Jump to content
Dogomania

Jaki Rower?


ARGIS

Recommended Posts

Wymogów chyba żadnych nie ma ;)
Rower górski MTB, musi mieć przede wszystkim sprawne hamulce oraz przeżutki. Oczywiście odpowiednie opony żeby sie gruntu w miarę trzymały ;)

Nic więcej, po prosut mysi być bezpieczny dla Ciebie i psa, warto się zaopatrzyć w taki ring do kierownicy który samemu można zrobić, żeby amortyzator się w koło nie wplątał, bo przy tym łatwo o wypadek.

Najważniejszy jest zapał mushera i psa oraz cierpliwość =D

Link to comment
Share on other sites

No to mamy 2 rozne zdania....
Wybierz sobie , ktore Ci lepiej lezy.

Ja dodam od siebie, ze dzieki mojemu "toczydlu za 600zl jeden wyscig jechalan na zblokowanym jakos tak dziwnie pedale, ze jedna noga moglam nawijac tylko, a jeden mialam bez przerzutek, bo tez sie cos spierniczylo akurat :niewiem:

|Jak ja dojechalam, nie wiem.....a jak wygralam to tym bardziej nie wiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie powiem ze marka i cena nie są ważne.
Ale najważniejsza jest sprawność sprzętu. Jeśli macie zamiar trenować rekreracyjnie, to nie sądzę żeby był wam potrzebny rower za 3 tys.
Ale marketowych rowerów nie polecam, zdarzają się sztuki które ciągną 10 lat i nic im nie ma :) ale z regóły szybko się psują :)

Ja mam rower za 1000 zł Authora Impulse no i powiem że kilka razy był w reklamacji ;P A z biegiem czasu kiedy się w ten sport zagłębiamy to wymieniamy kolejno części w rowerze ;P Bo mi się to bardziej kalkuluje zeby sobie pomału rower odnawiać i zmieniać części, bo nie stac mnie odrazu wywalić te 2 tyśki ;P

Ale działa a za niedługo zawody =D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

zauważyłam, że dużo ludzi na zawodach jeździ na takich rowerach jak: kross level np. a4, ale polecam a6 i a8 :cool3:
mysle ze to takie minimum jeżeli chodzi o rower w ogóle, a tymbardziej do zastosowania ekstremalnego czyli bikejoringu ;)
żadne 20kg markety!! nie nabierajcie się na to, to jest shit i bezpośrednio zagraża życiu!! wiem co mówie, bo mając kiedys taki "rower" :roll:, podemną (jakieś 55kg) "rozstąpiła" (tudzież... rozspawała??) się kierownica!! gdybym tego nie zauważyła, to... hm... boshhh nic by po mnie nie zostało ;/ a ja przecież i po szosie i w terenie, i pod górkę i... z górki..... :shake: pomijam już fakt wylatywania ramienia korby z suportu :crazyeye: , nawet naprawa nic nie dała, bo się coś tam wyrobiło (w 1 sezon haha)
na pewno im lżejszy rower tym lepiej.
jeżeli ktoś chciałby bika składać lub kupić przyzwoity rower (nawet i używany, czasami lepiej się na tym wyjdzie!!), to odsyłam na forum rowerowe: forumrowerowe.org to jest [B]kopalnia[/B] wiedzy!!
no i ja też służę radą, bo przecież sama złożyłam mojego białego micha (czyt. rower ;) ) i jestem bardzo zadowolona... jest szybki, zwinny, sztywny i lekki...
no.. to by było na tyle ;)
pozdrrrrrrr!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam

od niedawana interesuje sie psim zaprzegiem i zastanawiam sie nad przypieciem mojego shibaska do roweru. Chce sprawdzic czy bedzie nam to dpowiadało. I tu moja prosba czy osoby bardziej wtajemniczone moga wkleic zdjecie z rowerem dla poczatkujacego. Mam jeden w domu ale to rower miejski wiec mysle ze nie jest odpowiedni.

np taki jest dobry?

[URL]http://allegro.pl/item676620143_kross_sfx_300_najlepsza_cena_hurtowa_gratisy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie pchaj się w tego krossa... boshh... 16kg :-o nie sugeruj się "damperem" :mad: on tylko nabija masy w rowerze i nic nie daje tylko dobija i skacze się jak na sprężynach, oby kiedyś nie wybiło kogoś na tym do nieba :lol: ja sama mam sztywne zawieszenie, bo konkretna rama na fulla (tylnie zawieszenie) to koszt rzędu pow. 1500zł
a tarczowki w rowerze za 700zł to koszmar, wiem, bo kumpel kupił hexagona, dal za niego 1000 a hamulców nawet w serwisie nie mogli doprowadzic do stanu uzywalnosci. taki to syf kupił, od nowosci go zawodziły. dodam tak tylko dla porównania moja rama kosztowała więcej niż ten cały kross, wnioski mozna wysnuc samu coz to za sprzęt.

[URL="http://allegro.pl/item677173290_hit_kross_level_a4_na_pelnym_deore.html"]HIT!! KROSS LEVEL A4 NA PEŁNYM DEORE!! (677173290) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

świetne hamulce, od nich są lepsze (bo lżejsze ;) ) tylko SD7 (ktore sama posiadam, ujeżdżam je też w górach - rewelacja!!!),
caly na Deorce,
firma alexrims też cieszy się powodzeniem,
no i XCR'ek... nie zawiedzie Cię ten sprzęt w żadnych warunkach :p fajnei się te a4 sprawdzaja w bikejoringu, w sumie jest to najtanszy sprzęt przyzwoitej jakości do jazdy na rowerze górskim. serwisowanie jest przyjemne, a w takich tanich rowerkach to mozesz sobie serwisować coś do .... konca zywota swego a i tak nie naprawisz hihi;)
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za informacje :)

Zastanawiałam sie czy moze kupic uzywany rower tego typu. I nie wiem czy warto? Bo jestem zielona w te klocki :roll: i nie wiem czy psiak bedzie zadowolony z takiej aktywnosci.

Tego typu sportem zaczełam sie interesowac po tym jak zdecydowałam sie na samoyeda. Mała jeszcze jest szczeniaczkiem ale sie zastanawiam czy to moze jej sprawic frajde. No i wazne zeby shibasek tez był zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że frajdę na pewno mu sprawi, tylko trzeb pamiętać żeby przy przyuczaniu i treningach nie przesadzić w żadną stronę, i grunt to cierpliwość :D
Mój Baski to uwielbia, autentycznie kocha bieganie, jak tylko widzi szelki lub widzi że biorę klucze od piwnicy to już w całym bloku go słychać i nie ma szans wyjścia na rower bez psa...;)
Tylko teraz nam już za ciepło i biegamy o 6 rano ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, warto kupic dobra uzywke niz cos co przypomina rower tylko z nazwy ;) jakbym chciala drugi rower taki do wszystkiego to albo markowa niezawodna uzywka albo ten kross a4.
psy kochaja bieg przy rowerze! zapozyczony do tego owczarek jak mnie widzial z rowerem to jakby milion w totka wygral;) rozejzyj sie po allegro na pewno cos znadziesz :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...