Jump to content
Dogomania

co o tym sadzicie? (bylo:niezla fabryczka?)


asher

Recommended Posts

Ja miałam w domu psa ktory duzo jezdził po calym swiecie, w kazdym razie wiem ze bardzo szybko przyzwyczaja sie do nowego otoczenia jezeli jest ono oczywiście przychylne dla niego, bez przemocy, w odpowiednich warunkach. Jednakże jezeli chce sie odnosił dosyć pewne sukcesy na wystawach kupuje sie dorosłe psy z reguly juz z tytułami jakis krajów ( badz wypozycza), nie tylko dla poprawienia danych linii rodowodem. Nic tak nie wyróznia sie w rodowodach wielu psów jak utytułowani przodkowie na calym swiecie do tego dający wzorcowe potomstwo. Na pewno nie jest to robione w sposob wyłacznie egoistyczny. Pozatym znam wiele osob co chca wypozyczyc psa oczywiscie w odpowiednie rece na zdobycie tytułów innych krajów. Pies to nie człowiek do konca, troche wydaje mi sie że niektórzy zbytnio odbieraja psychike psa w porownaniu do psychiki człowieka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='flashka-g'] Na pewno nie jest to robione w sposob wyłacznie egoistyczny. Pozatym znam wiele osob co chca wypozyczyc psa oczywiscie w odpowiednie rece na zdobycie tytułów innych krajów. Pies to nie człowiek do konca, troche wydaje mi sie że niektórzy zbytnio odbieraja psychike psa w porownaniu do psychiki człowieka.[/quote]



No,altruizmem w stosunku do psa to raczej nie jest....

Psia psychika różni sie od ludzkiej i dlatego też nie zafundowałabym psu takich wycieczek.Owszem,wysłałabym dziecko na kolonię,czy do szkoły,bo ono jedzie dobrowolnie,ma kontakt z rodziną i wie,ze wróci.Psu tego nie wytłumaczę.Są rasy,które znoszą to łatwiej,zwłaszcza jezeli psy są z hodowli kennelowych,ale jeżdzą również psy wymagające bliskiego kontaktu z człowiekiem,psy z niewielkiego "domowego "stada.Dla nich zmiana opiekuna co kilka miesięcy potrafi przynieść nawet zmiany w osobowości.Znam przypadki psów z mojej rasy,które jednorazową zmianę właściciela przypłaciły depresją i choroba psychiczną.(W jednym przypadku właściciel zmarł,a pies został w kochającej rodzinie).

Pies,to czujące stworzenie obdarzone emocjami a nie puchar przechodni.

Link to comment
Share on other sites

hm no widzisz a ja znam wsyztskie psy z tej hodowli i nie było tam zadnego takiego przypadku. Widocznie tamte psy byłyt zle traktowane i nie miały odpowiedniej opieki i kontaktu z czlowiekiem. Można było mówic co by mogło sie stac terefere, ale trzeba takze mówic co jest i jak jest.

Link to comment
Share on other sites

ja znam kennele i małe hodowle ( lub pseudohowle) gdzie ogrodzenia sa pod napięciem elektrycznym, gdzie psy sa trzymane w małych zaszczanych i obsranych kojcach i sa wypuszczane na wiekszy wybieg raz na tydzien jak i nie wogole. Człowieka to widza tylko jak daje im jeśc. Albo hodowle tzw. domowe gdzie jest 8-10 psow i pomimo tego ze te psy sa w domu panuje brak systemu pracy, psy lataja po całym mieszkaniu szczają i sraja gdzie im sie spodoba i co z tego ze lataja obok wlasciciela jak on nie ma nawet czasu schylic sie do kazdego i go poglaskac, a gdy podłaża pod nogi sa deptane i odpychane i najczesciej wlasciciel krzyczy FE!

Polska kynologia powiem przecietnie jest jeszcze troszke zacofana.A gdy ktoś próbuje stworzyć coś porządnego to zaraz zadrośnicy znajdą wszystkie powody na NIE żeby tylko obrobić mu dupe i go najlepiej zlinczować.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, z zasady nie należy porównywać się do najgorszych, tylko do tych lepszych, by w ten sposób móc spojrzeć na siebie krytycznie.
Przecież nie będziesz dawała psu chociażby samego chleba z mlekiem, wychodząc z założenia, że inne psy mają dużo gorzej, bo nie mają w ogóle co jeść.

Jednakże tej hodowli nie oceniam, gdyż nie było mi dane zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają psy, jak są traktowane, a nie mam zwyczaju opierać się na tym, co mi "Staśka zza rogu" powiedziała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']hm no widzisz a ja znam wsyztskie psy z tej hodowli i nie było tam zadnego takiego przypadku. Widocznie tamte psy byłyt zle traktowane i nie miały odpowiedniej opieki i kontaktu z czlowiekiem. Można było mówic co by mogło sie stac terefere, ale trzeba takze mówic co jest i jak jest.[/quote]


Napisałam wyraźnie,że to nie jest przytyk personalny i nie czepiam sie nikogo,a juz na pewno nie pani S.Gdyby wszystkie polskie psy miały takie warunki,to byłoby doskonale.Niestety,jak jest - sama piszesz.

Ja lubię pracować z moimi psami,sprawia mi przyjemność uczenie je nowych rzeczy,nawiązywanie porozumienia,które buduje się całe psie życie.
Ktoś,kto ma duże stado,ma możliwość dużych osiągnięć hodowlanych,ale potrzeba jeszcze pasji,wiedzy,doświadczenia,wysiłku i "ręki" do tej pracy.Pani S.to wszystko ma i niech jej się szczęści.A ja nigdy nie będę wybitnym hodowcą,bo moge znaleźc czas na szkolenie i pracę z co najwyżej czterema psami.A co do pożyczania psa na championaty itp.:
Ja tego nigdy nie zrobię swojemu psu i nie podobają mi sie takie praktyki.To tylko moje zdanie.(i kolejna przyczyna tego,że kariery w kynologii nie zrobię;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']. Albo hodowle tzw. domowe gdzie jest 8-10 psow i pomimo tego ze te psy sa w domu panuje brak systemu pracy, psy lataja po całym mieszkaniu szczają i sraja gdzie im sie spodoba i co z tego ze lataja obok wlasciciela jak on nie ma nawet czasu schylic sie do kazdego i go poglaskac, a gdy podłaża pod nogi sa deptane i odpychane i najczesciej wlasciciel krzyczy FE!
.[/quote]
a konkretnie to masz kogos na mysli?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Wiecie co, bardzo mi się podoba system, w jakim prowadzi hodowlę w Finlandii pani, od której nabyłam sukę. Hodowla jest jednorasowa, tak to nazwijmy. Psy sa po dwa - trzy u jej rodziny (córki) i przyjaciół (u niej samej też, oczywiście). Niektóre mają przypisaną współwłasność tych osób. Każdy jest chowany naprawdę w domowych warunkach z dużym zaangażowaniem posiadaczy w socjalizację, dbanie o psa itd. Jedna suka np ćwiczy Agility z wnuczką tej pani. Właścicielka hodowli decyduje o kryciach, nabywaniu ewentualnie nowych psów z poza hodowli, wystawianiu. No i szczeniaki są z jej przydomkiem. Są tam też osoby, które nabyły psy od niej, ale zdecydowały się na swój własny przydomek hodowlany. Sporadycznie zdarza się, że pojedyńczy samiec jest wypożyczany (jeden przebywał chyba 3 lub 4 lata w USA, gdzie był wystawiany - ma zwycięstwo Westminster show i krył). Suki nie są wypożyczane.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Mnie się trochę marzy taki system. Na razie mamy piekną młodą sukę u przyjaciół.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

witam
Ja także miałam przyjemność poznać hodowlę Pani Małgosi i Pana Tonka
Mój pierwszy staff pochodził właśnie od nich i nie mogę złego słowa powiedzieć. Było to ok 15 lat temu zanim zaczeliśmy rozmawiać o psiaku otrzymaliśmy solidny wykład o rasie
Niestety po 3 tygodniach od zakupu szczeniaka psinka przeszła za TM i tu hodowca zachował się bardzo ładnie. Powiedzieli nam żebyśmy odczekali pewien okres czasu i kiedy będziemy gotowi zgłosili się do nich to za symboliczną opłatą dostaniemy szczeniaka.
Co do warunków w hodowli nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jeśli chodzi o traktowanie psiaków to ... najlepszy przykład miłości do swych pupili miałam rozmawiając z Panią Małgosią rok po odejściu Zbira. I wiem że swoim serduchem ogarnia wszystkie zwierzaki

Link to comment
Share on other sites

Tak z ciekawosci zapytam: jak nazywa sie ta hodowla ?
Chciałabym zobaczyc ich stronke i psy.

EDIT :
JUZ MAM ;):oops:

Zastanawiam się jak majac tyyyyle psów tyyylu ras mozna je doskonale znać i się nimi opiekowac.
Moze maja jakis pracowników ? moze połowa psów nie mieszka z nimi ?

Wielki miiiiinus za cięcie psów :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co...kryłam swoja sukę reproduktorem z jednej z najstarszych (o ile nie najstarszej) hodowli mojej rasy we Francji. Małżeństwo mieszkające w przepięknym starym domu na wsi, z przepięknym dużym, zadbanym wybiegiem dla psów, gdzie każdy mógł wejść do domu, jak i miał swój zabudowany kennelik na dworze. I ci ludzie mieli 15 psów i już twierdzili że to za dużo. A dlaczego? a właśnie dlatego że traci się kontakt z psami, które zaczynają żyć w stadzie, zaczynają się problemy z socjalizacją szczeniąt, nierzadko pojawiają się zaburzenia psychiki psów, nie wspominając jak ciężkie jest doglądanie dużej liczby psów i właściwa opieka nad nimi.
Ja się im nie dziwię, że 15 do dla nich już za dużo, naprawdę...choć ich psy b yły doskonale zsocjalizowane, śmiałe i doskonale zadbane - a co najważniejsze z każdym hodowcy pracowali i pracują.
Ja rozumiem że z pasji można się zapsić na śmierć w hodowli, tylko po co? jaką to ma korzyść dla psów? Dla mnie 10 psów w hodowli to już bardzo dużo.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='paulina200'][B]A mam takie pytanko czy zna ktoś hodowlę [COLOR=red]p. Margot Lobert[/COLOR] z miejscowości Teresin woj. mazowieckie i co o niej sądzi ?? adres hodowli: [/B][URL="http://www.hund-katzen.de/"][COLOR=#000000][B]www.hund-katzen.de[/B][/COLOR][/URL][B] Błagam powiedźcie mi coś o tym. To dla mnie b. ważne, bo moja ciocia sprzedała tam swojego pieska i teraz chyba żałuje :placz:[/B][/quote]

:roll:wygląda na fabryczkę :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[B]A mam takie pytanko czy zna ktoś hodowlę [COLOR=red]p. Margot Lobert[/COLOR] z miejscowości Teresin woj. mazowieckie i co o niej sądzi ?? adres hodowli: [/B][URL="http://www.hund-katzen.de/"][COLOR=#000000][B]www.hund-katzen.de[/B][/COLOR][/URL][B] Błagam powiedźcie mi coś o tym. To dla mnie b. ważne, bo moja ciocia sprzedała tam swojego pieska i teraz chyba żałuje :placz:[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='paulina200'][B]A mam takie pytanko czy zna ktoś hodowlę [COLOR=red]p. Margot Lobert[/COLOR] z miejscowości Teresin woj. mazowieckie i co o niej sądzi ?? adres hodowli: [/B][URL="http://www.hund-katzen.de/"][COLOR=#000000][B]www.hund-katzen.de[/B][/COLOR][/URL][B] Błagam powiedźcie mi coś o tym. To dla mnie b. ważne, bo moja ciocia sprzedała tam swojego pieska i teraz chyba żałuje :placz:[/B][/quote]
Czy w tej hodowli psy mają rodowody? :roll:
To raczej pseudohodowla. :angryy: Obejrzałam tylko Westie i cairn teriery. :angryy: psy niepodobne do niczego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Lotty

Ta ostatnia hodowla jest według mnie typową pseudo:roll:. W każdym razie ich " pekińczyki" reprezentują typ sprzed, lekko licząc,30 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Grzywki też wyglądają jak "rasowe bez rodowodu":mad:[/quote]

A jak wyglądają rasowe bez rodowodu?
Jak dla mnie grzywacze z tej hodowli mają cechy karłowatości i są bardzo zaniedbane. Nie powinny być rozmnażane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...