Jump to content
Dogomania

MOPS+off


wirka

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"...Ten rozpieszczony, karmiony aż do otyłości towrzysz starszych dam zyskał opinię leniwego i głupiego psa.Dobrowolnie mops nie robi charakterystycznych wdzięcznych minek, ale oparcie się jego wiernemu spojrzeniu dziecka, wyrazowi zatroskanie na czole, ponaglającemu sapaniu i odmówieniu mu upragnionych przysmaków wymaga wielkiej siły woli. Kto taką wolą dyspnuje, a do tego zapewni dostateczną ilość ruchu psu nie lubiącemu dużo biegać, ten przez wiele lat będzie się cieszył towarzystwem tego wesołego, uważnego, inteligentnego psa, łatwego do prowadzenia. Mops ma łagodne usposobienie, nigdy nie jest agresywny, zawsze w dobrym nastroju, dobry towarzysz zabaw dzieci. Ze względu na kródki nos źle znosi upały. Sierść nie wymaga zbytniej pielęgnacji, tylko oczy i zmarzczkę na nosie należy codziennie przecierać. Kto zechce wpuścic mopsa do swojej sypialni, musi przyzwyczaić się do jego chrapania.

Wielkość- 32 cm

Masa ciała -8 Kg

Umaszczenie- srebrzyste, piaskowe do płowego, czarne.Czarna maska, pręga grzbietowa wyraźnie odgraniczona, zarne plamy upiększające czoło i policzki."

Teks z Ksązki "Rasy psów" autor- Eva- Maria Kramer

Link to comment
Share on other sites

Nieeee... Fifi nie chce towarzyszów. Ledwo wyszła ze schroniska do nowych włascicieli, a tu miałą by się nimi dzielić??? To nie w jej stylu. zresztą z ją jedną mamy tyle problemów (głównie zdrowotnych), że na drugiego psiaka nie mieli byśmy już ani sił, ani pieniędzy.

Za jakieś kilka lat marzy mi sie chart polski, a w dalekiej przyszłości ,kiedy dobrze sie przygotuję i kiedy nie będę pracować - wilczarz irlandzki. Och ,to byłby raj - mieć takeigo psa!

A jesli chodzi o mopsy, to zaciekawiła mnie ta rasa, chciałam coś znaleźć o niej w necie, a tu nic. Pustka. Stąd moje pytanie. Ale coś widzę, że chyba nie ma posiadaczy mopsów na dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

Mój Mikus tez by sie nie chciał dzielić wiec nie ma mowy o drugim psie :).

Mnie w przyszłości marzy się doberman....

Wilczarze tez są piękne ale co do chartów to każdy ma swój gust... ale bardzo podobają mi się one w biegu mmmm..

Link to comment
Share on other sites

Charty, to jest coś nadzywczajnego! Jak powiedziała jedna z dogomanek:

CHARTY TO NIE PSY, TO CHARTY.

TAK SAMO JAK HARLEYE TO NIE MOTOCYKLE, TYLKO HARLEYE ;)

Mnie urzekła natura charcia i nie mogę się temu urokowi oprzeć. Dopóki nie spotkałam się z chartami osobiście nie widziałam w nich niczego nadzwyczajnego, a jak tylko miałam okazję z nimi trochę pobyć to... zostałam oczarowana i to tak już trwa... :D

Link to comment
Share on other sites

Jestem, jestem- nie mialam czasu dzisiaj w pracy, żeby zajrzeć.

Mops to chyba najfajniejsza rasa na świecie. Doceń- mówi to wielbicielka rottweilerów i szpiców.

Wszystko, co w opisie jest szczerą prawdą. Mopsy są niezmordowane w sprawianiu ludziom przyjemności. Są z 10 razy inteligentniejsze, niż inne rasy. Uczą się błyskawicznie, natychmiast łapią i respektują zakazy. Ten pies po prostu rozumie, co do niego mówisz. Mops zawsze śpi w najwyższym punkcie w domu- czyli na głowie lub brzuchu własciciela. Nie boi się żadnego psa. Nasza Poziomka ma w głębokim poważaniu wszystkie 5 rottweilerów. Jak któryś podejdzie do jej miski to skacze mu wprost na mordę. Potrafi pilnować trzech misek naraz. I jak tylko przyuważy, że usiadłaś sobie- to natychmiast jest na Twoich kolanach. Ale nie jest to nachalne i niemiłe.

Narazie tyle- jak masz pytania, to odpowiem.

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

Gosiu,

A jak wygląda chorowitość tej rasy? Słysząłam, że ze względu na krótki nos mają duże problemy z oddychaniem, trzeba je pilnować, żeby się nie przeforsowały no i że mają problemy ze skórą (dokąłdniej z fałdą nad oczami). Czy to prawda?

Aha, i czy ten żywotny piesek zniósł by nieobecność właściciela 8 godzin dziennie?

Link to comment
Share on other sites

Problem z oddychaniem mają, jak wszystkie rasy krótkonose. Czytałaś pewnie, co pisał Buldog o swoim psie :D

Ale tak naprawdę problemy są w lecie i to wtedy, kiedy trzymasz psa w upale. Jakoś moja Poziomka nie dusi się. Biega jak oszalała z resztą psów, jak się zmęczy, to pada i zipie przez chwilę, a potem od nowa.

Z fałdą to przesada. Ja jej przecieram raz w tygodniu i nic tam nie ma- żadnych paprochów, czy innego świństwa. Więc robię to na wszelki wypadek.

Gorzej z tym zostawaniem w domu. Poziomica wprawdzie zostaje, ale ma towarzystwo innych psów. Podobno mopsy jak mają zostawać na dłużej same, to powinny być dwa. Bo stają się smutne i osowiałe.

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

Jakieś 1200 złotych.

We wrześniu mama Poziomki, czyli Pyza będzie mieć dzieci z fajnym, sprowadzonym z Anglii psem.

Pozdrawiam- Gosia

PS. Bardziej, niż oddychaniem, przejmowałabym się towarzystwem dla mopsa na czas nieobecności. -Pa, pa. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wirka odstąpie jeszcze na chwilkę od tematu mopsa.

Napisałas ze charty Cię urzekły to podoomnie jak ja... tylko ze ja jestem zakochana w dobermanach.. dopuki nie spotkałam tego psa i nie miałam z nim bliskiego kontaktu był dla mnie zwykłym psem teraz jest czyms wiecej poprostu marzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Gosia

Dzięki za info. Jak oglądałam "Facetów w czerni" to strasznie mi się te psy nie podobały (bo grał tam mops, prawda?), ale z czasem z czasem, tak ich "brzydota" mnie urzekła. chociaż jestem zakohana w chartach to psy takie jak mopsy, buldogi itp. bardzo mnie urzekają urodą.

Żaba14

Dobermany to trudne do ułozenia psy, które wymagają wiele czasu i uwagi w okresie dorastania. Około grudnia mieliśmy dobermana 3-miesiecznego. Nie miał rodowodu, ale jego matka miała. Był piękny. Moja przyszła teściowa, która mieszka obok nas zobowiązała się być z nim jak my jesteśmy w pracy, a potem jej się znudziło i mimo naszych próśb zaparła się, że nie będzie z nim przebywać, bo ona strasznie broi i podgryza kostki. Jak my przychodziliśmy po pracy do domu to ten był bardzo zadowolony, ale jednocześnie troszkę się na nas denerwował, że tak długo był sam. W obawie, że ta agresja będzie rosła oddaliśmy go po 3 tygodniach do pobliskiej hodowli dobermanów, w której chowa sie dobrze.

Mój kolega ma 2-letniego dobermana. Żywe złoto! ale włożył w niego wiele pracy w okresie wychowywania.

Link to comment
Share on other sites

Wirka o dobermanach czytałam już wiele.. wiem ze są dość trudne ale decydując się na kupno tego psa wiem co mnie czeka. Trud zawsze zostanie wynagrodzony. Te psy kocham najbardziej no poza moim psiakiem :P którego wczoraj poturbował samochód :cry: :cry: Doberman ma to coś w sobie co mnie donich przyciąga.. tak jak Ciebie do chartów chce w przyszłości posiadac tę rasę.. ale to bedzie zalezało ile czasu bede mogła z nim spędzić... terz by to było wiele.. ale rodzice eh...

Link to comment
Share on other sites

Gosia

Dzięki za info. Jak oglądałam "Facetów w czerni" to strasznie mi się te psy nie podobały (bo grał tam mops, prawda?)

**********************

Tak, ale wyjątkowo paskudny- zresztą w amerykańskim typie- lekki, o- jak na mopsa- długiej kufie. Europejskie mopsy są znacznie ładniejsze. Ale wiesz- mopsa to się moze za pierwszym razem kupuje dla jego wyglądu. Później już zawsze dla charakteru :modla:

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

Za jakieś kilka lat marzy mi sie chart polski, a w dalekiej przyszłości ,kiedy dobrze sie przygotuję i kiedy nie będę pracować - wilczarz irlandzki. Och ,to byłby raj - mieć takeigo psa!

Zobacz tu:

charty polskie - oddam

ODDAM PILNIE ODPOWIEDZIALNEJ OSOBIE - NAJCHĘTNIEJ WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

SZCZENIĘ CHARTA POLSKIEGO (NIEHODOWLANE) Z METRYKĄ.

NAJCHĘTNIEJ DO DOMU Z OGRODEM.

PIES JEST WYCHOWYWANY W TOWARZYSTWIE INNYCH ZWIERZĄT I DZIECI.

Kontakt: (076) 831 81 66 lub 0502 237 448

Autor: "Cayoki" <[email protected]>

Data: 27 maja 2003 22:32:49

Gosia- kusicielka :wink: :cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

Gosiu-kusicielko!

:nono: :nono: :nono:

Znam Blankę Horbatowską, która chce oddać swojego polaka (ma hodowlę polaków). Tego charta chce oddać za darmo, bo nie może go sprzedać, a on ma dłuższą niż przewiduje wzorzec sierść. Wygląda to tak jak u chartów saluki.

Myślałam o tym ogłoszeniu, ale to nie jest teraz odpowiedni czas. Fifi bardzo choruje i musimy jej poświęcać dużo czasu no i maluch nie daj Boże mógłby się od niej zarazić.

A z drugiej strony marzy mi się piesio, którego mogłabym wystawiać, a tego szczeniaka nie można wystawiać, choć jest przemilusi, zresztą jak wszystkie jej charty.

Link to comment
Share on other sites

czesc

ja mam 2 letniego mopsa

jest to kochany psiurek

wytrzymaly, wszedzie za panem chodzi

w wakacje bylam z nim w Szklarskiej Porębie ( Karpaty), na kazdy szczyt wchodzil sam, nawet robil dwa razy wiecje drogi niz ja

uwielbia dlugie spacery, a najbardziej bieganie po chaszczach z kolegami :D

mopsy sa uwaze za grube, zarloczne psy

moj jest ich przeciwienstwiem

jak bylam na wystawie w Katowicach

przerazilam sie, te psy nie waza te 8 kg tylko z 15 i moze nawte wiecej

moj przy nich wyglada jak pies bezdomny

gadalam z jednym hodowca, psy lezaly na podlodze

osowiale cale, zadnej reakcji nic

byl to przykry widok

mowia ze te psy nie gryza , sa bez agresji

moj uwielbia zaczynac

gryzie........... ale......... jak jakis pies kce na niego wskoczyc, nie nawidzi tego

moj sie boi duzych psow, poniewaz na wakacjach zostal pogryziony - nie mial ran, ale sie cholernie przestraszyl

narazie koncze

jak co to pytac

papatki

pozdrawia Karolina i Olo

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie, ja tes wole te chudsze i zywotniejsze

tylko na wystawie takiego nie widzialam :( :roll:

to jest przykre, jak widac takie zwierzeta ospale

echm

i jeszcze ta wystawa mnie pod jednym wzgelem zawiodla

przypuszczalam ze beda tam zwierzeta zadbane itp itd

a polowa byla nie umyta, nie wyszczotkowana i wygladala starsznie

echm

i to byla mniedzynarodowka :(

i tak moj Oluś jest najkochańszy na świecie!!

papatki

Link to comment
Share on other sites

do Gosi:

ja nie plece

wystawa 2002 MIEDZYNARODOWKA w katowicah!!

sorki

ale moj pies wazy 8 kg, a te psy byly szersze i grusze od mojego o 2 razy!!

i one napewno nie wazyly 8 kg!!

gadalam z facetem z lodzi mial dwa mopsy ( suka-czarna, pies -bez)

psy nie byly wyszczotkowane, cieklo im z oczy, nie umyte, brudne, zakurzone

dla mnie szok!!!! jaki pies na wystawie

i inne tez takie byly!!

echm

i jeszcze ten facet chwalil sie ile jego pies zdobyl medali itp itd

ja zrobilam rybke

jak taki pies moze zdobywac tyle medali!!

papatki

pozdrowia Olo- najkochanszy pies na świecie

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...