Jump to content
Dogomania

MOPS+off


wirka

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='ferroo'][URL=http://img227.imageshack.us/my.php?image=0000980810xl.jpg][img]http://img227.imageshack.us/img227/9971/0000980810xl.th.jpg[/img][/URL]

Tak wygladaja teraz maluszki,no i jak tu sie nie zakochac?? :lol:[/quote]

Oj mozna, mozna :iloveyou:
Juz sa na moim pulpicie!

Jak sie nie mozna zdecydowac na jedna, to moze wziasc dwie?! :wink:

Link to comment
Share on other sites

No ci mowie ferro. Jeszcze to, ze przegral z innym psem jestem w stanie jakas przelknac, bo takie rzeczy sie w koncu zdarzaja :) ale ta bardzo dobra to juz mega przegiecie. Sedzia jakis Zlatko Gajic, sedzia od chartow :evilbat:
W dotychczasowych opisach Bubaczo mial teksty w stylu doskonala glowa, mocny zwarty piesek, doskonale noszony ogon, doskonaly w ruchu itp a ten Zlatko jeden ;) napisal mi, ze zbyt waska kufa, ze okragla glowa (niesamowite, nie, bo moze jakby mial trojkatna to by bylo lepiej), ze poprawny ogon (gdzie fufcio ma pieknie zadarta doopke z super skreconym ogonkiem).
Normalnie Zlatko ma przerabane za ta bdb :evil:

Link to comment
Share on other sites

Dzurga no on chcial zobaczyc mopsa o sylwetce charta czubek jeden!!I faktycznie masz z ta bdb przerabane :cry: Mojemu mopsiatku dal bdb Ostrowski w Grudziadzu i tez sie z ta ocena nie zgadzam bo niektore mopsy faktycznie na wystawie nie wygladaja zbyt dobrze,ale napewno sie nie zgodze z taka niska ocena kiedy inni sedziowie wlacznie z klubowa opisywali ja dobrze i miala zawsze doskonala.Jestem ciekawa jak sedzia w Sopocie bedzie ocenial,tam coprawda wystawie tylko buldozke ale ona na 5 wystaw wszystkie wygrywala wiec jestem ciekawa jak ja oceni ten sedzia -podobno od owczarkow tak?To jest wszystko przerabane mowie ci dzurga! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

hej hej!

Bubacz baaardzo ladnie sie zaprezentowal! stal jak posag. tez bym chcial by moj piesio tak sie pokazywal. Moze zapisze go na kurs do naszej mistrzyni :wink: (tylko ona w paris bawi teraz).
Dzurga nie palcz tak mocno! bo wiesz doskonale ze to fart czasami decyduje!
Manolo dostal b. krotki ale konkretny opis: ze doskonala glowa, maska i ruch i budowa sie podobala sedziemu.
Ferro moze masz racje ze wolal mopsy w typie charcim bo manolo chudzielec jest straszny! :(

Link to comment
Share on other sites

No ale to jest niesprawiedliwe jak mozna dac do konkretnej grupy psow czlowieka ktory sie na niej kompletnie nie zna!ja mialam kiedys podobna sytuacje jak jeszcze hodowalam setery i przyszedl sedzia od molosow!To byl koszmar!! :x Poki co mysle nad tym jaki bedzie sopot :) No wlasnie a Natka w paris i ja nic niewiem o mojej laluni :cry:

Link to comment
Share on other sites

Za to Manolo ma bardzo ladna duza glowe. Tak jak mowisz xochi, wszystko zalezy od siedziego. Wracajac rzucilysmy sobie z Marta pare k... w przestrzen i nam cisnienie troche spadlo, niemniej jednak uwazam, ze z bdb to lekko facet przesadzil.
Sa oczywiscie w Bubie rzeczy, do ktorych by sie mozna bylo doczepic, ale akurat jakos ich nie zauwazyl, a juz najbardziej mnie oslabilo okreslenie bubiego ogona jako poprawny.

Gratulujemy Manolo wygranej :klacz:

A jesli chodzi o nauke stania, to Nata by faktycznie mogla lekcje prowadzic. Na poczatku probowalysmy Bubacza ustawiac na ziemi ale sie okazalo, ze ta metoda jest kiepska i Nata wyczaila, ze on sie super wystawia jak mu sie z gory cos pokazuje. No i tak tez robimy z dobrym zreszta skutkiem.
Na kazdego psa znajdzie sie metoda. Z twoim xochi troche gorzej, bo jedzenie go nie podnieca. Ale moze na jakas zabawke. Ptys Naty sie super wystawia na zwykla lesna szyszke.

Ferroo, ktora suczke w koncu wybralas? Ale ci powiem, ze buldozke masz boska. W Sopocie nasze ringi sasiaduja ze soba wiec na pewno przyjde wymiziac buldozyce :)

A jeszcze wracajac do sedziow. Boskie sa takie klimaty jak przychodzi sedzia od ozdobek (klaczakow jakichs albo grzywek) oceniac rottweilery. Tam to dopiero ludzie lapia nadcisnienie :)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za te komplemety :oops: a to buldogi i mopsy sa na osobnych ringach?To teraz mnie zdziwilas!!A co do suczki to wybralam ta o szerszej glowce bo dostalam od pani wiecej zdjec i one zawazyly bo ona jest mocniejszej kosci i jest krotsza od swojej siostry,chociaz duzo sie nie roznia.Jak wczoraj widzialam te mopsy w Chojnicach to mi sie wyc chcialo bo takie szczury,jak tak dalej pojdzie to rasa calkiem sie skicha!!Jednym slowem wybralam lalunie ta po prawej stronie,i biore jeszcze od babki suczke 5-cio miesieczna.To juz w Poznaniu sie pokazemy :D

Link to comment
Share on other sites

Zobacz sobie na planie sedziowania na gdanskiej stronie zwiazku. Buldozki sa na 2 ringu, sedziuje Junikiewicz, Mopsy na 3, sedziuje Matyas (ocenial nas w Koszalinie no i akurat sie nam udalo wygrac, bo Buba ladnie stal i chyba to glownie zadecydowalo, bo ten drugi ladniejszy pies stac zupelnie nie chcial, kladl ogon pod siebie i chyba byl bardzo juz zmeczony).

Mala sucza sliczniusia :angel:

Link to comment
Share on other sites

Dzurga
bdb dla ptycha to przesada. zgadzam sie. Wiem jak to BOLI! w bydgoszczy pewna pancia sedzina i asystentka zaszly mi za skore okrotnie :evil: a ja jeszcze zaczalem z nimi dyskutowac i wyladowalismy z bdb :evilbat:

ferro czy ty chcesz powiedziec ze p.junikiewicz nie jest kompetentna do oceny 9 grupy? :o

Link to comment
Share on other sites

Tego nie chce powiedziec tylko sposob w jaki ocenia budzi moje watpliwosci.Ostatnio jak widzialam ja przy ocenie psow z grupy 9 to chodzila z linijka a jak weszly mopsy na czele z Suprynowicz to nawet nie patrzyla sie na cala stawke tylko skomentowala ze ten piesek ma bystro oczy i wyglada jak prawdziwy mops i oczywiscie zgarnal wszystko.Ja oczywiscie wiem ze psy od Supronki sa super,prowadza linie amerykanska ale komentarz byl nie na miejscu bo stawka byla silnie obsadzona i powinna chociaz porownac te psy.Ona jest poprostu bardzo wymagajaca ale jednoczesnie uwazam zbyt stronnicza :lol: To jest oczywiscie moje zdanie i moje spostrzezenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak prawde powiedziawszy to z tymi sedziami bywa roznie. Na jednej wystawie daje ci doskonala, na innej ocenia na bdb. Niby ten sam sedzia i ten sam pies a jednak...
Ile razy jest tak, ze nawet juz na oko laika widac, ze sedzia nie wybral najladniejszego. Niestety na ringu kroluje zasada, ze nie to co jest ladne jest ladne ale to co sie komu podoba (czyli sedziemu akurat) :evilbat: Na ringu sedzia jest bogiem i niestety nie mamy na jego decyzje zadnego wplywu :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ferroo'][URL=http://img296.imageshack.us/my.php?image=000098037is.jpg][img]http://img296.imageshack.us/img296/3823/000098037is.th.jpg[/img][/URL]

A to moja laleczka w calej okazalosci!! :lol:[/quote]



ÅšLICZNA!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...