Jump to content
Dogomania

Ogon


Marta&Reks&Dzik

Recommended Posts

Długie ogonki u sznaucerów to raczej nowość na ringach ;) Chciałam sie więc dowiedzieć jak sznaucer powinien poprawnie nosić ogonek?? W MP są zdjęcia 3 różnych ogonów: prosty, zagięty i jak u świnki:) Tylko który jest najlepszy, który sędziowie najwyzej oceniają??'

Aha, i jeszcze jedno w sprawie ogonów- jak maja być przygotowane na wystawę?? czy się je trymuje czy maszynka ścina , i jaka długość sierści jest najlepsza na ringu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tego nie ma we wzorcu.

Ale chyba najlepiej uniesiony do góry i troszkę wygięty w łuk.

Nie zawinięty jak u świnki :P

Można trymować lub strzyc maszynką, ja lekko przetrymowuję, a potem strzygę maszynką.

Śmiesznie wygląda, jak sznaucer ma zostawioną kitę lub dłuższy włos, lepiej też jak nie jest wygolony na całkiem krótko, bo wygląda jak szczurzy :P

Link to comment
Share on other sites

w ostatnim albo przedostatnim numerze "Mojego Psa" był artykuł o długich ogonkach i naturalnych uszkach, była tabelka z loista krajów UE i znaczkami, które mają wprowadzony zakaz, ale do cego mzierzam-były zdjecia piesków z długimi ogonkami (boxer, sznucer) i na podstawie sznaucerka było opisane że psy z ogonkami nosza je różnie i hodowcy moga wybierać jakie im sie najbarziej podobają i z tego co wyczytałam wywnioskowałam że nie ma typu prawidłowego, po prostu ma być ogonek były trzy ttpy: zagięte (łuk), zakrecone (jak u świnki) i proste jak szabla mnie podobają się zagięte:) chociaż te inne też są OK:)

Link to comment
Share on other sites

Na chwile obecna wzorzec okresla tylko ze uszy i ogon maja byc naturalne. Niemiecki klub sznaucerów próbował zmusic bruksele do przyjecia okreslonego modelu ogona, ale nie udało im sie to....

jesli psiak sobie daje to mozna podskubac, a jesli nie to maszynka i degazówki w ruch :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co bedzie, bo jak narazie to tylko niemcy chca okreslenia wzorca na ogon. A inne kraje nie wiec watpie zeby to przeszło....

I bedzie tak ja z uszami te ze stojacymi dostaja bdb a te z klapnietymi dosk.

Tak mysle.

I bardzo dziekuje za słowa uznania dla Dengisiowego ogonka :)

Link to comment
Share on other sites

on ma taki jak ten chyba ferrari od hodowli scedir mowi,ze ma byc-prosty,ale wygiety w luk, no a niestety wiekszosc ma zakrecony.Ale nieprawda,ze wygrywaly w poznaniu ciete tzn. w pieprzakach i moze, ale juz w cz-sr i bialych nie:)))lub nie zawsze, wiec baba gupia i tyle:)))tu to pisze,bo w sumie tu jest dyskusja o ogonkach:)))

Link to comment
Share on other sites

Położony nie może być - bo wtedy jest to tzw. zajęczy ogon, co jest wadą

tzn chodzi mi o to że jest położony w strone otworu dupkowego.

Bo zajęczy to chyba jak się kładzie na grzbiecie psa

A ludziska od tej dupki go odciagają do pionu.

a tak w ogóle to czy cięty powiniem stać pionowo czy raczej lekko przechylany w strone głowy( czy dupki)?????

Link to comment
Share on other sites

tzn chodzi mi o to że jest położony w strone otworu dupkowego.

Bo zajęczy to chyba jak się kładzie na grzbiecie psa

A ludziska od tej dupki go odciagają do pionu.

a tak w ogóle to czy cięty powiniem stać pionowo czy raczej lekko przechylany w strone głowy( czy dupki)?????

Źle Cię zrozumiałam, oczywiście, że zajęczy jest jak ogon skierowany jest w kierunku głowy :) no i to jest wada, nic więcej we wzorcu nie ma na ten temat

A ogon podtrzymuje się u nasady, bo w ten sposób skraca się optycznie psa - tak mi się w każdym razie wydaje :D

Link to comment
Share on other sites

No proszę, co dopiero nad tym w domu dumalam. Nad tak noszonymi ogonami. No bo nieraz na osiedlu spotykam sznaucerki, których ogonki noszone sa pionowo( aż za pionowo) w góre. Tak doslownie kąt 90 stopni,ze im cały "otworek widać" :D . A nawet własnie bardziej skierowane ku głowie.

Seja to trzyma ogonek w sposob "różny" Gdy jest w domu to jej lekko opada w dół ale jak wychodzi zdobywac swiat to ma wyprezony do góry, no ale nie pionowo...90stopni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...