Jump to content
Dogomania

Gazeta Wyborcza - Fabryki psow


shin

Recommended Posts

[quote name='puli']Nic sobie nie odpuszczaj tylko sie przyłącz ;)[/quote]
Ale co ja tam potrzebny, jak oni juz w sejmie siedza, gdzie ja z wiochy sie na salony pchal bede. Co najwyzej dokladnie przestudiuje co pisza i skrobne maila ze swoimi pomyslami bardzo nieprawniczymi, no bo tak to po co ja, jak ja o prawie to wiem tylko tyle, ze policji nie lubie :eviltong:

[quote name='czauczau']A gdyby np. stworzyć plakaty, bannery itd. z wizerunkami CHORYCH, OKALECZONYCH zwierząt i z krótkim, konkretnym hasłem? A np. zdjęcie mieszańca z podpisem np.: RASOWY OWCZAREK NIEMIECKI, 500zł...?[/quote]Czy moge delikatnie zasugerowac gigantyczny przeblysk geniuszu? Juz szukam i robie pierwszy prosciutki nibyplakacik, zeby sie dowiedziec, czy o cos takiego ci chodzilo, ok? A jakby ktos mi podlinkowal jakis wymowny obrazek to juz w ogole by super bylo. Wolny net jest wolny jak diabli.

[SIZE=1]Chyba nikt sie na mnie nie obrazi, ze bez zgody autora fotek sobie je pozycze? Bo bym chcial to zrobic teraz, poki pamietam i mam zapal :oops:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 495
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shin']Jest akcja R=R, ale o czym tu mowa, jak u veta na stoliczku leza ulotki R=R, a na tablicy ogloszen texty typu 'owczarek niemiecki szuka milej suczki na matke swoich dzieci' :roll:[/quote]

OK, ale R=R moim zdaniem ma kiepskie przesłanie. Rasowy = Rodowodowy - jak to brzmi dla kogoś, kto nie ma o tym zielonego pojęcia? Wniosek nasuwa się jeden - tylko pies z rodowodem jest rasowy. Przeciętnie zainteresowana osoba dopisze sobie, że chodzi o snobizm albo propagowanie rasy. Tymczasem nie. Taka akcja propagandowa musi mieć wyraźne przesłanie, powiedziałabym wręcz, że dość drastyczne. Pamiętacie świetne reklamy przestrzegające kierowców przed zbyt szybką jazdą? Albo tamtą dotyczącą przemocy w rodzinie "bo zupa była za słona"? To było czytelne dla każdego i zapadło w pamięć. A gdyby np. stworzyć plakaty, bannery itd. z wizerunkami CHORYCH, OKALECZONYCH zwierząt i z krótkim, konkretnym hasłem? A np. zdjęcie mieszańca z podpisem np.: RASOWY OWCZAREK NIEMIECKI, 500zł...?

[quote name='puli'][URL="http://www.koalicja.org.pl/"]Koalicja dla Zwierząt[/URL][/quote]

Brzmi interesująco.

Kurcze, w poniedziałek mam egzamin. Po poniedziałku będę bardzo intensywnie myśleć i mam nadzieję, że na tym się nie skończy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Czy moge delikatnie zasugerowac gigantyczny przeblysk geniuszu? Juz szukam i robie pierwszy prosciutki nibyplakacik, zeby sie dowiedziec, czy o cos takiego ci chodzilo, ok? A jakby ktos mi podlinkowal jakis wymowny obrazek to juz w ogole by super bylo. Wolny net jest wolny jak diabli.

[SIZE=1]Chyba nikt sie na mnie nie obrazi, ze bez zgody autora fotek sobie je pozycze? Bo bym chcial to zrobic teraz, poki pamietam i mam zapal :oops:[/SIZE][/quote]

JASNE, twórz :) Cieszę się, że pomysł się spodobał. Obiecuję, że w poniedziałek po egzaminie sama stworzę kilka projektów i zaangażuję w to znajomych, którzy w przeciwieństwie do mnie w grafice są biegli. Poza tym sądzę, że im więcej takich prototypów czy finalnych wersji plakatów powstanie, tym lepiej. Różnorodność jest wskazana. Sądzę, że bez problemu uda się zaangażować w to odpowiednie instytucje i media. A jak będą problemy to poradzimy sobie sami. Vlepki też po coś zostały stworzone ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nic sobie nie odpuszczaj tylko sie przyłącz ;)[/quote]
Wygląda że ta koalicja od września jest nieczynna. Głucha cisza. Tylko na komentach ludziska bluzgają na siebie. :shake: Zróbmy coś same. I jeszcze jedno, kumpelka mówiła mi że ta hodowla nalezała do zwiazku kynologicznego. Wystarczy zapytać w związku.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem do przeciętnego Kowalskiego trzeba krótko, prosto acz sensownie, np. tak: [URL="http://pl.youtube.com/watch?v=543QMUMFvAM"]YouTube - Stop Pseudohodowli!!![/URL]

nie chodzi o to, żeby podawać na tacy ogromne stosy ulotek zapisanych drobnym maczkiem, bo i tak nikt ich nie ruszy. trzeba rzucić hasło, krótko objaśnić przekaz + fotografie (ludzie to wzrokowcy...), plakaty, schematy... prosto i sensownie. ostatnio na allegro była genialna aukcja 'cane corso - kup tanio a pożałujesz!' czy coś takiego autorstwa furciaczkowej chyba. moim zdaniem strzał w dziesiątkę - objaśnienie problemu plus fotki.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie teraz myslalem... trzeba by naprawde dobrze dobrac haslo i pod obrazkiem i tym haslem napisac madry text, bo ludzie jeszcze gotowi masowo sie na pseudohodowle rzucic i......zaczac wykupywac szczenieta, bo takie biedne maluszki...
W kazdym razie, wstepny taki, kiepskiej jakosci, niezbyt przemyslany plakacik, bez tego madrego textu, ktory pod nim powinien sie znalezc, bo wiadomo - to juz drobniejszym drukiem, a ja teraz dysponuje, uwaga uwaga, paintem :eviltong:
Wiec raczej poza samym pomyslem to niewiele zrobie. W czwartek powazne zaliczenia, ale jak dobrze pojdzie, to pozniej mam juz wolne i moge probowac poprosic o wieksze fotki, zainstalowac cos powazniejszego niz windowsowy paint i zabrac sie do roboty.

Fotka wzieta z [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f936/poznan-koszmar-w-pseudohodowli-pogotowie-straz-d-zwierzat-122835/[/URL]

[URL]http://img.photobucket.com/albums/v478/seyber/pseudo.jpg[/URL]

evl - ha, great minds think alike z tym haslem, co? :evil_lol:
[SIZE=1]A filmiku nie obejrze az do zalozenia jakiegos sensownego internetu :oops:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']moim zdaniem do przeciętnego Kowalskiego trzeba krótko, prosto acz sensownie, np. tak: [URL="http://pl.youtube.com/watch?v=543QMUMFvAM"]YouTube - Stop Pseudohodowli!!![/URL]

nie chodzi o to, żeby podawać na tacy ogromne stosy ulotek zapisanych drobnym maczkiem, bo i tak nikt ich nie ruszy. trzeba rzucić hasło, krótko objaśnić przekaz + fotografie (ludzie to wzrokowcy...), plakaty, schematy... prosto i sensownie. ostatnio na allegro była genialna aukcja 'cane corso - kup tanio a pożałujesz!' czy coś takiego autorstwa furciaczkowej chyba. moim zdaniem strzał w dziesiątkę - objaśnienie problemu plus fotki.[/quote]

Aukcja allegro - SUPER pomysł! Natomiast co do tego filmiku - mam mieszane uczucia. Oczywiście warto je robić, ale sądzę, że można trafić do odbiorcy znacznie łatwiej. Co innego obejrzeć filmik - celowe działanie, poświęcenie czasu, a co innego otrzeć się wzrokiem przypadkiem o czytelny, jaskrawy, zwięzły w treści i bogaty w znaczenia plakat.

Wylogowuję się, bo jeśli nie zdam egzaminu w poniedziałek nie będę miała miesiąca na kombinowanie z grafikami. Ucałowania, mam nadzieję, że w międzyczasie pojawi się tu wiele świetnych pomysłów i że zorganizujemy się najpóźniej we wtorek.

Link to comment
Share on other sites

przeciwna jestem pseudo jak diabli,a co powiecie na to ze trafiłam na jakiegoś świra który rozmnaża kundelki?mało tego cała świta biegająca po ulicach w centrum miasta.a jak wypytałam ludzi o co tam chodzi to się dowiedziałam że gostek się za hodowle psów zabrał.ręce mi opadły.a dziś poznałam babeczkę z 8 mieś. owczarkiem z dysplazją,już po jakimś zabiegu bez rezultatu.Opowiedział mi o hodowli owczarków gdzieś pod Elblągiem zdaje się,podobno z papierami.Ludzie sprzedają szczeniaki po 2000,a oni kupili tą sunię za 1000 bo była za mała i facet chciał ją uśpić.Jestem czysto głupia.Szkoda mi ludzi bo weci nie za bardzo im pomagają,sunia ładna ale stawy siadają.a to dzieciak jeszcze.Taką hodowlę to bym też zlikwidowała.Coś mi tam nie gra,szczeniak śmierdzący podobno był jak nie wiem co.Ale szczerze mówiąc jak to jest z tą dysplazją,wada genetyczna-jak ja wyeliminować?jak znaleźć hodowcę który ma zdrowe szczenięta bez tego paskudztwa?Babeczka mi powiedziała że w innych hodowlach też są chore szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Tak sobie teraz myslalem... trzeba by naprawde dobrze dobrac haslo i pod obrazkiem i tym haslem napisac madry text, bo ludzie jeszcze gotowi masowo sie na pseudohodowle rzucic i......zaczac wykupywac szczenieta, bo takie biedne maluszki...
W kazdym razie, wstepny taki, kiepskiej jakosci, niezbyt przemyslany plakacik, bez tego madrego textu, ktory pod nim powinien sie znalezc, bo wiadomo - to juz drobniejszym drukiem, a ja teraz dysponuje, uwaga uwaga, paintem :eviltong:
Wiec raczej poza samym pomyslem to niewiele zrobie. W czwartek powazne zaliczenia, ale jak dobrze pojdzie, to pozniej mam juz wolne i moge probowac poprosic o wieksze fotki, zainstalowac cos powazniejszego niz windowsowy paint i zabrac sie do roboty.

Fotka wzieta z [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f936/poznan-koszmar-w-pseudohodowli-pogotowie-straz-d-zwierzat-122835/[/URL]

[URL]http://img.photobucket.com/albums/v478/seyber/pseudo.jpg[/URL]

evl - ha, great minds think alike z tym haslem, co? :evil_lol:
[SIZE=1]A filmiku nie obejrze az do zalozenia jakiegos sensownego internetu :oops:[/SIZE][/quote]

OK, w takim razie umówmy się, że każde z nas pomyśli nad treścią i w poniedziałek robimy tu burzę mózgów. Całkiem nieźle wyszła Ci ta ulotka :)

Kiedy zbierzemy projekty, ustalimy hasła i dalsze działanie - założę stronę www tego projektu. No i tym razem naprawdę lecę się uczyć ;) Gdyby ktoś bardzo potrzebował mnie w międzyczasie - walić na PW;) Dobranoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patusia7426']Ale szczerze mówiąc jak to jest z tą dysplazją,wada genetyczna-jak ja wyeliminować?jak znaleźć hodowcę który ma zdrowe szczenięta bez tego paskudztwa?Babeczka mi powiedziała że w innych hodowlach też są chore szczeniaki.[/quote]

Dysplazja jest chorobą dziedziczną. Inna sprawa, że renomowane hodowle dużych ras na dysplazję bardzo uważają, prześwietlają stawy biodrowe ale także łokciowe. O ile psy z wynikiem A, 0/0 mogą być normalnie rozmnażane to z B i C różnie to bywa. W pseudo nikt nie kłopocze się szczepieniami ani odrobaczaniem, nie wydaje mi się, żeby badali psy pod kątem różnych chorób dziedzicznych dopóki ich nie widać... :cool1: A nikt nie powiedział, że pseudohodowla to tylko rozmnażacze psów bez papierów. Bo IMHO hodowle papierowe, które nic nie wnoszą do rasy i tak sobie tylko hodują, (ee dysplazja - uśpić chore, nie będzie wyżerał darmozjad!) też bym pozamykała :roll:

shin, pomysł całkiem niezły, hasło grejt! jak mi się mózg odlasuje po sesji to też pomyślę :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']A nikt nie powiedział, że pseudohodowla to tylko rozmnażacze psów bez papierów. Bo IMHO hodowle papierowe, które nic nie wnoszą do rasy i tak sobie tylko hodują, (ee dysplazja - uśpić chore, nie będzie wyżerał darmozjad!) też bym pozamykała :roll:[/quote]
No wlasnie, tylko ze trudno jednoczesnie prosic ludzi, zeby brali tylko rodowodowe, i zeby tez sprawdzali hodowle, czy aby napewno ta, z ktorej chca psiaka, to nie jest rodowodowe pseudo... By bylo fajnie, gdyby ZKwP sam raczyl sie zajac swoimi czlonkami i ich upilnowac :angryy:

[SIZE=1]I dzieki za pochwaly, dziewczyny :oops:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Dobra, ludzie! Zbierzmy sie za przeproszeniem do kupy - moge napisac do posla maila, ale musze wiedziec konkretnie jakie sa nasze postulaty. Jak rozumiem bysmy sie opierali na Europejskiej konwencji ochrony zwierzat domowych, tak? Wszystko fajnie, ale konkrety, konkrety. Ktos moze jakos w miare logicznie spisac, ladnie, od myslnikow, o co nam konkretnie chodzi? I nie jakies gornolotne texty o 'polepszeniu bytu zwierzat', tylko konkretnie, np. zwiekszenie kar za znecanie sie nad zwierzetami, ustanawianie przepadku zwierzat w wypadku znecania sie, itp itd.
A jak nie od myslnikow, to tez nie pogardze. Wrzucajcie wszystkie pomysly, jakie wam do glowy przyjda, bo czlowiek sam jeden to zawsze cos pominie.
[/quote]

Shin, jak masz zapał, to działaj! Trzeba tu jakiegoś wodzireja! :multi:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/koalicja-dla-zmiany-prawa-o-zwierzetach-domowych-106639/[/URL]
Przejrzyj parę ostatnich stron. Akcja stanęła w martwym punkcie i trza to jakoś ruszyć. Może tam wrzuć to pisemko, bo jakoś nie ma chętnych na razie, żeby sklecić gotowca do posłów PO..:roll:

A konkretne konkrety i oczywiste oczywistości :evil_lol: to na stronie [url=http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php]Koalicja dla Zwierząt[/url]

[quote name='shin']Juz szukam i robie pierwszy prosciutki nibyplakacik, zeby sie dowiedziec, czy o cos takiego ci chodzilo, ok? A jakby ktos mi podlinkowal jakis wymowny obrazek to juz w ogole by super bylo. Wolny net jest wolny jak diabli.

[SIZE=1]Chyba nikt sie na mnie nie obrazi, ze bez zgody autora fotek sobie je pozycze? Bo bym chcial to zrobic teraz, poki pamietam i mam zapal :oops:[/SIZE][/quote]

Zerknij tu-jest już podobny pomysł, może jakoś połączyć siły :cool3:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/stop-okrucienstwu-wobec-zwierzat-akcja-dogomaniakow-zacznijmy-dzialac-75654/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']By bylo fajnie, gdyby ZKwP sam raczyl sie zajac swoimi czlonkami i ich upilnowac :angryy:[/quote]
ale chora sytuacja z 'pełnoprawnymi' hodowlami to wszystko przez układy i układziki... Polska :roll:

[quote name='shin'][SIZE=1]I dzieki za pochwaly, dziewczyny :oops:[/SIZE][/quote]
[SIZE=1]nmzc ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Shin, jak masz zapał, to działaj! Trzeba tu jakiegoś wodzireja! :multi:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/koalicja-dla-zmiany-prawa-o-zwierzetach-domowych-106639/[/URL]
Przejrzyj parę ostatnich stron. Akcja stanęła w martwym punkcie i trza to jakoś ruszyć. Może tam wrzuć to pisemko, bo jakoś nie ma chętnych na razie, żeby sklecić gotowca do posłów PO..:roll:[/quote]
Jak splodze tego maila to moge i tam wrzucic, ale z tego co czytalem, to akcja nie tyle stoi w martwym punkcie, co wisi w sejmie i czeka na obrady, tak?

[quote]A konkretne konkrety i oczywiste oczywistości :evil_lol: to na stronie [URL="http://www.koalicja.org.pl/zmiana.php"]Koalicja dla Zwierząt[/URL][/quote]
W sumie to chodzilo mi raczej o juz konkretne pomysly, jak problemy rozwiazac. Ze w schronach obowiazkowa sterylka i kastracja i psa po prostu nie ma szans ze schroniska odebrac 'w calosci', ze usypianie psow nadmiernie lekliwych czy agresywnych lub nieuleczalnie chorych, nakaz trwalego oznakowania czipem, wraz z JEDNA baza danych na caly kraj... bo z tego co pobieznie przejrzalem, to koalicja fajna jest, ale tak malo konkretnie tam opisuja to wszystko. W ogole miloby bylo, gdyby gdzies byl zamieszczony ich projekt, zeby sie nie powtarzac :mad:

[quote]Zerknij tu-jest już podobny pomysł, może jakoś połączyć siły :cool3:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/stop-okrucienstwu-wobec-zwierzat-akcja-dogomaniakow-zacznijmy-dzialac-75654/[/URL][/quote]Odezwe sie tam, jak tylko skoncze egzaminy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Jak splodze tego maila to moge i tam wrzucic, ale z tego co czytalem, to akcja nie tyle stoi w martwym punkcie, co wisi w sejmie i czeka na obrady, tak?[/quote]

Ja zrozumiałam raczej, że utknęło, albo nawet całkowicie przepadło ale trudno coś więcej wywnioskować po tym poście:
[quote name='mariamc']Wieści są ode mnie , ponieważ moja organizacja jest członkiem koalicji i jak przeczytałam ostatni mail o [B]zastoju prac i powodów tego zastoju[/B] trafił mnie .........:-([/quote]

W każdym bądź razie maile i tak dobrze byłoby porozsyłać- tak jak w sprawie olkuskiego pseudoschronu-coś tam ruszyło
[quote name='mariamc']Jest nawet prożba o wysyłanie maili do prezydium PO
adresy są proste
nazwisko@ sejm.pl[/quote]


Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi:
[quote name='mariamc']
Moją propozycję ustawy jako projektu obywatelskiego - odrzucili.[/quote]
Czy o te 100 tys podpisów czy jak?


[quote name='shin']W sumie to chodzilo mi raczej o juz konkretne pomysly, jak problemy rozwiazac. Ze w schronach obowiazkowa sterylka i kastracja i psa po prostu nie ma szans ze schroniska odebrac 'w calosci', ze usypianie psow nadmiernie lekliwych czy agresywnych lub nieuleczalnie chorych, nakaz trwalego oznakowania czipem, wraz z JEDNA baza danych na caly kraj... bo z tego co pobieznie przejrzalem, to koalicja fajna jest, ale tak malo konkretnie tam opisuja to wszystko. W ogole miloby bylo, gdyby gdzies byl zamieszczony ich projekt, zeby sie nie powtarzac :mad:[/quote]

No to konkrety w ostateczności możemy sami zaproponować :evil_lol: - oczywiście w tych sprawach, w których mamy pewność, że nie będzie to sprzeczne z postulatami koalicji, np. sterylki, czipy itp.
Nie wiem, czy udostępniają konkretny projekt zmian, raczej wątpię, ale można kontaktować się z nimi i podpytać-cytuję ze strony:

"Żeby to się udało wprowadzić w życie potrzebne nam będzie poparcie we wszelkich formach - organizacyjnych, prawnych, finansowych i innych dodających otuchy. Jeśli w jakikolwiek sposób możecie pomóc - [EMAIL="[email protected]"]piszcie[/EMAIL]. Czekamy też na [EMAIL="[email protected]"]uwagi, komentarze i pomysły[/EMAIL]."

Ale naszym zadaniem nie jest przedstawianie posłom superszczegółowego planu działania, bo od tego jest właśnie koalicja.
My po prostu musimy zasypać ich tonami maili z fotkami, tak jak w sprawie Olkusza. Naszym celem niech na razie będzie unaocznienie panom posłom, że-wbrew ich mniemaniu- [B]to jest problem społeczny[/B] i społeczeństwo chce (żąda:diabloti:) zmian prawnych.
Bo póki co:
[quote name='mariamc']Prezydium PO nie widzi problemu bezdomnych zwierząt jako problemu społecznego:shake::shake::shake:, który trzeba rozwiązać i za którym opowie się opinia publiczna.

Powołanie Inspektoratu ds. Zwierząt nie jest zgodne z linią ideologiczną partii.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viverna']gdybyśmy na forum połączyli siły (jak pisze ktoś powyżej), to można by było w końcu ruszyć do przodu z prawami zwierząt... krok po kroku...[/quote]

Jesteśmy na wątku poświęconym Straży dla Zwierząt. Ostatnio jest o nich głośno. Dlaczego więc nie wykorzystać tego do tworzenia pozytywnych zmian dla dobra zwierząt. Mówienie w mediach jak jest źle zwierzątkom przy okazji popisowych interwencji to za mało. Stowarzyszenie to miało wielkie plany jeśli chodzi o zmianę prawa. Skończyło się na gadaniu.
Zmiana prawa jest jednym z ich celów stutowych:
[FONT=Verdana][I]10) [B]Występowanie z inicjatywami w zakresie wydawania przepisów dotyczących praw zwierząt oraz współuczestniczenie w tworzeniu aktów prawnych z tym związanych.[/B][/I][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']No to konkrety w ostateczności możemy sami zaproponować :evil_lol: - oczywiście w tych sprawach, w których mamy pewność, że nie będzie to sprzeczne z postulatami koalicji, np. sterylki, czipy itp.
Nie wiem, czy udostępniają konkretny projekt zmian, raczej wątpię, ale można kontaktować się z nimi i podpytać-cytuję ze strony[/quote]Zapytac nie zaszkodzi. Postaram sie tym zajac juz jutro, jak tylko wroce z uczelni. Trzymac za mnie kciuki, jak zalicze na 4,5 to mam jeden egzamin mniej :evil_lol:

[quote]Ale naszym zadaniem nie jest przedstawianie posłom superszczegółowego planu działania, bo od tego jest właśnie koalicja.[/quote]Ok, to nie bede wymyslac nic zbyt skomplikowanego. Ale wydaje mi sie, ze wazne jest ujecie tego, ze np. sterylki w schronach TERAZ sa drogie, ale patrzac w przyszlosc - zaoszczedzi sie kupe kasy. Moze budzet do poslow przemowi, bo wiadomo, ze w sejmie chodzi o dwie rzeczy - kasa i poparcie, nie koniecznie w tej kolejnosci :shake:
[quote]My po prostu musimy zasypać ich tonami maili z fotkami, tak jak w sprawie Olkusza. Naszym celem niech na razie będzie unaocznienie panom posłom, że-wbrew ich mniemaniu- [B]to jest problem społeczny[/B] i społeczeństwo chce (żąda:diabloti:) zmian prawnych.[/quote]Dobrze by bylo, gdyby cale dogo sie w to zaangazowalo, w koncu jest nas prawie 20k, niech to bedzie nawet 10k w miare aktywnych uzytkownikow... bo wiesz, najwiekszym problemem to bedzie wbicie poslom do glowy, ze im sie to moze w jakis sposob oplacic. Nie czarujmy sie - pieski sa 'malo medialne' generalnie, bo co kogo obchodza 'glupie kundle', kiedy mamy takie fajne sprawy jak prywatyzacja szpitali na przyklad...

Btw, mam pytanie do wszystkich - bo wiadomo, ze nie ma sensu pisac o polskim odpowiedniku RSPCA czy czyms, ale co sadzicie o natychmiastowym przepadku zwierzat w momencie, kiedy sa dowody na znecanie sie nad nimi? Bo chyba w tej chwili czegos takiego nie ma, i jesli sie chce pominac sad, to znecajacy sie musi byc na tyle mily, zeby sie zwierzat zrzec, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Zapytac nie zaszkodzi. Postaram sie tym zajac juz jutro, jak tylko wroce z uczelni. Trzymac za mnie kciuki, jak zalicze na 4,5 to mam jeden egzamin mniej :evil_lol:[/quote]

:kciuki: Powodzenia!

[quote name='shin']Ok, to nie bede wymyslac nic zbyt skomplikowanego. Ale wydaje mi sie, ze wazne jest ujecie tego, ze np. sterylki w schronach TERAZ sa drogie, ale patrzac w przyszlosc - zaoszczedzi sie kupe kasy. Moze budzet do poslow przemowi, bo wiadomo, ze w sejmie chodzi o dwie rzeczy - kasa i poparcie, nie koniecznie w tej kolejnosci :shake:[/quote]

oczywiście, jak najbardziej- możemy swoimi słowami, z pozycji obywatela zatroskanego losem zwierząt, ale mającego też na uwadze dobro państwa ($$$:p) i jego obywateli (watahy bezdomnych, agresywnych itp. psów). Nic tak nie przemawia do ludzi jak $$$ KASA $$$:shake: Niestety.
Myślę, że pokusimy się o zrobienie przykładowego "rozliczenia" statystycznego burka schroniskowego, a w dalszej kolejności pokażemy jak zapobiegać takim "stratom" finansowym (sterylki itp):diabloti:

[quote name='shin']Dobrze by bylo, gdyby cale dogo sie w to zaangazowalo, w koncu jest nas prawie 20k, niech to bedzie nawet 10k w miare aktywnych uzytkownikow... bo wiesz, najwiekszym problemem to bedzie wbicie poslom do glowy, ze im sie to moze w jakis sposob oplacic. Nie czarujmy sie - pieski sa 'malo medialne' generalnie, bo co kogo obchodza 'glupie kundle', kiedy mamy takie fajne sprawy jak prywatyzacja szpitali na przyklad...[/quote]

O 10k z dogo zapomnij:p Jeśli 1000 się uzbiera to będę przeszczęśliwa. Ba, choćby nawet 500 było:roll:
Ale propagować akcję będziemy, jak już coś konkretnego sklecimy:cool1:

[quote name='shin']Btw, mam pytanie do wszystkich - bo wiadomo, ze nie ma sensu pisac o polskim odpowiedniku RSPCA czy czyms, ale co sadzicie [B]o natychmiastowym przepadku zwierzat w momencie, kiedy sa dowody na znecanie sie nad nimi[/B]? Bo chyba w tej chwili czegos takiego nie ma, i jesli sie chce pominac sad, to znecajacy sie musi byc na tyle mily, zeby sie zwierzat zrzec, nie?[/quote]

To oczywista oczywistość:p

Ale zdaje mi się, że Straż dla Zwierząt ma takie uprawnienia, chyba nawet jakieś władze też mogą takową decyzję podejmować, ale raczej rzadko z tego przywileju korzystają. Nie wiem, jak to dokładnie wygląda, trza by poszperać w jakichś ustawach.

Patrz, co koalicja planuje::cool3:
[B]"b) Zadanie administracji rządowej[/B]

[LIST=1]
[*]Zgodnie z Europejskiej Konwencją Ochrony Zwierząt Domowych, powinien powstać rządowy organ właściwy do spraw ochrony zwierząt domowych, którego zadaniem byłoby:
[LIST]
[*]udzielanie zezwoleń i nadzór nad hodowlą i obrotem zwierzętami domowymi;
[*]nadzór nad realizacją gminnego zadania opieki w tym nad schroniskami i innymi miejscami opieki nad zwierzętami;
[*]wdrożenie i nadzorowanie programu powszechnej sterylizacji;
[*]administrowanie schroniskami wojewódzkimi;
[*][COLOR=Blue][B]współdziałanie z organami ścigania i gminami w zwalczaniu przestępstw przeciw ochronie zwierząt[/B][/COLOR] [COLOR=Blue][U][B]w tym wydawanie decyzji o odebraniu zwierzęcia właścicielowi;"[/B][/U][/COLOR]
[/LIST]

[/LIST]
Tylko czy aby natychmiastowo:roll:

A w Europejskiej Konwencji, którą to Polska ma zamiar (?) podpisać i ratyfikować, też jest trochę konkretów
[URL="http://konwencja.org.pl/konwencja_pl.htm"]Europejska konwencja ochrony zwierząt domowych[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']A w Europejskiej Konwencji, którą to Polska ma zamiar (?) podpisać i ratyfikować, też jest trochę konkretów
[URL="http://konwencja.org.pl/konwencja_pl.htm"]Europejska konwencja ochrony zwierząt domowych[/URL][/quote]Nic nie slyszalem o tym, zeby Polska miala chec to podpisywac. Nie podpisala nawet czegos tam o prawach dzieci, to co dopiero zwierzat :roll:
W kazdym razie, jutro sie zabiore za czytanie tego na powaznie i na spokojnie, bo tak to polowy textu i tak nie rozumiem, po przemeczeniu sie z wykuwaniem jakze fascynujacej 'Umowy europejskiej o wazniejszych miedzynarodowych liniach transportu kombinowanego i obiektach towarzyszacych' :grab:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Btw, mam pytanie do wszystkich - bo wiadomo, ze nie ma sensu pisac o polskim odpowiedniku RSPCA czy czyms, ale co sadzicie o natychmiastowym przepadku zwierzat w momencie, kiedy sa dowody na znecanie sie nad nimi? Bo chyba w tej chwili czegos takiego nie ma, i jesli sie chce pominac sad, to znecajacy sie musi byc na tyle mily, zeby sie zwierzat zrzec, nie?[/quote]

prawdopodobnie tak, przynajmniej z tego co słyszałam. ach, marzy mi się taka SPCA w Polsce... gdy powstawała Straż dla Zwierząt myślałam, że może... ale widać niektórzy widzą tylko kasę i czubek własnego nosa, plus rozgłos medialny i wcale nie chodzi mi tutaj o oddział, który wparował ostatnio do pseudo w Halinowie... :roll:
Koalicja dawała szanse na jakieś 'dogadanie się' organizacji pro-zwierzęcych, ale chyba projekt ustawy utknął, a PO ma generalnie "we d...ie" problem zwierząt domowych w Polsce. Dlaczego w naszym kraju zawsze musi tak być? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']O 10k z dogo zapomnij:p Jeśli 1000 się uzbiera to będę przeszczęśliwa. Ba, choćby nawet 500 było:roll:
Ale propagować akcję będziemy, jak już coś konkretnego sklecimy:cool1:[/quote]

a jakby zaangażować w to miau, szczurkowe, rasowe, królicze i inne zwierzakowe fora? :cool3:

[SIZE=1][B]shin[/B], trzymam kciuki. ja wielce urokliwe egzaminy mam jeszcze w poniedziałek, środę i jak dobrze pójdzie to koniec :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Nic nie slyszalem o tym, zeby Polska miala chec to podpisywac. Nie podpisala nawet czegos tam o prawach dzieci, to co dopiero zwierzat :roll:[/quote]

To jeden z postulatów Koalicji, ale czy się uda..? :shake:

[quote]W kazdym razie, jutro sie zabiore za czytanie tego na powaznie i na spokojnie, bo tak to polowy textu i tak nie rozumiem, po przemeczeniu sie z wykuwaniem jakze fascynujacej 'Umowy europejskiej o wazniejszych miedzynarodowych liniach transportu kombinowanego i obiektach towarzyszacych' :grab:[/quote]
OK, ucz się, ucz ;)
Już Ci nie przeszkadzam, bo jak padniesz przedwcześnie :eviltong:to nic nie napiszesz :shake: A przecież nie o to nam chodzi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...