Jump to content
Dogomania

Reakcja po odrobaczaniu - czy to normalne?


kinia_w

Recommended Posts

Dzisiaj mój piesu (3 miesięczny york) miał 3 odrobaczanie (1, kiedy jest u mnie). Dwie godziny po podaniu środka (Drontal? w sprayu) zaczął wymiotować i wymiotować przez godzinę co 2-3 minuty, potem usnął na chwilę, wstał, znowu kilka razy zwymiotował (tylko na początku jedzeniem, potem jakby zażółconą pianą) i znowu się położył (przepraszam za opisy, jeśli ktoś wrażliwy to czyta). Muszki też bardzo osłabł i nie chce nawet nic pić.

Wet wspominała, że może się źle czuć, mieć biegunkę, ew. wymiotować, tylko, że to mój pierwszy piesek i dosyć się martwię, czy jego reakcja nie jest przesadna i czy nie szukać pomocy weterynarza?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Troche dziwna tak gwałtowna reakcja. Przede wszystkim nie gwarantuje, ze podany lek sie wchłonął. Skontaktuj się najlepiej z weterynarzem, który zalecił ten prepatat.

A dlaczego nie dasz mu po prostu tablet? trzeba się naoszukiwać, zeby łyknął, ale może lepiej by tolerował.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dziwna reakcja - żaden z moich psiaków nigdy tak nie zareagował- ale ja podawałam- a raczej wtedy moji rodzice :D-tabletki.

Arga przy podrobaczaniu po prostu zwymiotowała tabletke i to wszystko- więc odrobaczyliśmy ja poraz kolejny.

Ale ta reakcja twojego psiaka mnie troche zdziwiła

Link to comment
Share on other sites

Mnie taka reakcja przeraziła. Ale Muszki już ozdrowiał, nic mu nie jest, we wtorek zawitam znowu u weterynarza i go przepytam, co jest na co, i ew. co w zamian mu można podać. Telefonicznie poradzono mi też trochę dłuższą, niż normalnie głodówkę przed odrobaczaniem - może to pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

Bańka po tabletkach na odrobaczanie, dostala biegunki, do tego stopnia ze musiala dostac antybiotyki i kroplowke zeby jej przewod pokarmowy sie uspokoil. To były tabletki o nazwie Aniprazol... Potem dostala wlasnie Drontal Bayer'a i nie bylo takich sensacji. Kinia moze Twoj maluch jest uczulony na jakis skladnik Drontalu...? Ja poprosilam weta o zmiane tabletek, jest ich wiele wiec nie bylo problemu. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

kinia_w piszesz, ze dzisiaj psiak na czczo jest, bo dostal tabletke na odrobaczanie, rozumiem? Czyli poprzednio nie dalas psu tabletki na czczo?? zaleca sie dawanie takich tabletek psiakom na pusty brzusio - moze zeby nie bylo takich sensacji jak poprzednio mialas?

Link to comment
Share on other sites

Poprzednio dostał psika na pusty brzuszek, ale nie aż tak - dzisiaj dostał około 10 rano, a nie jadł od poprzedniego dnia. Wtedy miał kilka godzin niejedzenia. Wet stwierdził, że też się zdziwił taką reakcją, bo tamten środek jest generalnie dobrze tolerowany, w sumie nie spróbował po raz drugi tym samym, żeby w przypadku ew. powtórzenia reakcji nie narażać Muszkietera na kolejne odwodnienie + wymęczenie w ciągu paru dni. Obecnie Muszkietero wywalił się u mnie na kolanach i maltretuje kość - ani śladu czegokolwiek, co by przypominało poprzednią reakcję :) No i od czwartku, mimo tych sensacji, przybrał całe 5 deko :D

Link to comment
Share on other sites

Jak się spytałam o to, czy ew. można podać tabletkę w jedzeniu, to usłyszałam, że w ostateczności. ALe jako, że ta moja mała bestia da się zabić za ser żółty, to tabletka chwilę poleżała koło sera i zaraz ją zjadł z rączki, jeszcze wielce zadowolony był :D

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

weterynarz białego w kwestii odrobaczania mówi, że absolutne miniumum to 2 razy w roku, z czego koniecznie trzeba odrobaczyć psa na 2 - 2,5 tyg. przed planowanymi szczepieniami.

Ja odrobaczam 4 razy w roku na powitanie każdego kwartału, ale pies wprawiony :wink: , bo zanim go wzięłam z hodowli był już po 3 odrobaczeniach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...