Jump to content
Dogomania

Ogon


Marta&Reks&Dzik

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PAmiętam jak przez pierwsze dni po kupieniu Ediego zachwycalismy sie jego ogonem...

Bo Chester miał obcięty to teraz bylismy w szoku że sznuacer może tak super wyglądac z ogonem!!!

Tą radość jeszcze bardziej wiadać...Alebo jak sie skupia i "najeza" to mu sie wtedy tak fajnie idealnie prostuje :) Wogóle jak tą swoja antenka czasami nas wali to aż miło :D

Link to comment
Share on other sites

Tą radość jeszcze bardziej wiadać...Alebo jak sie skupia i "najeza" to mu sie wtedy tak fajnie idealnie prostuje :) Wogóle jak tą swoja antenka czasami nas wali to aż miło :D

O tak Marusiu wiem o czym mówisz :D Sznaucerkowe szczurze ogonki są urooooocze ;) A szczególnie jak sie ostrzyże psiulka i ogonek nie jest aż tak zarośnięty tylko króciutkie włoski ma :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mnie się podobają długaśne ogonki na krótko obcięte. Już napewno nie zarośnięte. A na osiedlu mieszka babka która ma sznaucerkę baaardzo dziwną , bo mieszanke bialego i czarnego ( troche nie chce mi się wierzyć,że naprawdę) i ona ma ogonek na ktorego końcu zostawiaja taki wielki dlugasny "chwaścik"...to samo na końcach uszu( ok 7cm kłaczki) . dziwacznie to wyglada... :roll:

Link to comment
Share on other sites

U nas na osiedlu to chodzi dużo dziffnych sznaucerków...

Jest taki sznaucer, co wygląda jak pudel, ma długie, zwisłe uszy z kręconymi włoskami (podobne do uszu spaniela, ale nie aż tak duże). Pies ma ze 45cm w kłębie i takie futerko jakieś dziwne...Acho no i nie ma wogóle brody (nie wiem czy wogóle,czy tak go strzyże :o ) Pani owa mówi, że to jest sznaucer AMERYKAŃSKI :roll:

No i jest tez piesek co mał być chyba czarno srebrny, ale cąły jest czarny tylko uszy ma wręcz BIAŁE a główke taka jakby osiwiała (ma jakieś pół roku)

A Gal ma póświnkowaty ogonek ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie to w ogóle nie wygladało na sznaucera. Skąd taka moda?? Z takimi zwisluchami wyglada raczej jak kooooza. :lol:

Zresztą i u mnie jest dużo takich dziwnych szlauferków. Ta suczka PODOBNO z czarnego i bialego sznaucera to jest własnie szarusieńka. Ale nie sól z pieprzem tylko poprosta szara( taka wyszarzona na maksa czerń).

Link to comment
Share on other sites

No a ja myslę ,że tak malo jest bielaskow w Polsce,ze nikt przy zdrowych zmysłach nie wypozyczyłby swojego unikata do czarnej suki ( lub odwrotnie)...

A tak mi się przy tej okazji przypomnialo, nie o sznaucerkach..ze baba u nas na osiedlu chwaliła się ( i to nie kłamstwo),ze jej rodowodowy spanielek zostal tata pokrywając skundlona seterkę...to wszystko pikus gdyby nie to ,że sam dobija teraz do 9miesiąca, a jego szczeniaki maja juz ze dwa. Powiedziala ,ze kupiła go na REPRODUKTORA. No , szok!! Reproduktor 7miesięczny, czy 6cio!!

Link to comment
Share on other sites

:roll: :o :roll: ..... brak mi słow do takich ludzi jak Kat pisze!!

a co do frędzelków na koncu ogonka to ja widziałam takeigo białego na wysdtawie w Krakowie:) śmiesznie wygladał na szczęście uszka miał normalne klapiące ostrzyżone równo, ale na końcu jego długiego ogonka miał takie dizwne sterczące cus - smieszne to było i nie wiem czy do konca mi sie podobało... :roll:

Link to comment
Share on other sites

hej,

mam chęc Ediemu troche sama nożyczkami obciąc troche sierści w ogonka...Nie bede golis bo to bedzie smiesznie wyglądac jak cały bedzie zarośnięty a sam ogonek ostrzyzony :lol: ale chciałabym chociaz troche sama nozyczkami obciąc mu na ogonku...Czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

nie nie:))sa takie cuda:)))najbardziej utytulowany czarny pies w Polsce kryl kiedys , chyba w zeszlym roku biala suke. Jak biale w Polsce wygladaja to kazdy wie, wiec i wiadomo co z takiego skojarzenia wyszlo:))no ja sie dziwie, bo jakbym miala super psa to bym nim nie kryla na lewo i prawo, bo potem i tak na psa beda gadac i tak!!!

Inne kolory cz-sr i pieprzasta suke skolei u nas mieszali z bialym. Z jednej wyszlo cos, wlasciwie nie wiem co bo jest to pieprzak przynajmniej tak ma w papierach:)))ale o smiesznym kolorze-za jasny i w jakies ciemne plamy!!!!!!!!!:))))co innego,ze zeby otrzymac fajne biale to trzeba pomieszac kolory,ale...

Link to comment
Share on other sites

a skoto już o kolorkach mowa to mam pytanie: bo ja myślałam, że legalnie międzty kolorami żeby miot miał rodowody kryć nie można a na stornie Agatki widz,e że w maju 2005 planują krycie czarnej Livki czarno-srebrnym Tkat's my Story:) tak na marginesie to pieseiktóry bardzo mi się podoba, ale powiedzcie mi jakie warunki musza być spełnione by takie skojarzenie mogło mieć miejsce zarejestrowane w ZK?

Link to comment
Share on other sites

acha i wtedy wychozą szczeniaki z miotu cz-s i p&s beda pieprzaczki i czarno-srebrne czy moga byc tez np. czarne? tak samo z czarnego i cz-s tylko czarne i cz-s czy pieprzaki tez moga wyjsć, i dlaczego robi się takie skojarzenia to wpływa jakoś pozytywnie na umaszczenie szczeniaków czy nie ma znaczenia?

Link to comment
Share on other sites

ojej, nie mam juz czasu,zeby Ci odpowiedziec:((((bo to dluuuga historia.

Mialas juz genetyke w szkole?wiesz co to gen dominujacy i recesywny?

jak tak to by bylo prosciej jak nie to...

z 2 cz-sr sie urodza tylko cz-sr, bo to jest gen recesywny

pieprzak jest genem dominujacym,ale moze niesc gen cz-sr i wtedy z cz-sr da 50%takich i drugie tyle takich,

pieprzak moze byc homozygota, a wiec miec tylko pieprzaste geny i wtedy d... blada da same pieprzaki.

No to jesli chodzi o mieszanie tego co ja pomieszalam czyli cz-sr i pieprzaka

na mieszanie innych nie mam teraz czasu, tzn. zeby Ci wyjasnic:))sorki

Link to comment
Share on other sites

ok wielkie dzięki:) fajny byłby taki pieprzak z genami cz-s ciemny:) a co do genetyki niestety ominęliśmy ją w skzole ale ja lubie biologie to za tydzien po olimpiadzie z biologi sobie doczytam o genetyce z internetu cosik i sie poucze tego bo to cekawe jest ale nerazie mam na głowie olimpiade z fizyki i biologii!

Link to comment
Share on other sites

a przy czarnych to w ogoole sa jaja:))np. w miocie u ruskow po 2 czarnych wyszly 3 pieprzaki tylko:)))masakra,ale mozliwa:))))))))))))

Krysia tez ma miot cz-sr sukie teraz z czarnym i wyszlo wszystko:))))3 kolorki:))jak ktos sie nie zna to mowi,ze to niemozliwe:))i ze dokryla pieprzakiem:))A wystarczy poczytac najnowsza genetyke i sie okazuje ,ze jednak to prawda:)))

Link to comment
Share on other sites

coś jednak wyjaśniłas bo na olimpiadzie takie poczatku genetyki są więc cos tak wiem, ale nie tak dokładnie zeby sama muc wyjaśnić to sobie doczytam;) a Ronny wlasnie badzo mi się podoba taki pieprzaczek ciemny, a czy takie pieprzaki to sa jak na wystawach traktowane? lepiej od zwykłych czy gorzej czy bez znaczenia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...