Jump to content
Dogomania

co o tym sadzicie? (bylo:niezla fabryczka?)


asher

Recommended Posts

No właśnie ja nie wiem. Nie byłam, nie widziałam.
W związku z tym nie snuję domysłów i przypuszczeń i tym bardziej nie wypowiadam się na forum. Bo w ten sposób, gdybając, można kogoś skrzywidzić.
Zdanie swoje można wyrażać, jak najbardziej, ale jak się [B]wie[/B], a nie domyśla.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłam, widziałam Czysto, schludnie, przestronne kojce, niektóre psy na prawach domowników (m.in. widziałam swobodnie chodzącą DJP). W hodowli dodatkowe osoby, pomagające przy zwierzętach. Psy bardzo zadbane, ufne, w najmniejszym stopniu nie wyglądały na cierpiące na niedobór opieki. Tyle na temat warunków w hodowli - przynajmniej wtedy, kiedy tam byłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DeDe']Byłam, widziałam Czysto, schludnie, przestronne kojce, niektóre psy na prawach domowników (m.in. widziałam swobodnie chodzącą DJP). W hodowli dodatkowe osoby, pomagające przy zwierzętach. Psy bardzo zadbane, ufne, w najmniejszym stopniu nie wyglądały na cierpiące na niedobór opieki. Tyle na temat warunków w hodowli - przynajmniej wtedy, kiedy tam byłam.[/quote]
Dziękuję [B]DeDe[/B], nareszcie wypowiedział się ktoś kto [B]był [/B]i[B] widział.:p [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DeDe']Byłam, widziałam Czysto, schludnie, przestronne kojce, niektóre psy na prawach domowników (m.in. widziałam swobodnie chodzącą DJP). W hodowli dodatkowe osoby, pomagające przy zwierzętach. Psy bardzo zadbane, ufne, w najmniejszym stopniu nie wyglądały na cierpiące na niedobór opieki. Tyle na temat warunków w hodowli - przynajmniej wtedy, kiedy tam byłam.[/quote]
no i wszystko jasne dziekujemy za info

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weridiana']znam hodowle od srodka i bardzo dobrze wiec nie pozwole na oczernainie jej tu[/quote] Ja rowniez znam ta hodowle i moge zapewnic ze psy maja tam bardzo dobre warunki wrecz idealne a jezeli chodzi o psychike psow nie ma z tym zadnego problemu poniewaz bardzo duzo psow z tej hodowli jest na wystawach i zawsze w czolowce.Moi znajomi posiadaja psy z tej hodowli , ktore tez maja juz championaty.Takze w tym przypadku ilosc ras nie oznacza byle jakosc wrecz przeciwnie. Tylko pozazdroscic jakosci psow hodowanych w hodowli SASGUEHANNA

Link to comment
Share on other sites

Ja też znam tę hodowlę i mogę śmiało powiedzieć,że jest jedną z najlepszych w Polsce jak i pewnie za granicą.Znam również osoby mające psy z tej hodowli i możecie wierzyć,że psiaki nie trafiaja tam przypadkowo,tylko osoby (ewentualni nabywcy )są selekcjonowani.Pozatym to są świetni weterynarze jak i znawcy!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='ravik']a ja sobie mysle ze ta pani w czerwonym, skoro ma takie super psy to lepiej jest ze sama je sedziuje na wystawach, bo taki sedzia inny to moglby sie nie poznac ze one sa takie super, i nie dac im nagrody :-)
ale moze ja sie nie znam...[/quote]

Owszem,słabo się znasz.Ja jeżdżę na wystawy za granicę specjalnie do sędziów którzy hodują moją rasę i są specjalistami w temacie.Mam rzadką rasę i o kompetentną ocenę w Polsce raczej trudno.Są kraje,gdzie bez wyhodowania odpowiedniej ilości championów nie można zostać sędzią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ravik']a ja sobie mysle ze ta pani w czerwonym, skoro ma takie super psy to lepiej jest ze sama je sedziuje na wystawach, bo taki sedzia inny to moglby sie nie poznac ze one sa takie super, i nie dac im nagrody :-)
ale moze ja sie nie znam...[/quote]Kompletnie sie nie znasz, bo zaden sedzia nie ma prawa sędziowac swoich wlasnych psow. Wielu sedziów nie tylko w kraju akle i zagranica sie na nich poznawalo. Nie rozumiem po co taki laik kynologiczny zabiera glos w tej sprawie. moze, aby sobie popisac:diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeczytałam wszystko,kilka razy krew mnie zalała,kilka razy śmiech pusty ogarnął/oczywiście to wszystko w przenośni :evil_lol: /.Panią Supronowicz znam osobiście,jest profesjonalstką,kocha wszystkie swoje zwierzęta,jest świetnym sedzią i wysokiej klasy wystawcą,jak ktoś się dochowa tylu interów co ona to mi kaktus na dłoni wyrośnie:lol: ,najprościej to krytykować ale pojechać poza granice naszego pięknego kraju na wystawę,zapłacić za kilka psów i jeszcze wygrać to juz niewiele osób potrafi:razz: .Gdyby nie pomoc pani S w inseminacji wielu suk to niektórzy hodowcy do tej pory czekaliby na szczeniaki i pewnie by się nie doczekali,dzięki niej polskie psy niektórych ras liczą się za granicą naszego kraju i chwała jej za to:multi: .A tak dla wiadomości niektórych tych praworządnych i tych mniej to w krajach uni a więc i w naszym kraju też psa w samochodzie należy wozić albo w klatce i to specjalnie do tego przystosowanej,albo w szelkach przypiętego specjalnym pasem ,albo za kratka ochronną inaczej można się niemile rozczarować dostając spory mandat,pies jadąc na wystawę we własnej klatce czuje się dużo lepiej i bezpieczniej,ojej jak na pierwszy post na forum to chyba przesadziłam,ale
co do niektórych wypowiedzi poprzedników to:mad: ,pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[QUOTE] Kochana Draczynko, mamy nadzieję że już wstawiłaś sobie nową "szuflade", tak?[/QUOTE]
Czy nie sadzisz Ravik,ze to było poniżej pasa?

Ja jestem raczej nowicjuszem w psach, ale zdązyłam już sie zorientować, że w psim światku jest wiele zawiści. "Panią w czerwonej marynarce" widziałam kilkakrotnie na wystawach i byłam pełna podziwu dla jej sposobu wystawiania psa. Znam osobiście niewielu hodowców, ale są wśród nich aż dwie panie, które o tej hodowli, a w szczególności o wiedzy i doświadczeniu pani Małgorzaty wypowiadały się z największym uznaniem. Obie gościły w tej hodowli przez kilka dni, obie są wielkimi miłośniczkami psów i są w stanie wiele dla nich zrobić, więc nie wypowiadały by się tak, gdyby psom działa sie tam jakaś krzywda.
Myślę,że jest wiele prawdziwych fabryk psów, w których przetrzymywane są one w nieludzkich warunkach i o tym by trzeba było dyskutować i temu przeciwdziałać

Link to comment
Share on other sites

iwonka

[B]TO BYŁO PONIŻEJ PASA I TAKIE MIAŁO BYĆ![/B]
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Draczyn od dawna się wymądrza na różne tematy chociaż się nie zna, a ja jej nie wierze.
Jeszcze nie tak dawno upierała się że można obcinać psom ogony i uszy!
Teraz już wszyscy wiedzą że nie można obcinać za to Draczyn mnie się uczepiła.
Draczyn tego obcinania ogonków to ja ci nie zapomnę, na to nie licz kochana.
A tej pani co hoduje tyle tych psów nie znam, i też nic do niej nie mam.
Chociaż mama mi mówiła że jak ona była jeszcze małą to kury kupowało się na targu i one były dobre na rosół. A teraz jak zaczęli je hodować w dużych ilościach to jest tych kur tyle w marketach że nie daje się wszystkich zjeść, rosół z takiej kury jest niedobry i podobno karmi się nimi nowe kury.
Tak że więcej wcale nie znaczyć musi lepiej.
:mad: :mad: :mad:
Draczyn, nie mam racji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Kompletnie sie nie znasz, bo zaden sedzia nie ma prawa sędziowac swoich wlasnych psow. Wielu sedziów nie tylko w kraju akle i zagranica sie na nich poznawalo. Nie rozumiem po co taki laik kynologiczny zabiera glos w tej sprawie. moze, aby sobie popisac:diabloti::diabloti::diabloti:[/quote]

Draczyn, kochana Ty moja, laik nie laik ale z moją Panią doktor dajemy sobie radę.:lol: :lol: :lol:
Ty się ciesz że ja jestem jeszcze taka mała, bo gdybym się znała to dawno byłoby po Tobie.
Zobacz co znalazłyśmy w jakimś regulaminie.
[B]Sędzia kynologiczny nie może:[/B]
[B]pkt 5. oceniać psów, których właścicielem[/B], współwłaścicielem, treserem, przewodnikiem, utrzymującym, pielęgnującym, sprzedającym je lub prywatnym pośrednikiem [B]był on sam w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, poprzedzających wystawę[/B]. To samo dotyczy psów należących do jego najbliższej rodziny lub partnera.
Moja Pani doktor mówi że to znaczy że sędzia może sędziować psy ze swojej hodowli jak już dorosną i są u ludzi już dłużej jak 6 miesięcy. No a kto wystawia takie małe psy?
A to znaczy że sędzia może sędziować dorosłe psy ze swojej hodowli jak je sprzeda! No a hoduje na sprzedaż przecież, nie?
No i co Draczyn, znowu nie masz racji, druga wtopa.
To ja już wole być ten laik.[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana] Ale ja się uczę[/FONT]![/FONT]
buziaczki przesyłam Tobie
[FONT=Times New Roman]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

nie kłućcie się :placz:

sędzia nie może oceniać psów zarejestrowanych w związku na swoje nazwisko

resztę po prostu może

a u nas w kraju to właściwie może wszystko
i smutno mi z tego powodu i ........


dajcie spokój

Draczyn to stara hodowla ;) sorry
u nas np. ogonki obcina sie kiedy i jak kto chce :roll:

taki kraj :roll: dzis się dowiedziałam, że moja córka może maturę z religii zdawać :roll:

dajcie spokój

Link to comment
Share on other sites

Weszynoska Ty masz chyba racje, ale musimy walczyć jak się nie zgadzamy, żeby to zmienić. Mnie jest zupełnie obojętnie jaki sędzia sędziuje jakie psy. Chociaż gdybym ja sędziowała psy to moja Perełka i jej dzieci zawsze by wygrały. Wiecie, ona mi się najbardziej podoba. Niestety Perełka nie chodzi po wystawach bo ma za dużo ras w sobie, tak mówi moja mama.
A tu się ktoś kłóci? Bo ja to już napewno nie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
buziaczki i merdanko ogonkiem :mad: dla Draczyn
od ravik i Pani doktor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...