Jump to content
Dogomania

Komunikat w sprawie paszportów dla psów i kotów


Wojtecki

Recommended Posts

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm... Eve, takiej karty to ja nie mam, tylko jego francuską książeczkę zdrowia (plus stare zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie - na pamiątkę :wink: )

Ale mam kontakt e-mailowy do Francuskiego Klubu Husky Syberyjskiego (czy jak to się tam tłumaczy), z ktorym już korespondowałam i może oni pomogliby mi to załatwić...? Tzn. wpisać moje dane do rejestru...

W zasadzie nie widzę na razie potrzeby, to by było tak na zapas w sumie... :roll: :wink: Może warto...?

Ale i tak pozostaje Chinook, którego musiałabym po prostu chipować. A żeby było śmieszniej, w moim mieście nigdzie tego nie robią. Musiałabym szukać jakiegoś miejsca w Łodzi...

A co do rejetru, do chodziło mi o nasz, krajowy... :-? Z tego co wiem, nie ma ogólnokrajowego rejestru, bazy danych i chipowanych psach. Tylko rodowodowe, tatuowane psy mają taką bazę danych.

Ale to Polska przecież... :x

Link to comment
Share on other sites

Zastrzegam, że pisząc bazuję na realiach francuskich. :)

Tatuaż, jest swoistym dowodem rejestracyjnym, który przypisuje zwierzę określonemu właścicielowi. Każda jego zmiana, czy zgon zwierzęcia powinny być odnotowane w centralnym rejestrze.

Ale u nas tatuuje się tylko psy rasowe. Znalazca poprzez system numerków może dotrzeć do oddziału ZK, gdzie pies został zarejestrowany i znaleźć właściciela. Rejestru psów nierasowych nie ma, więc odnalezienie właściciela znakowanego kundla jest trudniejsze, chociaż oczywiście wykonalne przy pewnej dozie dobrej woli. :-?

Link to comment
Share on other sites

Francja przestrzega rownosci we wszystkim jak rownosc to rownosc. :wink:

Rasowy czy znajda, bialy czy czarny : pies i basta :wink:

mam kontakt e-mailowy do Francuskiego Klubu Husky Syberyjskiego (czy jak to się tam tłumaczy), z ktorym już korespondowałam i może oni pomogliby mi to załatwić...? Tzn. wpisać moje dane do rejestru...

Jestem pewna, ze pomoga. Administracja francuska jest w sumie bardzo zyczliwa, sama mialam mnostwo okazji aby sie o tym przekonac. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jejku właśnie poczytałam sobie te wszystkie paszportowe sensację i nie wiem co robić :o Planowaliśmy z mężem i naszą sznaucerką wyjechać 1 lipca do Chorwacji, no ale teraz jak piszecie że od 3 lipca bedą obowiązywać te paszporty to nie wiem co robić, czy jechać bo mnie to nie obejmie i z powrotem nas wpuszczą potem do Polski, czy nie ryzykować i próbować wyrabiać ten paszport, czy też co najgorsze w ogóle nie jechać?? Gdzie się w ogóle dowiadywać o tym wszystkim w ZK ? Dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Kika dzięki!! Byłoby super gdybyś się dowiedziała, ja wczoraj zajrzałam na stronkę Gł. ZK i coś wspominają o tych paszportach, że właśnie te paszporty można będzie pobrać w większych lecznicach, czy coś takiego o ile dobrze pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

ta glupia Unia musiala wszystko pokomplikowac

To raczej nie głupia Unia, a typowe polskie ślamazarstwo :-?

Przeczytałam 2 pierwsze strony tematu, wszyscy piszecie o krajach Europy, a ja mam problem troszkę..hmm.."dalszy" :wink: Rozumiem, że jeżeli jadę do Stanów, to pies również musi mieć ten Paszport( bo z chipem i resztą szczepień, nie będzie problemów/miejmy nadzieję/), ale właśnie, tak jak pisała Kika, że nie mamy szans przed Lipcem, a czy wogóle mamy szanse przed końcem wakacji???

Czy ktoś z Was był ze swoim czworonogiem w Stanach? Jakie są potrzebne papiery? i czy istnieje coś takiego jak "psia wiza"?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj czytałam na stronach ZG ZKwP o paszportach - okazuje się ,że będą je wydawały lecznice dla zwierząt - jest wzór, ale kiedy realizacja?Powinno to nastapić przed 3 lipca, a jak będzie, zobaczymy.

W zasadzie nie jest to nowość, bo wiem od jednego z naszych konsuli na Ukrainie ,że tam tez obowiązują takie paszporty dla psiaków.A u nas takie nowum.

Nie doczytałam, albo nie ma takiej informacji jakie zdjęcie psa ma tam być wklejane - cały, z przodu, a może tylko głowa z odkrytym lewym uchem? :wink:

Link to comment
Share on other sites

ok a niewiecie jak to jest w przypadku fretki?? :D wiem zę też potrzebuje paszportu ale jak ja ją mam oznakować??? (wiem że to nie fretkowe forum ale niemoge znaleźć odpowiedzi na to pytanie :))

A ile kosztuje czipowanie psa???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...