Jump to content
Dogomania

Białko


Śnieżynka

Recommended Posts

Zakładam nowy temat, bo nie mogłam się takiego doszukać, a mam pytanie od osób które dość sporo trenują z psami. Czy ktoś z Was podawał psu dodatkowo do pokarmu czyste białko ??
Jeśli tak to w jakich ilościach na kg m.c. wychodziło średnio czystego białka ??

Pytam gdyż mam psa który jest uczulony na drób a dużo trenuje, a do tego jest chudy i nie możne przytyć... Poradzono mi abym zaczęła podawać psu czyste białko, u nas w grę wchodzi ludzka odżywka białkowa, bo te co znalazłam dla psów są pochodzenia drobiowego, tylko nie wiem ile takiego białka podawać psu, ile pies potrzebuje dziennie białka przy normalnej aktywności fizycznej a ile przy wzmożonej ??

Link to comment
Share on other sites

Tak jak w przypadku odżywek białkowych dla ludzi, tak i u psów nie powinny one zastępować normalnej diety, a jedynie ją uzupełniać. Dlatego bazowałbym jednak na dobrej karmie bogatej w tłuszcz i białko, a jedynie dodatkowo kilka łyżek, jeśli naprawdę jest taka potrzeba. To ile pies potrzebuje kalorii, białka i tłuszczy zależy od jego wieku, wagi, aktywności. Trudno na oko cokolwiek doradzać. Jednak same białko nie jest dobrym źródłem energii, dlatego oprócz wysokiego zapotrzebowania na białko psy ciężko pracujące potrzebują diety bogatej w tłuszcze.

Jeszcze tylko dodam, że jeśli już używać białka, to warto zwrócić uwagę, aby było pochodzenia zwierzęcego. Białka serwatkowe (whey protein) lub pochodzące z białek jaj (egg protein) są szybko wchłanialne i stosuje się je przed lub po wysiłku, białka na bazie kazeiny wolnowchłanialne jako generalne uzupełnienie diety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfsblut']Tak jak w przypadku odżywek białkowych dla ludzi, tak i u psów nie powinny one zastępować normalnej diety, a jedynie ją uzupełniać. Dlatego bazowałbym jednak na dobrej karmie bogatej w tłuszcz i białko, a jedynie dodatkowo kilka łyżek, jeśli naprawdę jest taka potrzeba. To ile pies potrzebuje kalorii, białka i tłuszczy zależy od jego wieku, wagi, aktywności. Trudno na oko cokolwiek doradzać. Jednak same białko nie jest dobrym źródłem energii, dlatego oprócz wysokiego zapotrzebowania na białko psy ciężko pracujące potrzebują diety bogatej w tłuszcze.

Jeszcze tylko dodam, że jeśli już używać białka, to warto zwrócić uwagę, aby było pochodzenia zwierzęcego. Białka serwatkowe (whey protein) lub pochodzące z białek jaj (egg protein) są szybko wchłanialne i stosuje się je przed lub po wysiłku, białka na bazie kazeiny wolno wchłanialne jako generalne uzupełnienie diety.[/quote]


Taki mam zamiar dodawać białko do miecha jako odżywke...

co do tłuszczy to jeśli chodzi o roślinne są już dodawane ostatnio też z tłuszczami zwierzęcymi...

widzę, że trafiłam na kogoś znającego temat :multi:

Czy mogę prosić o przykłady białek zwierzęcych ?? bo na te co ja sie natchnęłam niestety w moim przypadku odpadają...

a co do podstawowego pożywienia pies zjada na główny posiłek mięso końskie gotowane z warzywami, a do tego zjada dzienna porcje z małym dodatkiem suchego obecnie jest to fish dla szczeniaków, a wcześniej bosch jagnięcina... obecnie po przytyciu 20 dego czyli z wagi 3,3 kg na 3,5 kg zatrzymał się gdyż ilość wysiłku wróciła do poziomu wysokiego i szukam kolejnych dodatków do pokarmu aby waga wzrosła do normlanej i choć troche właścicej dla tego osobnika czyli 4,5 kg...
Próba zmiejszenia wysiłku aby przytył skończyła sie dojściem do wagi 3,8 ale po 2 miesiącach jak pies poszedł na dłuższe spacer momentalnie spadł z wagi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...