Jump to content
Dogomania

Pomocy!!! trymowanie!!!


olunia0306

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam prośbę do groomerów i nie tylko:D Potrzebuję zdjęcie profesjonalnie zrobionego przez was Westika ale dodatkowo byłabym wdzięczna i generalnie na tym mi najbardziej zależy: zdjęcia trymerów, które były użyte. Interesuje mnie jakim trymerem robicie jaką część ciała i w ogóle takie tam. Nie chodzi mi o lektury w ktorych mogę to znaleźć tylko chodzi mi o Wasze doświadczenie....i opinie dotyczące trymerów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Evelinka a czy ty umiesz profesjonalnie czesać westi, i masz czym?[/QUOTE]
Nie rozumiem o co chodzi z pytaniem "profesjonalnie czesać"? Robię tylko swojego burka i właśnie zamierzam wymienić trymery, niestety nie kupię nic dopóki albo nie spróbuję albo parę osób nie poleci. A moje "profesjonalne" robienie mojego Westika w typie możesz zobaczyć w temacie "a może by tak galeria" zamieszczone wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Musisz mieć czym czesać ,żeby się nie filcował, ja stosuję przerobione 3 Marsy oraz tradycyjny czerwony..[/QUOTE]

Na głowie ma rzadki włos bo ma tam jeszcze wate która jest przeżedzona przez tyrymowanie a szorstki włos jest tam dopiero króciutki, tak samo na łapach, filcuje się tylko w jednym miejscu tj. pod paszką przednich łap, i tam mam problem z trymowaniem bo nie chce tam sztywny włos rosnąć

[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/8450/dsc8581.jpg[/IMG]

tak to wygląda, nie wiem czy zrobić tył tej łapy na szczeniaka i wyrwać wszystko?
Przerabiać trymerów raczej nie będę.


[QUOTE]Młody wyszedł bardzo fajnie, uszki wyostrzone .Na głowie może mieć rzadki włos.[/QUOTE]

Dziękujemy, choć chętnie wysłucham parę uwag co mam zmienić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Musisz mieć czym czesać ,żeby się nie filcował, ja stosuję przerobione 3 Marsy oraz tradycyjny czerwony..[/QUOTE]

Na głowie ma rzadki włos bo ma tam jeszcze wate która jest przeżedzona przez tyrymowanie a szorstki włos jest tam dopiero króciutki, tak samo na łapach, filcuje się tylko w jednym miejscu tj. pod paszką przednich łap, i tam mam problem z trymowaniem bo nie chce tam sztywny włos rosnąć

[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/8450/dsc8581.jpg[/IMG]

tak to wygląda, nie wiem czy zrobić tył tej łapy na szczeniaka i wyrwać wszystko?
Przerabiać trymerów raczej nie będę.


[QUOTE]Młody wyszedł bardzo fajnie, uszki wyostrzone .Na głowie może mieć rzadki włos.[/QUOTE]

Dziękujemy, choć chętnie wysłucham parę uwag co mam zmienić...

Link to comment
Share on other sites

Mam szczotkę taką z igiełkami bez zakończenia i grzebień szeroki metalowy. Z tego co mi wiadomo west powinien być wszędzie szorstki, a szczeniaka trymuje się na maxa wszystko również łapy więc tu nie mogę się z Tobą zgodzić Grey. Poza tym jeśli szorstki włos się mniej brudzi to właśnie łapy są najbardziej narażone na bród, więc chyba warto je trymować. Główkę i łapki trymuję nie tak mocno jak grzbiet bo jest to jedynie wielokrotne przeczesywanie trymerem włosów. Od kiedy pod pachami skraca się maszynką????? Na naszej pierwszej wizycie u groomera.....a wybierałam długo i uważnie, trafiając do P. Wioli z hodowli Ahimenes.....nie miał nic golone na łapach ani pod pachą, więc dziwi mnie twoja wypowiedz i może pokaż jakieś zdjęcia, bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.
Grey a moje pytanie na początku brzmiało, jakim trymerem robisz grzbiet i łapy, główkę, może zdradzisz tajemnice, i powiedz czy jesteś zadowolony z tych trymerów, bo tak jak wspomniałąm chce wymienić trymery....

Link to comment
Share on other sites

Pieseczkowo ładna główka.
Evelinka może zacznij od grzebieni o których pisałem.
Odnośnie trymowania twoja teoria kłóci się z praktyką.
A trymery Marsa to używam takie szerokość :10,8 mm;21,8 mm;31,2;39,4 mm.
rozstaw zębów 1,6 mm;3,5 mm; 2,4 mm.; 1,8 mm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...