Jump to content
Dogomania

Zakup ONka – kilka pytań


Mar_ck

Recommended Posts

[FONT=Calibri][SIZE=3]Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Jako dziecko wychowywany byłem z psem, i jako osoba dorosła również zawsze chciałem mieć psa ale niestety przeciwna temu była moja żona. Ale po długich namowach ostatnio odniosłem sukces i przekonałem żonę do zakupu psa. Zawsze marzyłem o owczarku niemieckim i ku tej rasie się skłaniam. Mieszkam na obrzeżach miasta, blisko lasu, w domku (tzw. szeregówka) z niewielkim ogródkiem, mam dwoje dzieci (córka 3 latka i syn 10 lat), pies miałby być kolejnym członkiem rodziny, takim domowym pupilem ale i pilnującym domu i rodziny podczas mojej nieobecności.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]I po tym wstępie mam kilka pytań i mam wielką nadzieję że mi pomożecie:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]- czy po tym krótkim opisie rasa owczarek niemiecki to dobry wybór?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]- jeśli już ON to co byście mi polecali, psa czy sukę, jakiego typu psa powinienem szukać (to że z rodowodem to oczywiste)?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]- jakieś namiary na dobrą hodowlę w Kielcach bądź województwie świętokrzyskim, ewentualnie jak najbliżej Kielc?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri]Mar_ck[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem Z okolic Wrocławia i Polecam ci naprawde te hodowle gdyż ona naprawdę spełnia wszystkie wymagania...gorąco polecam Ci te hodowlę

Jednym słowem:,,Cud miód "

Oto link tej hodowli: [url=http://www.zgangukuby.pop.pl/]Owczarek niemiecki długowłosy - hodowla "z gangu Kuby"[/url]


POLECAM !! POLECAM !! POLECAM !! POLECAM !! POLECAM !! POLECAM !! :p

Link to comment
Share on other sites

nie jestem pewna, czy poprzedni post jest zgodny z regulaminem :roll:.
Po drugie, dlaczego Oksa, zaczynasz dopwoeidź od konca? proponujesz hodowlę, mimo tego, że Mar_ck, prosi tez o ważniejsza radę - czy sprota wymaganiom psa tej rasy?

Nie znam sie an owczarkach niemieckich (tylko tyle, że z pewnością leczę się z syndromu psa Cywila i Szarika), zaglądnij na podforum o owczarkach, spotkaj się z właścicielami. Wydaje mi się, że to wymagający pies. Ale jesliz awsze o takim marzyłeś i jesteś w stanie zaangażowac się w socjalizację, wychowanie i szkolenie, dawanie psu zajęcia to życze powodzenia ;) To, ze mieszkasz neidaleko lasu, nei znaczy, że sam widok tego lasu psu wystarczy, jeśli wiesz, o co mi chodzi ;).

Jeślic hodzi o hodowle, to przede wszystkim szukaj szczeniaka po psach o dobrej, sprawdzonej psychice (masz małe dzieci), wygląd i osiagi na wystawach nei są ci potrzebne, skoro szukasz członka rodziny. Cieszę się, że już zdecydowałeś się na psa z rodowodem ;). To zrzuca z nas "ciężar" odciągania cię od "wilczura" za 200 zł po rodowodowych rodzicach z bazaru :cool3: - a to czesto jest baaardzo męczące zajęcie.

Witamy na forum. Czytaj, czytaj, czytaj. Dzięki temu podejmiesz samodzielną, odpowiedzialną decyzję. Polecamy dział owczarkarzy i dział o wychowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Miałam sukę Onkę z rodowodem.Zanim zdecydujesz,że to On lub Onka musisz wiedzieć,że szczęśliwy owczarek to...pracujący owczarek.Od chwili zabrania małej od hodowcy...każdą wolną chwilę poświęcaliśmy jej...zabawą z nią...pracą z nią...Przez 11 lat nasze życie toczyło się zawsze z uwzględnieniem jej...naszej wspaniałej,mądrej Hetuni.Jeden minus jaki w tej rasie widziałam to...horror przy wymianie sierści.Najpierw podszerstek...potem główna sierść...prawie 2 x w roku.Dzisiaj,kiedy rozkochałm się też w innej rasie wiem,że mogłam sobie wtedy pomóc.Są fumigatory do usuwania podszerstka,trymery do usuwania martwego włosa.Wtedy tego nie wiedziałam:shake: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/5559/zdjcia1664mw7.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 15 lat,mój brat ma 12 ;) Mamy Owczarka Niemieckiego sunię...jest opiekuńcza i nadzwyczaj spokojna.Uwielbia dzieci...nigdy nie zdarzyło się żeby warknęła na jakieś dziecko.Nawet na takie,które na nią siadało;) Gdy kiedyś córka sąsiadki(6lat) zapytała czy może Abrę chwilkę poprowadzić,wahałam się.Ale dałam jej smycz.Abra szła przy tym dziecku,jakby się przy nim wychowywała.Mimo że na drogę wyskoczył kot,potem kura.Abra nie zwróciła nawet uwagi.A przy mnie to by było szczekania i warczenia że hoho.Nigdy nie szkoliliśmy jej jakoś,aby tak się zachowywała.ONki są opiekuńczymi psami.Potrafią też szaleć.Ale wiedzą w którym momencie mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.Powiem tak dla rodziny-aniołki do obcych natomiast potrafią pokazać różki.Nieproszonych gości też potrafią przegonić;) To wspaniała rasa psa.Nadająca się do dzieci,chociaż może dla dzieci starszych.Bo czasami potrafią swoich małych właścicieli wylewnie powitać.Co dla takiego 3letniego dziecka mogło by być nie za bardzo przyjemne.Ale jeśli nauczy się psa karności.To myślę że nie będzie najmniejszego problemu.Pies zaklimatyzuje się z dziećmi i będzie je kochał ponad wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ja ONka w prawdzie nie mam. ale mój wuj miał tak owego prawie 16 lat. Nero był wspaniałym psem rodzinnym :) Zawsze dzielnie towarzyszył na wyprawach. Kochał dzieci, był bardzo tolerancyjny, dla obcych był łagodny chyba że miał ktoś złe zamiary.
Bardzo sobie ta rasę chwalą, byli prze szczęśliwi mając takiego psa, nawet kiedy pojawiło się wnuczątko to Heruś zaraz się zaklimatyzowął w nowej sytuacji. Jednak trzeba być konsekwentnym i od razy stawiać sprawę jasno, co wolno a co nie wolno.
Sąsiadka ma sukę ONka, Największa przyjaciółka mojego psa, jadnek właściciele wogóle sobie nie radzą z nią, ona nawet bez smyczy chodzić nie potrafi ponieważ się poprostu nie słucha, nikt z nią nie pracuje nie wymaga od niej niczego i wchodzi właścicielom na głowę. Spacery z nia dla właścicieli to horror, ale na własne życzenie...

Warto więc już zanim psiak się pojawi w domu ustalić z rodziną co psu wolno czego nie, żeby pies nauczył się życia u was jak najszybciej. Wtedy napewno przyniesie wam wielę radości! =D

Jako takie psy rodzinne bardzo fajne są też Owczarki Belgijskie. U mnie na osiedlu są dwie rodziny posiadające takie psy, maja małe dzieci i psiak sprawuje się świetnie, są łagodne dla otoczenia towarzyskie i opiekuńcze, nie wiem natomiast jak jest z pilnowaniem domu :)
Oczywiście one też wymagają pracy, poświęcenia uwagi, i stałego zajęcia :)
Kochają zabawę z dziećmi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Baski_Kropka']Jako takie psy rodzinne bardzo fajne są też Owczarki Belgijskie. U mnie na osiedlu są dwie rodziny posiadające takie psy, maja małe dzieci i psiak sprawuje się świetnie, są łagodne dla otoczenia towarzyskie i opiekuńcze, nie wiem natomiast jak jest z pilnowaniem domu :)
Oczywiście one też wymagają pracy, poświęcenia uwagi, i stałego zajęcia :)
Kochają zabawę z dziećmi :)[/quote]

Gratuluje znajomym dobrego prowadzenia owczarka belgijskiego. Bo owczarek belgijski jest trudniejszy w prowadzeniu niz owczarek niemiecki. Nie polecalabym psa tej, ani jakiejkolwiek innej rasy znajac zwierze tylko z przypadkowych kontaktow na osiedlu.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Gratuluje znajomym dobrego prowadzenia owczarka belgijskiego. Bo owczarek belgijski jest trudniejszy w prowadzeniu niz owczarek niemiecki. Nie polecalabym psa tej, ani jakiejkolwiek innej rasy znajac zwierze tylko z przypadkowych kontaktow na osiedlu.

Zofia[/quote]

po spotkaniu belga na żywo, tez jestem tego zdania :evil_lol:. Jestem baaardzo ostrożna z polecaniem.

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie swietny wybor. z tym, ze ja i moj maz jestesmy zakochani w owczarkach. Wczesniej mielismy dwa psy teraz ammy suke. Psy byly brane juz jako dorosle ze schroniska a suka jako roczny pies zostala odebrana facetowi za znecanie sie. I wszystkie 3 to byly cuda chodzace.
Mysle ze dla rodziny ON to dobry wybor. Bo to pies rozsadny( jezli zna zasady) delikatny nawet dla malych dzieci i jest to rasa z ogromna cierpliwosica co tez sie przyda bo bedzie w spokoju znosil wszystkie pomysly dzieci odnosnie zabaw.
Co do tego z jakiej hodowli to ciezko mi powiedziec ale ciesze sie ze chcesz psa z rodowodem a nie napedzasz kasy pseldohodowla.
Niemniej jezli moge cos poradzic to postaraj sie z zona rozwazyc psa ze schroniska. Nie mowie o psie 10 letnim chociaz on aprawde potrafi odwzajemnic milosc, ale o takim do 4-5 llat.
Bo wtedy dokladnie wiadomo jaki to pies nie kupuje sie kota w worku. Tzn chodzi mi o jego charakter o ulozenie bo sam pies przyzwyczaja sie w ciagu tygodnia do nowego domu i wlascicieli szczegolnie taki ze schroniska.
Niezaleznie co zdecydujesz to ONek napewno jest dobrym wyborem
polecam zajrzec na forum [URL="http://www.owczarek.pl"]www.owczarek.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Owczarki to wymagajace psy.
Ale to pies nada się do dzieci,do pilnowania-wszystko zależy od hodowli.
I nie szukaj jak najbliżej miejsca zamieszkania.Żeby mieć dobrego psa,zdrowego i zrówoważonego warto pojechać po niego troche dalej.

Niestety niewiele u nas dobrych hodowli.Musisz poświęcić trochę czasu na szukanie.
Zapraszam do nas:cool3:
[url=http://www.dogomania.pl/forum/f45/]Owczarek niemiecki - Dogomania Forum[/url]
[url=http://www.owczarek.pl/forum/]Forum Owczarek.pl[/url]
[url=http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/index2.html]Owczarek Niemiecki - SERWIS INTERNETOWY ::JACENTUS:::[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...