Jump to content
Dogomania

MOPS+off


wirka

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No mi tez o to chodzi i dlatego wole wiecej zaplacic a sprowadzic cos nowego bo u nas sie robi beznadzieja,wlasnie ostatnio mialam okazje widziec beznadziejnosc hodowcow ktorym chodzi tylko o zarobek a to czym kryja i jakie wyjda z tego szczenieta to juz niewazne!Malo tego bo pozniej sprzedaja takie maluchy za duze pieniadze a na ringach jest taka zenada ze az wstyd!!A jesli ktos sie nie zna to kupuje takie szczenie i bezmyslnie rozmnaza dalej nie patrzac czym kryje i patologia sie poglebia.A wystarczylo by troche wysilku ze strony hodowcy i jesli nawet niema suki rewelacyjnej to chociaz powinien zadac sobie troche trudu i pokryc psem o konkretnych cechach ktore beda przekazane na dalsze pokolenia!W koncu zadaniem hodowcy jest polepszanie rasy i dazenie do tego zeby szczeniaki byly jak najbardziej zblizone do wzorca.W polsce niestety jest kolomyja bo zbyt czesto hodowcy ida na latwizne i kryja suki u sasiada -bo blizej!Koszmar :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[b]Ferro[/b] Chyba trochę przesadzasz i to na całej lini! Po pierwsze moja opinia o p.Junikiewicz jest zupełnie odmienna od Twojej, ja jestem p.Junikiewicz zachwycona! Ona jest moim wzorem i bardzo lubie obserwować jej sposób sedziowania.
Po drugie znam wiele wspaniałych hodowli w których bardzo dba się o prawidłowy dobór rodziców i nie kryje się "u sąsiada".
Ogladam wiele pieknych mopsów w ZK i na wystawach, popatrz chciażby na mopsy Naty która jest od nich ekspertem!
Mamy w Polsce wiele slicznych zwierząt nie musimy sie wstydzić!

Link to comment
Share on other sites

NNikka po pierwsze kazdy moze miec swoje zdanie jesli chodzi o sedziow i ja mam widac inne od twojego.Po drugie co do czystosci rasy to potwierdzasz tylko to co napisalam,bo Nata ma pieknego psa ale on ciagnie dalej linie amerykanska i jest w takim typie jak wiele mopsow w Polsce.Ja nie twierdze ze wszystkie sa beznadziejne ale to co widze na wystawach mowi samo za siebie.Wczoraj bylam w Chojnicach i niestety mopsy byly porazka poza tymi ktore maja w rodowodzie psy Supronki,czyli z linii amerykanskich.Poza tym wiekszosc hodowli idzie na ilosc a nie na jakosc szczeniat i to widac bo przewazajaca wiekszosc na wystawach to psy przecietne.-(ja nie pisze ze wszystkie)Takze spokojnie ja mowie tylko swoje zdanie!! :D I niestety ja znam wiele hodowli ktore kryja po sasiedzku i w rezultacie szczenieta sa przecietne i wystawiane na wystawach tylko po to zeby miec chociaz te oceny bdb,zeby szczeniaki byly z rodowodem.A wracajac do Naty to moja suczka jest wlasnie u jej kawalera na kryciu :lol: A trzeba pamietac tez o tym ze nawet z kiepskiego krycia moze wyjsc jakies ladne szczenie ale wtedy bardziej widac to malo udane rodzenstwo bo ono przewaza liczebnoscia no i pozostaja jeszcze geny. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do pani sedziny Junikiewicz to ja tez nic niemam do jej sedziowania jedyne co to nie podoba mi sie to jak traktuje wystawcow.Bo nawet jesli z calej stawki jeden pies odbiega bardzo wygladem i widac ze to rewelacja to jeszcze nieznaczy ze nie trzeba ocenic i skomentowac takze innych psow tez ladnych, tym bardziej jesli stawka jest dosc liczna.Kazdy jedzie na wystawe zeby zaprezentowac swojego pupila a nie zeby wejsc na ring zostac od razu opisanym i zejsc z niego z papierami.Ja nie mowie tego z jakas zlosliwoscia poniewaz mnie ocenila swego czasu dobrze a to co napisalam to sa tylko moje spostrzezenia i uwazam ze taka sytuacja nie powinna miec miejsca. :)

Link to comment
Share on other sites

Farroo czy juz przyjmujesz zapisy na poprawe polskich mopsow ?Bo ja tez sie zapisze po hodowlach przedniejszych.
A co do sedzi pani Junikiewicz to jest wielka dama naszych jurorow i daj nam Boze wiecej takich.Po paru latach zrozumiesz co do Ciebie mowi podczas sedziowania.Sluchaj i zapamietaj jej slowa.

Link to comment
Share on other sites

Na mily poczatek dnia - Bubacz w biegu :)
[URL=http://img5.imageshack.us/my.php?image=dsc000537yl.jpg][img]http://img5.imageshack.us/img5/9591/dsc000537yl.th.jpg[/img][/URL]

Bubacz stojący:
[URL=http://img160.imageshack.us/my.php?image=dsc000493ov.jpg][img]http://img160.imageshack.us/img160/7420/dsc000493ov.th.jpg[/img][/URL]

Bubacz siedzacy:
[URL=http://img160.imageshack.us/my.php?image=dsc000591sl.jpg][img]http://img160.imageshack.us/img160/7871/dsc000591sl.th.jpg[/img][/URL]

Bubacza lezacego nie mam, ale sie nastepnym razem poprawie ;)

Link to comment
Share on other sites

No ale chociaz ringi sa blisko siebie. Ja tam nie wiem, co ty chcesz od buldozki ale na tej focie kilka postow wyzej ona bardzo ladnie stoi.
xochi ma ten sam porblem, bo ma psa niejadka ale sprobujcie na cos innego. Pogadaj z Nata, mowie ci Ptys stoi jak posag jak widzi zwykla szyszke z lasu.

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj Nata do lasu to ma doslownie zabi skok przez ulice, wlasciwie to ona w tym lesie prawie mieszka, bo sie konczy jej blok, jest chodnik, jest droga i juz jest las.
Mi niestety jest nie bardzo po drodze do Tulec ale moge ci przywiezc fajna szyszke z lasu nad Malta, tylko nie wiem, czy bedzie tak samo magiczna :)

Ty sie modl zeby sucza od Ptysia to sie nauczyla tylko stac ;) Bo jak po tym tygodniu zacznie byc taka kierowniczka zamieszania jak on na codzien to nie poznasz psa :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaki']A co do sedzi pani Junikiewicz to jest wielka dama naszych jurorow i daj nam Boze wiecej takich.Po paru latach zrozumiesz co do Ciebie mowi podczas sedziowania.Sluchaj i zapamietaj jej slowa.[/quote]
Święte słowa! Uwielbiam ja ogladać i słuchać opisów! Ona jak widzi, ze ktos sie interesuje to tłumaczy każdy szczegół i przkazuje swoje spostrzezenia! Rewelacja! Zawsze kiedy ja widzę ucze się od niej!
[b]Ferro [/b]a skąd Ty jesteś?
Moze twoje spostrzeżenia wynikaja z małych mimo wszystko kontaktów z hodowlami?
Ja jak widać mieszkam w Łodzi a tu jest dużo bardzo dobrych hodowli mopsów i wiele osób sprowadza bardzo ładne psy. Stąd może różnica zdań między nami? W dodatku jako osoba udzielająca się w sekcji IX grupy mam po prostu inne spojrzenie?
Sama posiadam miedzy innymi sukę sprowadzona z RPA...

Link to comment
Share on other sites

NNikka ja jestem z Gdyni i niestety tu sprawa wyglada zupelnie inaczej.Mopsow chodzi sporo lecz takich ktore by byly naprawde ciekawe jest bardzo malo.Znam rowniez osobiscie kilka hodowli ktore niestety maja na uwadze tylko swoj zarobek a psy to dla nich dobry interes.Poprostu mialam pecha i niestety w wiekszosci mam do czynienia z takimi wlasnie ludzmi.Ale ciesze sie ze w innych miastach sytuacja wyglada troche inaczej. :lol: NNikka wklej tu jakas fajna fotke :D

Link to comment
Share on other sites

Chetnie bym wkleiła ale nie mam cyfrówki
[img]http://www.manu.dogomania.pl/emot/Fotograf.gif[/img]
w końcu bede musiała ja kupić bo mi jej brak coraz bardziej dokucza..
A tak na marginesie to mieszkałam ponad 10 lat w Gdańsku i mam duży sentyment do Trójmiasta [img]http://www.manu.dogomania.pl/emot/wiking.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

Hejka Wyczailam kafejke pod hotelem i nie moglam sobie odmowic tej przyjemnosci :lol: ale sie rozpisaliscie :D
Gratulacje dla wygranych ostatniego dog show :wink:
Bubacz znowu pokazal klase, pieknie sie prezentowal z tego co widze na fotach 8)
Pozdrawiam W piatek juz bede na swoim kompie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...