Jump to content
Dogomania

Pomocy!!! trymowanie!!!


olunia0306

Recommended Posts

:roll: nie wiem o co ci chodzi?Dogo zajmuje sie glownie kundelkami,wystarczy zajrzec do dzialu adopcje:roll:

A ja troche na temat teraz.
Jaka jest poprawna technika skubania/trymowania recznego?Sa jakies zasady?
Bo zay\uwazylam ze po furminatorze wlos jest fajny,ale w niektorych ciezej dostepnych miejscch zostaja pojedyncze dluzsze wlosy ktore wychodza jak sie je skubie.
Czy moze lepiej zakupic kamien trymerski do wykanczania?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie masz za co przepraszać. Kundelek przecież też będzie twoim najwspanialszym, najukochańszym pieskiem :loveu: I na 100% będziesz uważała, ze jest o wiele ładniejszy od innych psiaków, zawsze tak jest (przynajmniej przeważnie :cool3:)

Jeśli zauważyłaś jakiegoś psiaczka, który przypadł Ci do gustu - proszę bardzo! Będzie Ci na pewno bardzo wdzięczny :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Różnie można skubać. Można łapać włos(małe kępki) i tak przekręcać palcami żeby zostało w nich tylko kilka najdłuższych włosów. Można po prostu patrzeć i skubać. Można sobie złapac fałdę skóry i wyrywać najdłuższe, albo podważać sobie pas włosów grzebieniem/reką. Można tez wyrywać za pomocą trymer-kciuk, kamień trymerski-kciuk. Jeśli chodzi o zwykłe skubanie to ja polecam palcami wybierać najdłuższe i patrzeć aby to dobrze wyglądalo albo przy użyciu trymera czy wygodnego kamienia, pilnowac by nie narobic dziur. Jak chcesz psa odpicować na pednackie "cacy", to rezerwujesz duuużo czasu i dziobiesz po włosku podważając pasma żeby było równo. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chwytaj po kilka włosków żeby nie bolało i nie skub za dlugo w jednym miejscu bo można zrobić łysinę :P[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kamień trymerski nie nadaje się do kazdego wlosa. Mój pies ma gruby wlos i kamień nic u niego nie zdziala. Ale moglabym go uzyc np. w połączeniu z palcem.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Oszołomienie...pojechałam dzisiaj do dziadków,bo bardzo chcieli i co?...dostałam 5 mies labradora...jakiś dziwny zbieg okoliczności...do dziadka na działce się przybłąkała 5 miesięczna suczka rasy labrador. Gdy ją ujżałam i dostałam do rąk to bez namysłu zabrałam ją do siebie..:) Sunia wabi się Lady i jest taka śliczna,biszkoptowa...wkrótce stworze jej galerie i będzie można zobaczyć fotki..pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dziadek ,gdy jeszcze była u niego wypóścił ją na działki(tam z kąd przyszła)i poszedł dalej...ale ona nie opuszczała go na krok..potem pytał sie dzieci na podwórku,ludzi..pytał i pytał..i nic. Chipa nie miała przy sobie. Patrzyliśmy kilka razy czy niema ogłoszeń.. braliśmy pod uwagę to,że może ktoś ją szukać. Ale ona odrazu nas pokochała i my ją też:loveu: Jeżeli ukaże się gdzieś ogłoszenie o zaginięciu suczki to napewno wieźmiemy to pod uwagę. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]P.S. Jak myślicie:dlaczego nie moge dodawać załączników? czy jeżeli zmienie nick/nowe konto to czy mogłabym je dodawać?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale tyle tych tematów...
Zacznę od pojęcia, trymowanie to wyczesywanie?
Mam psa bardzo w typie ONa (krótkowłosy), w sumie nie mam z nim większych problemów, nie widać po nim że linieje (no chyba, że pociągnąć ręką). Jest młody i szybko się nudzi, czesanie dłuższe niż 20 min nie wchodzi w grę. Już 2 tydzień go czeszę: codziennie, czasem z przerwami. Sierści wywaliłam już bardzo dużo, a ciągle tyle samo wychodzi :/ Mam szczotkę (to się chyba zgrzebło nazywa, ale nie jestem pewna) [URL]http://images44.fotosik.pl/70/ad3ffccafbaca89fmed.jpg[/URL] (coś takiego). Czym najlepiej przyśpieszyć i uskutecznić wyczesywanie psa??
Mam jeszcze jednego psa i z nim jest większy problem... Czesać mogę go godzinami (jemu się to podoba), ale nie widać różnicy, a wygląda okropnie. Dodam, że na nim połamałam szczotkę... (Tata mówi, żeby jeszcze poczekać, później sierść będzie lepiej wychodziła :roll:)Ciężko określić jego sierść, długość jak u Ona krótkowłosego, ale jest strasznie gęsta i sztywna. Może wkleić zdjęcie??
Obydwa psy mieszkają na dworze
Poszukuję czegoś (najlepiej jedno narzędzie na dwa psy, ponieważ mam ograniczone fundusze) dobrego do wyczesywania (trymowania?).

Link to comment
Share on other sites

Tak...trymowanie to usuwanie martwej sierści.Najlepiej to robić na bieżąco np co miesiąc...wtedy nawet nie zauważasz,że pies linieje.Masz owczarka niemieckiego,który oprócz sierści właściwej ma też podszerstek...coś w rodzaju podkoszulka nie???Podczas linienia najpierw wychodzi powoli podszerstek,póżniej włos właściwy również powoli ...najpierw linienie od ogona...powoli przesuwa się w górę:evil_lol:..znam ten ból:lol:,bo też miałam kiedyś sunię Onkę.Radziłam sobie w ten sposób,że po wyczesaniu podszerstka pocierałam ją mokrą dłonią i w ten sposób usuwałam martwą sierść.Dzisiaj są też inne możliwości.Do usuwania podszerstka służy np furminator [url=http://www.biogroom.pl/produkt.php?dla=furminator...a]Do usuwanie martwej sierści trymer,ale tutaj uważaj bo musi być typowy do Onka.A tego drugiego psiaka co masz to jaka rasa???

Link to comment
Share on other sites

Furminatora nigdy nie używałam...a trymerem usuwam 1 raz w miesiącu martwą sierść moim seterom i jestem bardzo zadowolona.Szczerze polecam.Sierśc na dywanach zdaża się sporadycznie.Niemniej przy zakupie musisz uważać,by kupić dla Onka bo odległości pomiędzy ząbkami są różne i nie każdy może pasować.Polecam zakup w Germapolu...tutaj znajdziesz odpowiedni dla swojego psiaka:cool3: [url=http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,299329,0.html]Towar: Trymer tradycyjny MARS, uchwyt drewniany (99M320). On-line Shop Germapol s.c.[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Widziałam parę wypowiedzi na temat grzebienia z gumką, chwalono.

Ale trymer nie powinien niszczyć włosa. Najwyraźniej był nieodpowiedni. Może zbyt ostry? Jest ich naprawdę duży wybór, jeśli masz możliwość popróbuj sprzęt znajomych, fryzjera, czy w sklepie, może znajdziesz ten idealny.

Ja preferuję i polecam palce. Tylko uzbroj się w gumowe rękawiczki lub nasadki.

Link to comment
Share on other sites

Grzebieniem z gumka da rade ale na dluzsza mete to za malo.Nie wyjmie tyle podszerstka jak trymer czy furminator:shake:
Spaniele wogole powinno sie robic palcami ale.........mi sie nie chce:diabloti:
A pies tez srednio cierpliwy:roll:
Glowe jednak nie ma opcji inaczej robic,po trochu palcami da rade.
Kup sobie albo gumowe nakladki na palce albo obetnij palce z rekawiczki lateksowej:razz:
Wlosy tak latwiej wyjda:p
Ja mam furminator i nie narzekam,wlosa do tej pory nie lamie a dzisiaj porzadnie Negra nim robilam i ma ladny grzbiecik:p

Jaki masz trymer?
Bo jak na zyletke z Trixi to ja sie nie dziwie ze wlos tnie ;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...