rusza ;)

i tutaj ale troszkę z złej strony :) http://sznaucer-reksio.fm.interia.pl/zdjecia/reksio_maly20.JPG

bede wdzieczna bo chcę sie dowiedzieć czy mój Reksio ma chociaż jedna wadę :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mek spoko:)))))))))))))nie ma sprawy:)))nie wiem co wyjdzie u mnie tzn. mam i takie i takie kolorki. Pieprzaki beda ciemne takie jak te psieki ktore wymienilam. Beda pewnie obrywaly za kolo,ze za ciemne, bo sedziowie uwazaja,ze to zly kolor, a kolor jest dobry tylko,ze niosa cz-sr gen wiec sa ciemniejsze. )

mek :)))toc napisalam, ze mam i takie i takie?:))a wiec i czarno-srebrne i pieprz i sol:)))))))))))))jest 50% na 50%, wiec 3 cz-sr i 3 pis:))))

Link to comment
Share on other sites

:) ja chcem czarno-srebrnego!!!....ech....jakby pięknie komponował się z pieprzaczkiem:) denisio miałby kompana, no ale to narazie tylko marzenia, może kedyś sie spełnią....zobaczymy, orsini a jak jest płeciowo? ile piesków ile suczek bo nie pamietam, pewnie pisałaś więc sorry :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ogon musi byc przedewszytkim wysoko osadzony tak mowi wzorzec, a co do wygladu sznaucera z niecietym ogonem to wg mnie np w olbrzymach najbardziej sedziowie cenia proste ogony noszone lekko ku gorze, taki pies wyglada bardziej elegancko od tego ktoremu np zawija sie ogon w polowie, ja u mini tez preferuje ogon raczej prosty od takiego ktory zwija sie na grzbiecie

Link to comment
Share on other sites

to chlopak:)))i nad nim tez sie zastanawiam, bo suka chyba pojdzie w pi...:))))))))))BARDZO DOBRZE, ze obcielam ogonek:)))a zaraz obetne uszy:)))))))))dla mnie sznaucer z uszi i ogon nie ma tego wyrazu twarzy, miniatura to pal szesc,ale olbrzym???tak pieknie wygladaja kopiowane, o ile ladnie kopiowane:)))bo czesto sie widzi zepsute uszki

Link to comment
Share on other sites

Hehe, to smiesznie wyszlo, bo ja myslalam, ze to dziewczynka :lol: .

Co do calych i kopiowanych sznucerow, to kazdy moze miec swoje zdanie i ja kazde szanuje, jednak mi sie podobaja nie kopiowane i nie mam nic przeciwko merdajacym ogonkom. Szczegolnie, ze one tak super sie ciesza tymi ogonami dlugimi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...