Jump to content
Dogomania

Komunikat w sprawie paszportów dla psów i kotów


Wojtecki

Recommended Posts

wielkie dzieki:calus:
bardzo mnie ta wiadomosc uspokoila no i rozwiala watpliwosci,przynajmniej w sprawie transportu psiaka,chociaz bede musiala zmienic weta, ktorego wlasnie w tej sprawie sie radzilam, a ktory jako uprawniony do wystawiania paszportu powinnien znac ten przepis, a nie proponowac mi szczepienie w 8 tyg. p/wsciekliznie :shake: no ale to juz zupelnie inny temat...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 305
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziekuję wszystkim za informacje. Dostałam wiadomośc że piesek szczęśliwie dojechał do swojego domu. Nikt nic nie sprawdzał na granicy, a on był spokojny, to znaczy troszke rozrabiał przed granica, a na granicy juz spał. Nawet w autobusie nikt nie zauważył że koeżanka wiozła pieska dopiero jak wysiadała. Miała go w takiej torbie do przewożenia psów i ta torbe miala na kolanach. Miała ze soba jedzenie, wode, pieluszkę i kocyk. A ja do torby dałam butelkę z gorącą wodą owiniętą w pieluchę żeby mial ciepło. Dojechał bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Nitencja']Paszporty to absolutna prawda. Ale na razie to jest czeski film :x , jak zwykle. By otrzymac paszport dla psa , nasz zwierzak musi miec badanie serologiczne na poziom przeciwcial we krwi. Podobno u nas w Polsce tego nie robia... no i tak dlugo mozna pisac :(
Juz nie wspominam ze z obywateli Ukrainy, Bialorusi i ROsji zrobili podgatunek ktory potrzebuje wizy ( my zreszta tez tam potrzebujemy) a zwierzaki nie beda mogly wjechac na teren danego panstwa bez badan. Paranoja !![/quote]


ja dostalam paszport dla psa bez problemow... wydali mi do zaraz po wszczepieniu chipa... kosztowal chyba 70 zl...

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś ostatnio "eksportował" szczeniaczka do UE?

Co jest potrzebne? Kiedyś potrzebne było świadectwo przewozowe, a teraz? wystarczy paszport? Na czyje nazwisko powinien być wystawiony? Nowego właściciela? Czy szczenię musi mieć skończone 8 tygodni w dniu przekraczania granicy?

Nowi właściciele przyjadą osobiście wybierać i odbierać szczeniaczka...

Będę wdzięczna za wszelkie rady odnośnie formalności...

Link to comment
Share on other sites

ja wysylalam 2 szczenieta do niemiec i 1 do Francji, dawalam tylko paszport wypisany na moje nazwisko, maluchy nie mialy jeszcze szczepien na wscieklizne bo byly ponizej 3 miesiaca, jeden z wlascicieli zazyczyl sobie zaswiadczenie ze pies pochodzi z terenu wolnego od wscieklizny ale bylo do potrzebne tylko do jemu wiadomych celow :)

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasnie wysylam kolejne szczenieta za granice. Maluch musi byc oznakowany (tatuaz lub czip), miec paszport - ja wystawiam od razu na nazwisko nowego wlasciciela, zaswiadczenie o tym, iz szczenie pochodzi z obszaru wolnego od wscieklizny i nie mialo kontaktu z dzikimi zwierzetami tez czasami wystawiam na zyczenie kupujacego. Babka leciala ze szczeniakiem do niemiec i prosila o takie dla sluzb weterynaryjnych na lotnisku w niemczech. Szczenie w wieku ponizej 3 miesiecy moze podrozowac bez szczepienia p/ko wsciekliznie ( nie mowie tu o Anglii itp specyficznych krajach). Z tego co mi wiadomo nie musi miec ukonczonych 8 tygodni, moze miec ukonczone 7.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']Ja wlasnie wysylam kolejne szczenieta za granice. Maluch musi byc oznakowany (tatuaz lub czip), miec paszport - ja wystawiam od razu na nazwisko nowego wlasciciela, zaswiadczenie o tym, iz szczenie pochodzi z obszaru wolnego od wscieklizny i nie mialo kontaktu z dzikimi zwierzetami tez czasami wystawiam na zyczenie kupujacego. Babka leciala ze szczeniakiem do niemiec i prosila o takie dla sluzb weterynaryjnych na lotnisku w niemczech. Szczenie w wieku ponizej 3 miesiecy moze podrozowac bez szczepienia p/ko wsciekliznie ( nie mowie tu o Anglii itp specyficznych krajach). Z tego co mi wiadomo nie musi miec ukonczonych 8 tygodni, moze miec ukonczone 7.[/QUOTE]
Te 7 tygodni wydaje mi się dziwne... za każdym razem jak pytałam na cargo o koszty transportu to zaczynali od tego, ze szczeniak musi mieć skończone 8 tygodni.... ale może to dotyczy tylko transportu lotniczego??? Teraz szczeniol będzie jechał samochodem...

W każdym bądź razie - dzięki wszystkim za info... Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś rady, to bardzo prosze, misiaczek jedzie dopiero pod koniec czerwca :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Czy ktoś może mi potwierdzić, że można przez granicę niemiecką przewieźć szczeniaka poniżej trzech miesięcy bez wścieklizny. Resztę czyli paszport, chip i pozostałe szczepienia szczyl ma. Ma jechać do Francji.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Czy ktoś może mi potwierdzić, że można przez granicę niemiecką przewieźć szczeniaka poniżej trzech miesięcy bez wścieklizny. Resztę czyli paszport, chip i pozostałe szczepienia szczyl ma. Ma jechać do Francji.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

moje tak jechaly i do niemeic i do francji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Czy ktoś może mi potwierdzić, że można przez granicę niemiecką przewieźć szczeniaka poniżej trzech miesięcy bez wścieklizny. Resztę czyli paszport, chip i pozostałe szczepienia szczyl ma. Ma jechać do Francji.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Tak, mozna przewiezc ! Sama bez najmniejszych problemow woze szczeniaki z Francji do Polski, a wczoraj wlasnie moj maluch pojechal z Gdanska do Strasburga. To co wymienilas - w zupelnosci wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Cuciola, na granicy są [U]tylko[/U] urzędnicy straży granicznej. Ich interesują tylko paszporty lub dowody i nic więcej. Od wstapienia do Unii zniesieni są celnicy na granicy wobec obywateli Unii. Możesz wieźć różowego strusia i co najwyżej zdziwi ich kolor ptaszyska. Czasem panowie czy panie ze straży mówia tylko "o jaki ładny piesek". Natomiast odkąd przekroczysz granicę tzw. obszaru Schengen granice praktycznie znikają.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Oczywiscie nie dotyczy to Szwecji, UK i Irlandii (i może (?) Malty i Cypru, bo tam mieli kiedyś przepisy wzorowane na brytyjskich).[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Wczoraj wyprawiłam za niemiecką granicę do Francji dwa szczeniaki. Już są w nowym domku. Miały 10 tygodni i zero problemów na granicy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Dora 23 . Tu niestety należy się cieszyć, że jeśli odbędziesz całą biurokratyczno-weterynaryjną mitręgę, to wwieziesz do UK szczeniaka najwcześniej po ukończeniu 10 miesięcy. Kiedyś musiłabyś zaliczyć 6 miesięcy w kennelu kwarantannowym ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Szczegółów poszukaj na dogo, temat był przewałkowany dokładnie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]sirion[/B] a swoje szczeniaki szczepilas na wscieklizne? ja wolalabym malucha zaszczepic w wieku 6 miesiecy bo jesli chodzi o wystawy to do tego wieku mozna brac udzial w wystawach bez szczepienia a potem sie dorobi..tym bardziej ze we Wloszech nie jest obowiazkowe (tylko na wystawy) co ty bys zrobila na moim miejscu? czy oni analuzuja paszport?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ciuciola, nie szczepiłam, bo przed upływem 3 miesięcy nikt mi w Polsce rozumny nie zaszczepi. W zeszłym roku, to mi zaprzyjaźniony vet wpisał szczepienie , którego nie było, a hodowca, który rozumiał te urzędowe hocki-klocki, zaszczepił sobie kiedy chciał. Suczka jechała do Austrii. I w efekcie całae sztuki były niepotrzebne, bo Czechów na granicy nasze psy naprawdę nie interesowały ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

tez mam nadzieje ze jakos tego szczepienia uda nam sie uniknac! a wet wpisal ci szczepienie do paszportu? :) ja sie zastanawiam czy wet nie moglby wydac jakiegos zaswiadczenia ze pieski nie przebywaly na zakazonym terytorium bo mialy kwarantanne albo cos podobnego..

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Cuciola, oni naprawdę na granicach nie zajmują sie takimi drobiazgami. W zeszłym roku wysyłałam psa do Norwegii. Obie z hodowczynia przestudiowałyśmy przepisy i wyszło, że pies musi mieć ponad 6 miesięcy, aby wjechać tam. W efekcie ustaliłyśmy, że przyjedzie po niego, gdy będzie miał trzy i pół miesiąca (nie mogłam przechować go dłużej) i do ukończenia 6 miesiąca zostanie w kennelu u jej przyjaciół w Danii. W efekcie ryzyk-fizyk przewiozła go przez Szwecję do Norwegii bez problemu, tyle że do ukończenia 6 miesiąca był utajniony. To znaczy rodowód zgłosiła w tamtejszym Kennel Klubie odpowiednio później. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Veci dobrze wiedzą, że to co pisze się w paszportach to często poezja. Jak sobie wyobrażasz - wyjeżdzam z Łodzi, nocleg w Słubicach, póżnym popołudniem wchodzę na prom do Rosyth pod Edynburgiem (17 godzin). I co odrobaczenie i zastosowanie Frontline'u ma byc najpóźniej 48 godzin przed przekroczeniem granic UK ? Co, latam za vetem w Bruggi ?Oczywiście zrobię te czynności, ale co do czasu wykonania to mój vet wpisze czystą poezję.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A wracając do suczki co jechała do Austrii. Uzgodniliśmy to dwustronnie vet i hodowca, że jest to jedyne rozwiązanie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...