Jump to content
Dogomania

Puder


Quore

Recommended Posts

A jaki same zapach? :eek: Moim skromnym zdaniem jest, że zdrowy czysty pies nie powinien nieprzyjemnie pachnąć. :nono: :lol:

Ja wykorzystuję puder (zwykłe "BioGroom" harsh coat) tylko dla przygotowania do wystaw, żeby nadać sierści objętość.

Można przy trymowaniu pudrować sierść.

A żeby piesek był czysty, jest szampony. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quore']Jaki puder będzie najlepszy dla westa? Taki, żeby likwidował nieprzyjemny zapach. Proszę o pomoc.[/quote]

zdrowy, czysty west, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu ...
Pies trymowany, szczotkowany, ma sierśc zdrową małopodatną na zabrudzenia. Kapieli nie powinno się robić zbyt często, niemniej jesli nasz przyjaciel brzydko pachnie to przed kąpielą trzeba najpierw ustalic przyczynę, czy nie ma zmian skórnych które mogły by wywołać "zapach" jeśli skóra jest bez zmian chorobowych (krostki, luszczenie, itp) i pachnie to najlepiej wykąpać tradycyjnie (kiedy pisak byl kąpany ?) , najpierw w szamponie dla psów bialych a potem w szamponie dla psów szorstko włosych.
Do zwykłego odświerzenia psa dobra jest kąpiel na sucho, maką ziemniaczaną, pudry stosuje się raczej podczas trymowania i szykowania pupila na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorwin']A jaki same zapach? :eek: Moim skromnym zdaniem jest, [B]że zdrowy czysty pies nie powinien nieprzyjemnie pachnąć.[/B] :nono:

Ja wykorzystuję puder (zwykłe "BioGroom" harsh coat) tylko dla przygotowania do wystaw, żeby nadać sierści objętość.

Można przy trymowaniu pudrować sierść.

A żeby piesek był czysty, jest szampony. :wink:[/quote]
Po prostu wiele osób mówiło mi, że westy wydzielają taki zapach, nie przekonałam się jeszcze na własnej skórze, bo psa mam od wczoraj.
Wolałam się dowiedzieć, moja mama jest przewrażliwiona jeśli chodzi o zapachy :eviltong: Dzięki wszystkim (:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quore']Po prostu wiele osób mówiło mi, że westy wydzielają taki zapach, nie przekonałam się jeszcze na własnej skórze, bo psa mam od wczoraj.[/quote]
Gratuluję! :Rose: Jak nazwałaś? :)

Sama niestety nie lubię "psiego" zapachu, sierści w domu i mam niedużą alergię na sierść. Dlatego gdy wybierałam rasę, zdecydowałam, że to ma być ktoś z małych terrierów - foksik, westik, walijski albo szkocki terrier... I dlatego prawie nie wykorzystuję puder dla westika. :( Tylko szampony i inne środki. :)

Sierść westika ma (oprócz opisanych jakości) jeszcze inny plus. Ona szorstka! I dzięki temu mniej się kołtuni i się brudni, niż u psów z miększej sierściu. Owszem, na białemu brud lepiej widać, niż na ciemnych psach, ale to nie znaczy, że ciemny czyściej. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...