Jump to content
Dogomania

Kopuluje...


scadia

Recommended Posts

A ja mam jedno pytanie do was,

Czy wasze psiaki jak spotkaja sie z innymi psami to tez na nich kopuluja?? :evil:

Ostatni byłam u cioci i tam jest pies- kundel (krzyzowka haskiego i bernardyna) suka. Nie miala ona cieczki, ale miki i tak próbował.... :P W końcu ona sie zmeczyla i poszla spac na kolana do swojej pani (smiesznie to wygladalo ona taka duza i na kolanach) :D A miki warowal przy niej caly spocony i z jezykiem na wierzchu. Jak myslicie przejdzie mu to?? Bo to jest troszeczke krepujace. Dodam, ze robi to nawet z yorkiem mojej kuzunki. :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

normalne ale koszmarnie denerwujace
uwazam ze nie powinno sie dopuszczac do takich sytuacji
moj pies wie ze nie wolno mu skakac na suczki
przez takie przyzwolenia pelno jest potem niechcianych szczeniakow
nie wspominajac o tym ze takie rozerotomanione psy ciagle probuja kopulowac z moim tofim
nic tylko chodzic z kijkiem na spacery i odganiac :evil: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jeju!

werter znowu kopuluje- nie zdarza mu się to codziennie, ale lubi sobie POFIKAĆ na poduszce albo na jakimś kocyku swoim albo na maskotce (MOJEJ!). psia krew, myslalam, ze jak mu zabiorę żabę na której figlowal to się skończy i faktycznie, na jakiś czas się uspokoiło, ale teraz czasami wraca. jak go oduczyć? czy w ogóle oduczać czy może dać się wyfikać na zabawce? nie wiem, co robić, to mnie strasznie drażni, wiem, że to jego instynkt, ale.... mówienie fe i nie w tym przypadku pomaga na sekundkę, może dwie. co robić?

Link to comment
Share on other sites

Ja niedawno czytałam o "dziwnych ruchach piesków"ponieważ ciekawa byłam dlaczego suczki tez maja tekie ruchy.Z tego co wyczytałam to wszystko jest spowodawane tym że pies chce zdominować w ten sosób dana rzecz a nawet osobe...

Pozdrawiam
Kropelka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rzaba']czy w ogóle oduczać czy może dać się wyfikać na zabawce? nie wiem, co robić, to mnie strasznie drażni, wiem, że to jego instynkt, ale.... mówienie fe i nie w tym przypadku pomaga na sekundkę, może dwie. co robić?[/quote]

Nie wiem czy da się oduczyć...
Ja mojego psa nie potrafiłam, zresztą, nawet nie próbowałam po pierwszych niepowodzeniach...
Stwierdziłam "niech sobie pofika" :lol: , w koncu nie robi krzywdy ani sobie, ani nam... hehehe... Ma nawet swoją poduszeczkę do "tego" :oops:
Najważniejsze, aby nie próbował kopulować z Twoją (lub też czyjąkolwiek...) nogą czy też ręką...
Piszesz, że Cię do drażni... Mi również nie podobał się taki widok, ale szczerze mówiąc przyzwyczaiłam się do tego.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Rzaba, w jakim wieku jest Werterek?

Jeśli jest młodym chłopakiem, to na razie się nie przejmuj.
Normalny etap w rozwoju - odpowiednik naładowanego hormonami ludzkiego nastolatka ktoremu, cóż, "te sprawy" w głowie.
:D
Nie karć go, bo to się mija z celem.
Ciebie drażni, ale to jest BIOLOGIA, natura, tak po prostu jest.

Zdarzają się starsze psy ktorym ten nawyk zostaje - w zależności od tego jak się objawia, jest to oznaka niepodporzadkowania, albo znak że mamy do czynienia z intelignetnym, energicznym psem ktoremu nie zapewniono w życiu odpowiednio dużo zajęcia (fizycznego i intelektualnego).

Jeśli bardzo Cię to męczy, to sprobuj odwracać uwagę psiaka przez zaproponowanie mu natychmiast bardzo zywiołowej zabawy (ale, jeśli to kwestia "trudnego" wieku, to śmiem wątpić czy uda Ci się w 100%).

Link to comment
Share on other sites

Ha dobrze, że mam sunie :lol: nie będzie szaleństwa
ALe nasz kocur to też robił to z miskiem, tkaim niedźwiadkiem :lol: przekomicznie to wyglądało, a wiecie co jest najlepsze? ze on nawet po kastracji lubiał sobie ulżyć :lol: :lol: dopiero teraz jest spokój, bo już poziom hormonów musiał sie obniżyć 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez naiwnie sadzilam, ze takie problemy suczek nie dotycza. :wink: :roll:
A jednak...
Czasami w zabawie, Fleur chwytajac mocno lapkami maskotke, ktora trzymam w reku, zaczyna na mojej rece wykonywac kopulacyjne ruchy.
Przerywam wowczas zabawe i skierowuje jej uwage tylko na maskotke, tak aby nie miala mozliwosci lapac mnie za reke. 8)

Link to comment
Share on other sites

Miałam ten sam problem ze Snoopim, ale po skończeniu około 10-11 miesięcy Snoopy przestał to robić. Wcześniej robił to na swoim misiu i nie zabraniałam mu choć też sie martwiłam że tak już zostanie :wink: w końcu to naturalne :oops:

Link to comment
Share on other sites

werter ma, teraz zaczął, 3 miesiące. więc jest młody. bardzo mnie pocieszyliście, że to ma szansę się skończyć. jak werter zaczyna dokazywać, to wychodzę z pokoju, bo jak już pisałam nie reaguje na nie i fe w tej kwestii, tak jak pialiście czytsa biologia i popęd uniezależniony od niego.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Neuń ma 9 miesięcy i zaczęły pojawiać się u niego, wydaje mi się niezbyt pozytywne odruchy związane z dorosłością. Siada nie na np.noge i "to" robi, albo na misiu. Nie pozwalam mu, ale też nie moge cały czas patrzeć co on robi. Nie będę pisała dosłownie, bo jak ktoś chce to się domyśli o co chodzi, a pozatym to forum czytają dzieci. Czy u waszych yorczków też się to zdarza? Zaczynam się niepokoić o niego...

Link to comment
Share on other sites

Nie masz absolutnie powodow do obaw.

Piesek znajduje się akurat w fazie dojrzewania i - po prostu, jak to mlody samczyk, probuje rozładowac pojawiający się popęd seksualny.

Ot, jest to odpowiednik ludzkiego nastolatka ktoremu, jakby to powiedzieć... "wszystko się kojarzy" - hormony buzują... :wink:

Niepotrzebnie podchodzisz do tego jako do czegoś brzydkiego, nieladnego, zakazanego.
Dla psa "ta" sfera nie jest niczym brzydkim.

Pewnie, że nie jest to zbyt przyjemne dla otoczenia - zwłaszcza to wieszanie się i kopulowanie na ludzkich nogach - ale nie karciłabym pieska za to zbyt ostro, bo to jest zachowanie naturalne.

Raczej zajmij wtedy pieska czymś innym - zaproponuj mu zabawę pileczką, rozrzuć po podlodze trochę żarełka... :)

Za jakiś czas facet przestanie aż tak szaleć.

Wyjątkiem jest sytuacja w ktorej pies nie ma za dużo do roboty, tj. nie może się dobrze wybiegać oraz... rozwinąć intelektualnie.

Wówczas kopulowanie na rozmaitych obiektach może przeksztalcić się w rodzaj zachowania nerwicowego, powtarzanego przez pieska jako czynność rozladowująca napięcie.

Link to comment
Share on other sites

Alexowi takie zachowanie sie zdarzalo na samym poczatku, gdy go przywiezlismy do nas do domu ( mial wtedy prawie 2 miesiace). Zaczal dobierac sie do reki mojego brata, wszyscy bylismy tym zdziwieni :-? Pozniej dobieral sie do suczki mojej cioci jak bylismy u niej w odwiedzinach i na poczatku do Suzi, gdy ja kupilismy, ale teraz jest spokoj. Przeszlo mu, juz dawno tego nie robil :D

Link to comment
Share on other sites

My mamy podobne problemy,tylko,ze Jimmy figluje sobie z kotem Filipem.Kot jest tak spokojny ,ze absolutnie mu to nie przeszkadza i cierpliwie znosi "zaloty " Jimmyego.
Wstawie dwa zdjecia ,ktore udalo mi sie zrobic.Mysle ze sa smieszne a jesli nie to niech moderator je skasuje.Poza tym mimo ,ze nie udalo mi sie znalezc to podobno sa tego typu zdjecia na forum.

[img]http://img296.imageshack.us/img296/1059/dsc00968m4aa.jpg[/img]
[img]http://img296.imageshack.us/img296/714/dsc00969m2pi.jpg[/img]

A 12- letnia Casablanka mimo ,ze stracila juz wiekszosc zebow to bardzo uparcie "pracuje" na brzegu koszyka w ktorym spi.İ kto by pomyslal?Taka starsza pani a jeszcze jej swinstwa w glowie(to co napisalam to traktujcie oczywiscie z przymrozeniem oka ):roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

wszyscy macie wystawowe pieski? Jesli nie polecam rozwazyc kastracje.
Ja nie planowalam kastrowac psa, ale mozna bylo zwariowac - on akurat nie tykal swojego ukochanego pluszowego kangura (czy co to tam jest :lol: ) ale probowal to robic na dzieciach i przede wszystkim na psach. Kazdy napotkany pies sluzyl tylko do tego, by sie "wyzyc" - szczegolnie atrakcyjne byly suczki (wcale nie musialy miec cieczki) ale i psy byly dobre. Kiedys niestrudzenie przez jakies 20 min "bzykal" ogon gryzacego patyk goldena; zaczal nam tez uciekac. Spacery polegaly na zdejmowaniu go z psow, a w przerwach lizal suczkowe siuski na trawnikach - pychota :roll: :lol: W koncu zdecydowalismy sie na kastracje i jest o niebo lepiej (a nawet miesiac nie minal) - dzisiaj np. slicznie bawil sie z suczka-kundelka, ganialy sie i wcale nie nia nie wlazil (wczesniej nie bylo szans na taka zabawe). Nagle przypomnial sobie ze z psami da sie bawic! Przestal tez obsesyjnie poszukiwac suczych siuskow. Mysle, ze i nam ulzylo i jemu bo nie czuje juz popedu, ktorego nie moze rozladowac. Wydaje mi sie, ze jest teraz duzo chetniejszy do zabawy, takze w domu.
Co do suczek mysle, ze to inna sprawa - suczki nie bywaja strona aktywna w psim seksie :lol: wiec to raczej tylko gesty dominacyjne. Choc dziwi mi, ze robia to tak zapamietale na zabawkach.

Link to comment
Share on other sites

kopulują na zabawkach bo ten gest to nie zawsze oznaka niewyzycia seksualnego, czasem to reakcja np na nude i brak zajęc. Zreszta nie raz była o tym mowa. jesli tak to kastracja nie rozwiazuje problemu.
Choc ja akurat jestem za kastracja (dzis wyciągamy szwy Tofikowi!!!!) to trzeba miec swiadomosc ze to nie zawsze istota problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']kopulują na zabawkach bo ten gest to nie zawsze oznaka niewyzycia seksualnego, czasem to reakcja np na nude i brak zajęc. Zreszta nie raz była o tym mowa. jesli tak to kastracja nie rozwiazuje problemu.
Choc ja akurat jestem za kastracja (dzis wyciągamy szwy Tofikowi!!!!) to trzeba miec swiadomosc ze to nie zawsze istota problemu.[/quote]
Julitko mam pytanie, jakiej dlugosci jest ranka po operacji?? I czy ladnie sie goi. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...