Jump to content
Dogomania

Komunikat w sprawie paszportów dla psów i kotów


Wojtecki

Recommended Posts

Co do 'fretkowych paszportów' nic nie powiem, bo nawet z psim do końca niczego na 100% nie jestem pewna :-?

Ale czipowanie psa(przynajmniej w moim mieście)kosztuje ok. 100zl. Sam 'zabieg' ok.50, a reszta zależy od ceny chipa :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja próbowałąm się czegoś dowiedzieć i tak: w klinikach nic nie wiedzą póki co o żadnych paszportach. Zadzwoniłam więc do macierzystego oddziału ZK i..... tam też nic jeszcze nie wiedzą :o Pani poprosiła mnie o cierpliwość spytałą kiedy zamierzam wyjechać i poprosiła o telefon w czerwcu!! Oj coś czuję że nie będzie dane nam zobaczyć słonecznej Chorwacji jak tak dalej pójdzie :(

Link to comment
Share on other sites

Musze ze zdziwieniem stwierdzic ze data 3 lipca troche mnie zaniepokoila,bo tutaj mowi sie o 1 pazdziernika wlasnie ze wzgledu na wakacje, zeby nie robic zamieszania .Podaje wiec przetlumaczony tekst z niemieckiej gazety.' Od 1 paziernika beda obowiazywac nowe paszporty dla pieskow.Jest to przepis obowizujacy wszystkie kraje unijne, ma byc w nim informacja o szczepieniu przeciw wsciekliznie i innych, oraz piesek musi miec chip albo tatuaz. Nie dotyczy to Angli, Irlandii i Szwecji, przez nastepne 5 lat zeby tam wjechac z psem potrzbowac bedziemy jeszcze badanie krwi na antyciala przeciw wsciekliznie, oraz robaki, oraz ze pies jest ochraniany przeciwko kleszczom. W tym EU-paszporcie ma byc informacja o rasie psa, data urodzenia , rodzaj – meski lub zenski, kolor i rodzaj siersci, bedzie tez miejsce na zdjecie. Do tej pory bylo w Europie 15 roznych przepisow dotyczacych wjazdow do danego kraju, teraz nareszcie bedzie to zjednolicone. Do tego czasu obowiazuja tez stare przepisy.'

Musze teraz tutaj poszperac w roznych forum co ludzie o tym mowia.

Pozdrawiam Isa :user: :o

Link to comment
Share on other sites

Mam jedna lepsza i jedna gorsza wiadomosc, zaczne od gorszej: faktycznie obowiazje to od 3 lipca, czyli w tej gazecie pisali bzdury a teraz ta lepsza :3 marca Europejska Komisja zadecydowala o przejsciowych obowiazkach dla prywatnych pdroznych z psami, mozna na tej podstawie wyjezdzac na starych zasadach pod warunkiem ze wszystkie zaswiadczebia o szczepieniach , stanie zdrowia itp zostaly wystawione przed 3 lipca, czyli jak do tej pory ktos wyjezdzal z psem to ma jakis jego dokument i ten jest wazny, przejsciowo, ale pies musi miec do tego czip lub tatuaz,A jezeli ktos takiego dokumentu przed 3 lipca nie ma to musi miec juz ten nowy EU-Pass. I tak wlasciwie jest tak jak bylo, ale co ci celnicy beda wymaga to nikt nie wie,prawdopodobnie jak do tej pory nikogo nie obchodzily zadne papiery dla psa, to teraz beda sie napweno interesowa :evil: :evil:

Pozdrawiam Isa

Link to comment
Share on other sites

Hmm czyli jesli dobrze rozumiem to niestety ani jedna ani druga wiadomość nie jest dobra, gdyż jeszcze nie wyjeżdżałam nigdzie z moją małą (a kurcze miałam jechać na Słowację w marcu to mi się odechciało). i oprócz standardowej książeczki zdrowia oraz zaświadczenia o szczepieniu przeciw wścieliznie nic innego nie mam -a to chyba nie wystarcza prawda?? No nic będę molestować swój oddział o ten paszport :roll:

Link to comment
Share on other sites

ok a niewiecie jak to jest w przypadku fretki?? :D wiem zę też potrzebuje paszportu ale jak ja ją mam oznakować???
Nie znam polskich uwarunkowań, ale we Francji paszport obejmuje zwierzęta domowe.

Przy wyliczaniu wymienia się psy, koty i właśnie fretki.

Na zdrowy rozsądek fretkę można przecież wytatuować i zaszczepić więc nie widzę problemu z uzyskaniem dla niej paszportu. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy wiecie może coś nowego w tym temacie ?

Wczoraj byłem u weta w Wawie po zaświadczenie na wystawę i tak z głupia frant zapytałem o paszporty dla psów.

Okazało się ,że dzień wcześniej rozmawiał on z wetem powiatowym i nic dalej nie wiadomo .... , poza tym,że paszporty będą - oczywiście !!

Z kolei dzisiaj na wystawie w Płocku usłyszałem ,że będą honorowane zagranicą tzw. międzynarodowe książeczki zdrowia ( takie ni to paszporty ni to dotychczasowe książeczki).

Zapewne będą tam wpisywać numery tatuażu i może odciskać nosy albo co innego :lol:

A na wprowadzenie (docelowych,z podanymi numerami czipów )paszportów Polska ma mieć ponoć 8. lat.

No bo przecież my nie mamy w naszym kraju żadnego systemu,który mógłby siecią ogarnąć cały obszar aby móc skanerami te czipy czytać !

Link to comment
Share on other sites

Mam mixika w sierpniu może pojade z nim do Holandii tylko że dowiem sie czy napewno może nawet kilka dni przed wyjazdem.

Rozumiem że paszporty nie będą jeszcze wymagane tylko jakieś zaświadczenia ile czasu to zajmuje?

Link to comment
Share on other sites

Ewelina ,a moze wiesz kto we Francji bedzie wydawal ten paszport,ile bedzie kosztowal i ile bedzie sie na niego czekac?

Moze masz jakies strony na ten temat?

Z gory dziekuje za odpowiedz!!!! :wink:

Sadzac po linku z twojego postu ...
Znalazlam cos takiego: http://www.dhnet.be/index.phtml?content=http://www.dhnet.be/dhinfos/article.phtml?id=96610

Jak masz cos jeszcze to chetnie doczytam. :wink:

... znalazlas odpowiedz na swoje pytanie :wink: .

To na co trafilam zamiescilam na drugiej stronie tego topiku.

Ide szczepic psa za kilka dni wiec sie u weta wypytam.

Z tekstu ktory zamiescilas wynika, ze paszportu nie dostane :-? .

Dostana je tylko psy szczepione PO 3 lipca.

Pozostalym swiadectwo szczepienia w ksiazeczce zdrowia w zupelnosci powinno wystarczyc.

Link to comment
Share on other sites

myśle ze to Wam sie przyda:

Psy i koty mogą podróżować po UE bez paszportów do końca września

Psy i koty będą mogły podróżować po Unii Europejskiej bez paszportów do końca września, a więc o trzy miesiące dłużej, niż początkowo planowano - poinformowała w środę Komisja Europejska.

Nadal wystarczy aktualne świadectwo, wydane w dowolnym państwie członkowskim, że zwierzę było szczepione przeciwko wściekliźnie. Wyjątkiem są Irlandia, Szwecja i Wielka Brytania, które dodatkowo wymagają od właściciela zwierzęcia zaświadczenia, że poddał swojego pupila testowi skuteczności szczepionki.

Od 3 lipca miały obowiązywać paszporty i elektroniczne chipy identyfikacyjne (w 8-letnim okresie przejściowym dopuszczalne są także tatuaże), ale wiele państw członkowskich nie zdążyło z dystrybucją formularzy.

Komisja Europejska podkreśla, że przedłużyła możliwość podróży z krajowymi zaświadczeniami, żeby nie utrudniać życia tysiącom właścicieli psów i kotów w Unii, wybierającym się na letnie wakacje w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół.

Te same zasady obowiązują w podróżach z psami i kotami do sąsiednich państw nienależących do Unii, ale mających ten sam poziom ochrony przed wścieklizną: Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii i Watykanu.

Szczegółowych informacji, także o zasadach podróży ze zwierzętami domowymi do krajów trzecich, można zasięgnąć w Internecie pod adresem: http://europa.eu.int/comm/food/animal/liveanimals/pets.

11.06.2004 / źródło: Onet.pl

Link to comment
Share on other sites

myśle ze to Wam sie przyda:
Psy i koty mogą podróżować po UE bez paszportów do końca września

Psy i koty będą mogły podróżować po Unii Europejskiej bez paszportów do końca września, a więc o trzy miesiące dłużej, niż początkowo planowano - poinformowała w środę Komisja Europejska.

Nadal wystarczy aktualne świadectwo, wydane w dowolnym państwie członkowskim, że zwierzę było szczepione przeciwko wściekliźnie. Wyjątkiem są Irlandia, Szwecja i Wielka Brytania, które dodatkowo wymagają od właściciela zwierzęcia zaświadczenia, że poddał swojego pupila testowi skuteczności szczepionki.

Od 3 lipca miały obowiązywać paszporty i elektroniczne chipy identyfikacyjne (w 8-letnim okresie przejściowym dopuszczalne są także tatuaże), ale wiele państw członkowskich nie zdążyło z dystrybucją formularzy.

Komisja Europejska podkreśla, że przedłużyła możliwość podróży z krajowymi zaświadczeniami, żeby nie utrudniać życia tysiącom właścicieli psów i kotów w Unii, wybierającym się na letnie wakacje w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół.

Te same zasady obowiązują w podróżach z psami i kotami do sąsiednich państw nienależących do Unii, ale mających ten sam poziom ochrony przed wścieklizną: Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii i Watykanu.

Szczegółowych informacji, także o zasadach podróży ze zwierzętami domowymi do krajów trzecich, można zasięgnąć w Internecie pod adresem: http://europa.eu.int/comm/food/animal/liveanimals/pets.

11.06.2004 / źródło: Onet.pl

Przedwczoraj słyszałam w wiadomościach o tym. Całe szczęście że dopiero od października będą obowiązywały te dokumenty :B-fly: A zatem na wakacje!!! :laola:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie niestety to zla wiadomosc :cry:

Moja psinka przyjezdza do mnie do Anglii. Do 30 wrzesnia obowiazuje tu 6-miesieczna kwarantanna (zamykaja pieska na ten okres w "schronisku" i robia mnostwo badan). Ale ja juz ja przygotowuje do przyjazdu na nowych unijnych zasadach.

Problem jest taki, ze w Polsce (Warszawie) nikt nic nie wie. Z wielkim trudem i po miesiacu poszukiwan udalo mi sie znalezc weta w Warszawie, ktory by Aksunie zachipowal, a teraz pobierze probke krwi, ktora musi wyslac do zbadania do Niemiec! (to najblizszy kraj w ktorym jest autoryzowane laboratorium).

Jakby nowe zasady przewozu zwierzat weszly od 3 lipca, jak wczesniej planowano, to moze wszystko moznaby zalatwic w kraju. No ale czego sie nie robi zeby miec przy sobie ukochana psinke!!

Ale potem sobie odbije, jestem przeciez w kraju pochodzenia bulterierow (chociaz nie widzialam jeszcze ani jednego :( ), wiec kupie sobie drugiego, tym razem cala biala angielska swinke!! :oink2:

Po pobraniu probki krwi musze odczekac 6 miesiecy, i jezeli wynik byl pozytywny (odpowiednia ilosc przeciwcial) to wet wystawi mi paszport, a potem tylko 48 godzin przed odlotem odrobaczanie i w droge!!!

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko, czy ktoś z was wie jak to jest z przewozem psa przez Szwajcarię? Bo to w sumie kraj taki mało UE. Są jakieś inne przepisy? Trzeba będzie mieć coś wiecej niz paszport?

Wiem że pewnie jest to gdzieś w przepisach, pewnie są ona nawet w tym topiku, ale była bym bardzo wdzięczna jesli by ktoś może pamięta, albo poprostu wie :D

Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam. Jutro wieczorem planuje wyjazd do Chorwacji z pieskiem - Bokser. Przekraczac bede granice w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bośni i Chorwacji. Dzis załatwiłem sobie świadectwo zdrowia w Miejskim Inspektoracie Weterynarii. Jednak lekarz powuiedział mi że w Czechach i Słowacji bedą problemy bo duzo ludzi się skarży że celnicy zawracają ich z granicy, zwłaszcza Słowacy robią wielkie problemy gdyż u nich już takie paszporty funkcjonują - powód BRAK PASZPORTÓW DLA PSÓW. Niestety w Polsce obecnie nie można wyrobić takiego paszportu - dopiero w październiku. W tej sytuacji nie jest chyba mozliwe przekroczenie granicy. Moze ktos jechal do Czech lub Słowacji i ma jakies informacje????

[Dokleiłam do poprzedniego topiku w tym temacie <-- Mod]

Link to comment
Share on other sites

Kurde to teraz juz sam nie wiem. Bo jedni twierdza ze nie ma problemu inni ze zostali cofnieci z granicy. Moze jeszcze ktos sie odezwie i cos ciekawego napisze. Przesunąłem z tego powodu wyjazd na piątek. Najgorzej jak przekade przez Czechy i Słowacje a zatrzymają mnie Węgrzy. Będę troche kilometrów w plecy.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na informacje.

Link to comment
Share on other sites

ja przekraczałam granicę ze słowacją 3 lipca - wracaliśmy z wakacji i nikt nawet nie poprosił o książeczki, ale zaświadczenia od weta powiatowego były. a dodam że byliśmy z dwoma psami które strasznie sie darły... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...