Jump to content
Dogomania

PCHEŁKI


elpaso

Recommended Posts

Wiem że temat był wielokrotnie poruszany ale chodzi mi nie tyle o odpchlenie pieska co o to czy ktoś stosował może jakiś środek do "odpchlenia" mieszkania. Co prawda nie widziałam tego paskudztwa w domu ale czytałam, że trzymają sie w psich legowiskach i na dywanach. Nawet nie chcę ich widzieć !!

Więc poszukuję środka skutecznego i żeby mi się rodzina i pies nie struł

Link to comment
Share on other sites

Odkurzacz, jednorazwe worki i taki srodek - do nabycia u weta - w formie pudru ( m.in . do odpchalnia w kurzych fermach ) - nie pamietam nazwy, ale wet poradzi - u nas poskutkowalo - musisz przerwac cykl rozwoju pchy (warto sie z nim zapoanac - znajdziesz w necie) - stad worki do ktorych ten srodek wsypujesz i odkurzasz, a potem worki palisz. Caly zabieg powtarzasz co 7 dni, odkurzajac dokladnie szczeliny w podlodze, w kanapach i innych - tam gdzie moga byc pchyl. po 3 krotnym zabiegu - powinno byc juz bezpiecznie.

Link to comment
Share on other sites

hmm... a tak w ogole to ile pchly zyja? bo jak np odpchlisz tym plynem (to w tym niebieskim takie ;P) co sie na kark wyciska, to to dziala przez 3 miesiace chyba, w tym czasie pchly powinny pozdychac chyba, nie?

ja bralam Fisie ze wsi jakiejs, byla cala zapchlona, masakra, miala az zapalenie skory, siersc jej wylazila, na bokach byla prawie lysa :cry: , no ale odpchlenie, porzadny szamponik, czeste kapiele i teraz blyszczy co nie miara ;) ... nie odpchlilismy zadnych dywanow, katow itp, a pchel od tamego czasu moj dom wiecej nie widzial ;-)

Link to comment
Share on other sites

bo jak np odpchlisz tym plynem (to w tym niebieskim takie ;P) co sie na kark wyciska, to to dziala przez 3 miesiace chyba, w tym czasie pchly powinny pozdychac chyba, nie?

Po zaaplikowaniu Frontline nie będzie pcheł na psie.

Ja nie odpchlałam nigdy całego mieszkania, ale parę razy mi się zdarzyło,że po odpchleniu psa, skakały pchełki tu i ówdzie po kanapach i dywanach, ale same znikały po kilku dniach...

Jak wzięłam maluchy z budy i znalazłam pchełkę, to dostałam u weta taki puder- Insectin, na wszelki wypadek przesypałam tym ich kocyki i wyprałam potem... I też pchełki na stałe w domu nie zagościły. 8)

Link to comment
Share on other sites

uff, sporo informacji, wielkie dzięki.

Reasumując :wink: najpierw sprubuje dostać Frontiline (na razie mi się nie udało?) i zobaczę czy będą skakać po domu a jak znajde cholere to popytam o ten proszek (puder?) i wytruje paskudy. Raz jeszcze dzięki

A tak po za tym to nie mogłam sie doczekać i miły pan w zoologu poradził mi spray BOLFO ale...niestety moja suka jak posłyszała odgłos psikania to teraz jak go tylko zobaczy to daje w długą. A po za tym TAK SMIERDZI ze historia. może za to jest skuteczny? miał być na psa i na posłanie?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jest taki preparat Puralyl - sypiesz do jednorazowych workow z odkurzacza i odkurzasz dokladnie mieszkanie, potem polisz worek. Czynosc powtarzasz co jakies 7-10 dni kiedy zaczna sie nowe pchy wylegac. Tak odpchlalam mieszkanie po kocich pchlach - wystarczalo to zrobic 3 razy i po 3 tygodniach zagoscil spokoj. Puralyl nabylam u weta.

Pisalam o tym wczesniej - a terazprzypomnialam sobie nazwe srodka - stad taki sobie moj dubelek....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...