Jump to content
Dogomania

Pies bez rodowodu bo któryś z kolei..


ryu_o

Recommended Posts

Przepraszam, że znów męczę ale koleżanka mnie prosiła.
Otóż, ma pięknego [B]posokowca bawarskiego[/B] ale że jest któryś tam szczeniakiem z miotu to nie ma rodowodu (a kiedyś tak było. A właśnie od kiedy wszystkie szczeniaki mają rodowody??:roll:). Matka ma rodowód a ojciec jest nawet championem. I mają pytanie czy jest szansa na zdobycie rodowodu dla ich pupila. Więc pytam..:evil_lol: Mają??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella']
Śpiewka "kolejny z miotu" to jedno ze sztandarowych haseł pseudohodowców.[/quote]

aż od 90... to długo.. no to rzeczywiście go nie obowiązuje bo ma 2 lata... a to naprawdę śliczny pies...
Dziękuję..
Czyli nic się nie da zrobić?? Nie można dostać jakoś... no nie wiem, za to, że jest super w rasie (że się tak wyrażę)??
To nie będzie do końca ucieszona, że pomogła pseudohodowli... no cóż...

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]rodowodu nie da się "dokupić" ;)
tak jak napisała Gabryjella - jeśli pies nie ma metryki to nic się w kierunku rodowodu nie da zrobić. A w ogóle to była zarejestrowana hodowla, czy tak sobie dopuścili psy? Chodzi mi o to, czy "pierwsze" szczenięta niby miały rodowody czy ogólnie z tymi papierami to kit wciskali... :roll:
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ryu_o']Czyli nic się nie da zrobić?? Nie można dostać jakoś... no nie wiem, za to, że jest super w rasie (że się tak wyrażę)??[/quote]
Niestety, nic nie da sie zrobic. Piesek nie ma potwierdzonego pochodzenia, wiec z punktu widzenia ZKwP jest... kundelkiem. Co najwyzej jest w typie rasy.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie od 1992roku każde szczenie w miocie w hodowli (mowa o legalnej hodowli należacej do Związku) dostaje metrykę.
Koleżanka co najwyżej moze sie udać do konkurencyjnej organizacji ;) i tam po okazaniu rodowodów rodziców wydadzą jej rodowód konkurencji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']
Koleżanka co najwyżej moze sie udać do konkurencyjnej organizacji ;) i tam po okazaniu rodowodów rodziców wydadzą jej rodowód konkurencji[/QUOTE]

taki rodowód to ja sam sobie mogę wydrukować:evil_lol:
Nie ma pewności czy przedstawieni rodzice są rzeczywistymi rodzicami szczeniaka... tak to można sobie dowoli 'rodowody' wyrabiać:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Dokładnie od 1992roku każde szczenie w miocie w hodowli (mowa o legalnej hodowli należacej do Związku) dostaje metrykę.
Koleżanka co najwyżej moze sie udać do konkurencyjnej organizacji ;) i tam po okazaniu rodowodów rodziców wydadzą jej rodowód konkurencji[/quote]

chodzi pewnie o Polski Klub Psa Rasowego :evil_lol: wystarczy poszukać ich forum i przejrzeć zdjęcia psiaków. mają swoje wzorce więc się różnią od tych z FCI wyglądem czasami dość znacznie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']chodzi pewnie o Polski Klub Psa Rasowego :evil_lol: wystarczy poszukać ich forum i przejrzeć zdjęcia psiaków. mają swoje wzorce więc się różnią od tych z FCI wyglądem czasami dość znacznie ;)[/quote]
hm.... ciekawe...... czemu nie znalazłam takiej fotki?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ryu_o']Przepraszam, że znów męczę ale koleżanka mnie prosiła.
Otóż, ma pięknego [B]posokowca bawarskiego[/B] ale że jest któryś tam szczeniakiem z miotu to nie ma rodowodu (a kiedyś tak było. A właśnie od kiedy wszystkie szczeniaki mają rodowody??:roll:). Matka ma rodowód a ojciec jest nawet championem. I mają pytanie czy jest szansa na zdobycie rodowodu dla ich pupila. Więc pytam..:evil_lol: Mają??[/quote]

A może wiesz po co koleżance rodowód ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']hm.... ciekawe...... czemu nie znalazłam takiej fotki?????[/quote]
jakiej fotki? psa w PKPR legitymującego się rodowodem tejże organizacji, który wyglądem dość znacznie odstaje od wzorca FCI?
widziałam takie beagle, nie będę przytaczać nazwy hodowli, ale na forum PKPR można sobie takie beagle pooglądać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Rekus, KW obejmuje tylko niektóre rasy, określone przez Zarząd Główny ZKwP. Wydaje mi się, że dotyczy to wyłącznie ras polskich, w każdym razie na pewno nie posokowca.[/QUOTE]

dotyczy też psów zza granicy po rozdzieleniu rasy- w moim przypadku jack parson russell terrier- 3 pokolenia dalej, żeby sprawdzić autentyczność psa, czy nie niesie ze sobą złych genów. Nie jestem też pewna czy nie dotyczy psów zza granicy w ogóle, ale wydaje mi się że nie o ile mają metryczkę/rodowód FCI

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dobrze,, ze sie do tego tematu dokopałam!. Joanbika napisała:Dokładnie od 1992roku każde szczenie w miocie w hodowli (mowa o legalnej hodowli należacej do Związku) dostaje metrykę.
Koleżanka co najwyżej moze sie udać do konkurencyjnej organizacji ;-) i tam po okazaniu rodowodów rodziców wydadzą jej rodowód konkurencji- wiec wychodzi na to ze takie organizacje, które tak robią są niepoważne?. Czy może mi ktoś napisać jakie to organizacje aby sie ich wystrzegać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...