Jump to content
Dogomania

Czy one potrafia sie bronic ?


lukas

Recommended Posts

Czesc moja suka 10 miesiecy czekoladowa wlasnie skonczyla swoja 1 cieczke nie wiem czy to z tym jest zwiazane ale psy zaczely sie na nia rzucac i przejawiac agresje do niej moze ze dorosla juz traktuja ja inaczej ale oje pytanie jest takie czy te psy potrafia sie bronc bo jak narazie nawet male psy sa bardziej agresywne niz ona troche glupio sie czuje jak jakis burek o polowe mniejszy probje ja ugrysc a ona mysli ze to rodzaj zabawy wszystko zreszta tak traktuje czasami boje sie ja spuszczac bo ona nie wie do czeo zeby sluza ie mowie zeby mnie obronila bo musial byc by to cud jesli ktos mial taki przyepadek napiscie ale niech sama sie chociaz obroni jakie doswiadzczenia wy macie ?

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia (6 miesięcy), jak na goldenkę przystało wszędzie widzi zabawę. O żadnych walkach nie chce słyszeć. Ale pewnego razu, na wieczornym spacerze, kiedy spotkała się ze starszym od siebie (i cięższym 33 do 22) labradorkiem, który zaczął skakać na moją córkę (6 lat), po prostu stanęła w Jej obronie.

Wszyscy byli w szoku. Nawet właścicielka labka.

Sunia rzuciła się na niego, zaczęła odpychać od dziecka, walczyła jak o swoje.

Podobno to normalne, że psy stają w obronie dzieci alfy, ale pierwszy raz spotkało nas coś takiego.

Więc o naszą obronę się nie martwimy. :)

Jeśli chodzi o swoją obronę, to wszystko zależy od pieska. :)

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka ma 15 miesięcy i przy jakim kolwiek ataku albo ucieka (jeśli to mały piesek ją atakuje) albo kładzie się na plecy. Najczęściej o to właśnie chodzi psom i szybko odpuszczają widząc jej uległość. Zdażyło się jednak 2 razy, że pomimo tego iż Noa leżała to inna suka nadal chciała ją ugryźć i wtedy ona próbowała się bronić. Co prawda bardzo nieudolnie ale próbowała. Całe szczęście byli przy tych zdażeniach właściciele tych suk i szybko je odciągneli tak że nic się nie stało mojej suczce. Teraz po prostu unikam tych psów, które wiem że nie lubią mojej suni i obcych raczej też.

Link to comment
Share on other sites

troche glupio sie czuje jak jakis burek o polowe mniejszy probje ja ugrysc a ona mysli ze to rodzaj zabawy wszystko zreszta tak traktuje

lukas

po pierwsze gratuluje wspaniałego, typowego dla rasy charakteru suczki, oby się jej nie zmienił. Dziś coraz więcej labów ma coraz słabszą psychikę, zdarzają się lękliwe lub agresywne. Natomiast Twoja suczka zachowuje się dokładnie tak jak powinna, jak może się Tobie to nie podobać skoro zdecydowałeś na tę właśnie rasę?

I jeszcze jedno niech głupio czują się CI, których psy próbują ugryźć, a nie właściciele normalnych, niekonfliktowych, radosnych psów. Utarło się u nas, że dobry pies to pies ostry, który nie podda się innemu i będzie walczył o swoje. Dla mnie pies agresywny, lękliwy, zaczepny to wstyd, natomiast chętny do zabawy, otwarty i wesoły to powód do dumy.

Bardzo mi się podoba jak to jest nacechowane np. w Szwecji, tam taki mały, gryzący burek lekkiego życia nie ma, zresztą jak każdy pies, który nie jest socjalny w stosunku do innych ludzi i psów :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dzieki za odpowiedz nie pisze ze mi sie nie podoba ale po prostu czasami boje sie bo ine psy zwlaszcza widzac duzego psa bynajmniej nie chca sie bawic nie wiem czy ona nie wyczuwa czy mysli ze wszyscy sa przyjaciolmi. Mam nastene pytanie bo jak pisalem moja suczka wlasnie miala cieczke i nie bylo mozliwosci zeby zaszla w ciaze wprowadzalem ja tylko na smyczy a mimo tego jej sutki sa duze i rosna wyglada jakby byla szczenna o czy nie moze bc mowy czy ma ciaze urojona czy os podobnego nie wiem co mam robic przejdzie jej to jak dlgo to trwa bo z dnia na dzien robia sie wieksze dodam ze apetyt ma maly? jak mozesz cos na ten temat napisac bede wdzieczny

.

Link to comment
Share on other sites

Wyglada na to,ze ma ciaze urojona. A w takim przypadku zaleca sie, jesli to dopiero poczatek : ograniczyc psu pieszczoty, zwiekszyc ilosc ruchu, zmniejszyc dawke zywieniowa, pochowac zabawki, kocyki i wszystko to do czego moze sie przytulac i traktowac jak swoje dziecko. Generalnie zrob wszystko, zeby nie byla w melancholijnym nastroju i zeby nie myslala o glupotkach ;) Czesto to bywa bardzo niemile dla wlasciciela, gdy suczka popiskuje i chce sie przytulac a my ja odtracamy :( No ale coz... jak mus, to mus. Jezeli jednak juz pojawi sie mleko (sprawdz naciskajac na brodawki), wtedy szybko do weta po tabletki hamujace laktacje. Jezeli sutki sa mocno obrzmiale mozna je smarowac (o ile dobrze pamietam, nie chce wprowadzac Cie w blad) jodyna rozcienczona woda. Tyle ode mnie. Powodzenia.

Acha i nie pozwol, zeby suczka wylizywala i "wyciagala" sobie sutki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...