Jump to content
Dogomania

Ewa Szeliga-Szeremeta


Amigo1

Recommended Posts

Pani Szeremeta jak najbardziej liczy zeby :) 2 lata temu na klubowej wystawie byl z tego powodu niezly cyrk. Najlepsze psy schodzily z ocena bdb z powodu braków w uzębieniu. Najlepszy angol w Polsce mial dostac bdb a ostatecznie dostal dosk ale bez cwc :evil_lol:
Jesli chodzi o to czy jest specjalistka czy nie, to ciezko powiedziec poniewaz dla mnie liczenie uzebienia jest jak wiadomo kontrowersyjne zeby nazywac sie specjalista od brytyjczyków, jednak wszystkie opisy od pani sedziny (mamy juz 3) sa wyjatkowo dokladne i co sie malo kiedy zdarza - zgodne z rzeczywistoscia.
Psy byly ocenione surowo i naprawde sluchajac opisu ma sie wrazenie, ze pies dostanie co najwyzej dobra. Pani sedzina zawsze ma pokerowa twarz i nigdy nie wiadomo czy pies sie podobal czy nie, nawet jak dostaje BOBa :evil_lol:

Uzywa pelnej gamy ocen, np. pies ktory byl prawidlowej budowy, piekna glowa, ladny ruch itp, mial za jasne oko - natychmiast ocena w dół.

Ja jestem bardzo zadowolona z sedziowania, nawet psiak w klasie baby, ktora zawsze jest traktowana po macoszemu otrzymal u tej pani opis na 6 linijek!!!

Polecam odwaznym i z pelnym uzebieniem :evil_lol:


ps. Impresja a czy przypadkiem we Wroclawiu rok temu nie sedziowala pani Elżbieta Sobieszczańska ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda nie mam Setera lecz Goldena ale mysle ze moge dodac swoją opinie;). Dentystką ja bym jej wcale nie nazwala. Opis rzeczywiscie długi i dokładny ale od rzeczywistosci to napewno odbiega. Przykladowo moja suka ma dużą, mocną głowe. W oczach pani sędziny "delikatna główka". Ponadto pani jest nie konsekwentna. Przykładowo obie suki odchylily sie na łapach przed sędzią. Jedna ma w opisie "doskonala psychika", a druga "nie pewna". Cięzko powiedziec co jest dla niej ważne. Jak czytam opisy róznych psów, róznych ras od tej pani to wszystko zaczyna sie od określenia proporcji, przez szyje, głowe, kątowanie i ruch.
Wybiera raczej w statyce bo biegania to jest tylko linia prosta i kółko.
Ponadto pani jest raczej nie miła. Ja do niej się więcej nie wybiore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Coś się zmieniło czy nadal trzeba się bać? ;)

Czy pies musi stać jak posąg w statyce czy może stać w miarę swobodnie? Czy zawsze tak bardzo grzebie w zębach? Jak odnosi się do psów w niepełnej szacie (w trakcie wymiany) - ocena w dół czy raczej przymyka na to oko? Co prawda mój pies ładnie już obrasta po zrzuceniu futerka, ale wolę dmuchać na zimne i najpierw wypytać zanim się zgłoszę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wielu się boi bo ocenia surowo ;) Nie szafuje ani ocenami, ani tytułami, potrafi dać ocenę doskonałą bez CWC.
Zęby sprawdzała dokładnie (kazała pokazać zgryz, a że suka nie protestowała, to już sama macała dalej czy są wszystkie).
Opisy długie, dokładne.
Co do szaty, to nie wiem, mam krótkowłosego ;). Jeśli chodzi o posągowe stanie, to ponieważ opis jest długi, to trochę trwa. Kiedy mała zaczęła się lekko wiercić i zaczęłam ja poprawiać, to sędzina powiedziała abym już jej nie męczyła :diabloti:, podeszłam więc do stolika i posłuchałam sobie jak kończy opis mojego psa :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Wielu się boi bo ocenia surowo ;) Nie szafuje ani ocenami, ani tytułami, potrafi dać ocenę doskonałą bez CWC.
Zęby sprawdzała dokładnie (kazała pokazać zgryz, a że suka nie protestowała, to już sama macała dalej czy są wszystkie).
Opisy długie, dokładne.
Co do szaty, to nie wiem, mam krótkowłosego ;). Jeśli chodzi o posągowe stanie, to ponieważ opis jest długi, to trochę trwa. Kiedy mała zaczęła się lekko wiercić i zaczęłam ja poprawiać, to sędzina powiedziała abym już jej nie męczyła :diabloti:, podeszłam więc do stolika i posłuchałam sobie jak kończy opis mojego psa :p[/QUOTE]

zgodzę się w 100% ;)
My dostaliśmy doskonałą bez cwc bo pies nie chciał podnieść ogona w statyce, a przyjęło się, że samoyedy prezentuje się z zarzuconym na plecy ogonem. Pies bardzo się podobał, ale prezentacja już nie ;) w naszej rasie nie przyznała też BOB... w innych rasach były bdb i db.
Stosuje pełną skalę ocen, jeśli o szatę chodzi - ocena w dół za brak pełnej szaty (pies nie w kondycji wystawowej). Nasz na szczęście obrosnąć zdążył :eviltong:

Sędzina dość surowa, ale opisy bardzo szczegółowe i długie, co mi się podoba. Daje sporo wskazówek odnośnie tego co można w psie poprawić. Prezentacja jest istotna - nasz pies nie czuje się zbyt pewnie na ringu i nie było to zbyt dobrze odebrane, choć wspominałam, że jest to mój debiut na ringu i dopiero się uczę. Nie pozwoliła mi też ręcznie ustawić psa, kazała wystawiać go bezdotykowo ;)

Po dłuuugim bieganiu zaprosiła mnie do stolika, poprosiła bym usiadła i spokojnie dyktowała opis, a pies w tym czasie leżał na trawie ;) przy stoliku była miła, wyjaśniała swoją ocenę i powiedziała nad czym należy popracować.

W zębach prawie nie grzebała, sprawdziła tylko zgryz. Sporo psa macała.

Trochę kontrowersyjne było dla mnie jedynie pytanie o hodowlę... no cóż... liczę na to, że nie miało to wpływu na sędziowanie a zaspokoiło czystą ciekawość sędziny ;)

Ja wybiorę się ponownie, ale dopiero gdy nasz pies będzie super się wystawiać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raz obserwowałam tylko sędziowanie tej Pani w gr.V i wydawało mi się, że ocenia dobrze chociaż różne cyrki działy się na ringu. Drugi raz sami wybraliśmy się do tej Pani z akitą i dostaliśmy bdb i uzasadniła swoją ocene tym, że pies nie jest w jej typie i jest ZA BARDZO pierwotny:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Sukóru']Raz obserwowałam tylko sędziowanie tej Pani w gr.V i wydawało mi się, że ocenia dobrze chociaż różne cyrki działy się na ringu. Drugi raz sami wybraliśmy się do tej Pani z akitą i dostaliśmy bdb i uzasadniła swoją ocene tym, że pies nie jest w jej typie i jest ZA BARDZO pierwotny:crazyeye:[/QUOTE]

No ale to logiczne ze pies ktory nalezy do ras pierwotnych nie moze byc za bardzo pierwotny :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

o widzę, że moje psy miały ogromne "szczęście" bo otrzymały w.o. i Najlepsze Szczenię. Powiem szczerze nie wiem jak sędziuje opisy nie bardzo współmierne do tych które dali nam znawcy rasy ale "skrzywdzić" nas nie skrzywdziła. Mnie osobiście nie podobała się oschłość i surowość w obcowaniu z wystawcą i psami. :-(

Ewidentnie widać że ta Pani ma doświadczenie i obycie z psami z grupy III i V ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...