Jump to content
Dogomania

Nora ma wspaniały domek i jest szczęśliwa! :)


mru

Recommended Posts

[COLOR=DarkOrchid]cytuję panią, która znalazła sunię (N-K):[/COLOR]


Dnia [B]30.12.2008[/B] w okolicach skrzyżowania ulic Zegrzyńskiej i Sobieskiego w [B]Jabłonnej/k.Warszawy[/B] ZNALEŹLIŚMY młodziutką suczkę wyglądającą na rasę: owczarek holenderski.


[CENTER][IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Znajda/7ed8593554.jpg[/IMG]
[/CENTER]


"Znajda" jest bardzo młoda: 1 do 3 lat (po stanie uzębienia oceniana przez weterynarza na góra 2 lata); szczuplutka, zadbana i zdrowa. Jest psiakiem bardzo przyjaznym o spokojnym usposobieniu, bez trudu nawiązuje kontakt zarówno z ludźmi jak i innymi zwierzakami. Sądząc po stanie jej sutków prawdopodobnie miała już szczenięta.

Ubarwienie suczki jest dwukolorowe: czarny i popielaty blond.


[CENTER][IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Znajda/42296_1230678385.jpg[/IMG]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Znajda/42296_1231613174.jpg[/IMG]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Znajda/42296_1231613726.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[FONT=Verdana][FONT=Verdana]Przez ostanie 20 dni dołożyliśmy wszelkich starań, by odnaleźć właścicieli suni. Choć zgłosiło się wiele osób (szczególnie tuż po sylwestrze) niestety wygląda na to, że naszej "znajdy" nie szuka nikt. :( Zatem bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu dla suni nowej kochającej rodziny. [/FONT]
[/FONT]
[COLOR=DarkOrchid]
a więc, drodzy dogomaniacy - szukamy domu dla małej![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 718
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak tylko będę miała wiadomości i nowe info od dziewczyny, u której jest sunia, zaraz tutaj dodam.
Z dzisiaj mam info, że niestety będą musieli ją oddać do schronu, jeśli nie znajdą jak najszybciej domku dla niej.
Mru:loveu: - działasz błyskawicznie!!!:loveu:Dzieki!

Link to comment
Share on other sites

Straszne pustki na wątku:shake:
Mam nowe info od osoby, u której tymczasowo jest sunia.
Cyt."Dłużej nie możemy jej przetrzymać, gdyż ten pies nie nadaje się do życia w mieszkaniu. Nie można jej zostawić w domu nawet na godzinę. Nie sposób niczego przed nią schować, bo jak coś jest wysoko to mądrala wejdzie na jakiś mebel i sobie zdejmie. Natomiast rozsuwane regały sobie otwiera.Na pewno nadaje się do mieszkania z innymi zwierzakami - jest bardzo łagodna i delikatna. Przypuszczalnie nie sprawiałaby także problemu w kontaktach z dziećmi.
Z pewnością jednak wychodząc z domu nie można jej zostawiać w mieszkaniu. Dlatego potrzebny jest ktoś, kto ma dom z ogródkiem i może wychodząc zostawić sunię w budzie. W czasie, gdy jesteśmy w domu jest bardzo grzeczna i posłuszna. Chyba była nauczona, że jak jest w domu to ma być spokojna i głównie leży albo śpi - szaleje natomiast na spacerach.
Rozumie polecenie leżeć i przychodzi jak się ją woła, zawsze grzecznie przychodzi na wołanie.
Prawdopodobnie jej dotychczasowym właścicielem był mężczyzna, bo sunia wita każdego napotkanego na spacerze faceta. Kompletnie ignoruje natomiast kobiety. Mnie zaczęła zauważać dopiero nie dawno. Wcześniej byłam dla niej jak powietrze: niesłyszalna i niewidzialna.
Jest też przyzwyczajona do jazdy samochodem.
Wystarczy otworzyć drzwi i pies już siedzi w środku - niestety także wtedy, gdy człowiek chce tylko coś z samochodu zabrać. Nie jestem też pewna czy nie wskoczyłaby do obcego auta, gdyby ktoś otworzył blisko niej drzwi.
Poza tym jest bardzo towarzyska i kochana. Na pewno ktoś, kto byłby w stanie stworzyć jej odpowiednie warunki miałby z niej wiele pociechy".

Niestety wizja schroniska jest nieubłagana:-(

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)
Wreszcie i my tu dotarliśmy. To u nas znajduje się sunia. Szukamy jej domu już od niespełna miesiąca :placz:
Do tej pory pisaliśmy, że sunia to prawdopodobnie owczarek holenderski. Od weterynarza dostaliśmy jedynie informację, że jest ona owczarkiem, ale większość owczarków jakie widuje się w Polsce wygląda nieco inaczej, więc przeszukaliśmy książkę z rasami psów, by dowiedzieć się dokładniej. Nam wydała się najbardziej podobna do owczarka holenderskiego. Jednak na forum animalii ktoś nam napisał, że to owczarek niemiecki - tyle, że długowłosy.
My się na tym nie znamy, więc nie rozstrzygniemy tego. Może ktoś z Was potrafi to stwierdzić po zdjęciach?
W każdym razie na pewno jest to sunia! ;) (teraz to błysnęłam, co?:razz:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']suka jest bystra, wyzwanie dla kogos kto chcialby pracowac z psem.
Byloby super dac ja na owczarek.pl[/quote]
Kto na dogo mógłby pomóc?Kto jest "od owczarków"?

Sunia jest piękna i dlatego boję się, że ze schronu może trafić do jakiegoś 'rozmnażacza":angryy: i będzie robić za maszynkę do rodzenia pięknych szczeniaczków.

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest przepiękna i dlatego powinna być szybko wysterylizowana !!!
Na ta chwilę nie mogę jej zabrać bo jutro ma przyjechać do mnie ONka ze
Śląska, która była tak zastraszona, że nie wychodziła z budy nawet żeby sie załatwić. Gdyby coś sie zmieniło to dam znać.
Czy to jest duża sunia ? Czy może przejść przez dość szeroko rozstawione pręty bramy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gajowa*']Sunia jest przepiękna i dlatego powinna być szybko wysterylizowana !!!
Na ta chwilę nie mogę jej zabrać bo jutro ma przyjechać do mnie ONka ze
Śląska, która była tak zastraszona, że nie wychodziła z budy nawet żeby sie załatwić. Gdyby coś sie zmieniło to dam znać.
Czy to jest duża sunia ? Czy może przejść przez dość szeroko rozstawione pręty bramy?[/quote]

Jest duża, ale i szczupła. Nie jestem pewna czy mogłaby przejść przez pręty. Nie wydaje mi się, bo ma dość szeroką głowę.

Link to comment
Share on other sites

Do mnie dzisiaj dzwonił Pan w sprawie adopcji Hagera, ale z Warszawy - moze on bedzie zainteresowany - na pierwszy rzut oka domek wydaje sie byc fajny, chcecie numer?

Pan jest spod Warszawy, ale prauje w Wa-wie, na mnie zrobił dobre wrażenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Kto na dogo mógłby pomóc?Kto jest "od owczarków"?

Sunia jest piękna i dlatego boję się, że ze schronu może trafić do jakiegoś 'rozmnażacza":angryy: i będzie robić za maszynkę do rodzenia pięknych szczeniaczków.[/quote]

Nie jestem pewna czy od kogoś takiego właśnie nie uciekła, bo sądząc po stanie jej sutków miała już szczenięta. Weterynarz był tego właściwie pewien. Jednocześnie jest bardzo młoda. Po stanie jej uzębienia lekarz określił ją na zaledwie rok życia! Czy to normalne by tak młoda sunia miała już pierwszy poród za sobą???
Pani od zaginionej Ary z Legionowa (sunia podobna do naszej tyle, że nieco starsza i wysterylizowana) mówiła, że jej sunia wyglądała bardzo podobnie zanim dorosła!! Nie wiem czy i nasza znajda jeszcze trochę nie urośnie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Prosze mi dac znać, czy skorzysta pani z tego kontaktu co przesłalam na PW, gdyż jesli nie to jakby Hager nie znalazł domu to jestem go sklonna zawieźć do Wa-wy[/quote]

Już dzwoniłam do tego Pana i jutro około 14tej wpadnie ją zobaczyć. Dam znać co z tego wyszło.
Bardzo Dziękujemy za ten namiar!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...