Jump to content
Dogomania

Mioty Basenji 2008r


Nirse

Recommended Posts

[COLOR=Black][I]W ubiegłym roku urodziło się w Polsce sześć miotów w kolejności daty urodzin:[/I][/COLOR][INDENT][COLOR=Black][I][B]P - pies
S - suka


Mioty : 2008r[/B]

[B]Asiaczek FCI :[/B]
[B]1.Abotere's ADUNBI & JELLY JOSHREEN Asiaczek - 31.10.2008
[/B]
1- S - MALMSEY IN RED Asiaczek -r/w
2 -S - MOST WANTED SUPRISE Asiaczek - brindl with wh
3- P - MODEST AS HELL Asiaczek - tri
4- P - MANY MORE MOST Asiaczek -trindl
5- P - MILLION IS ENOUGH Asiaczek -trindl

[B]2.Abotere's[B] MALIK & FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek - 04.11.2008
[/B][/B]
1- S - NOW NOW Asiaczek - r/w

[B]NIRSE FCI :
3.BUMBALA BAHATI Loango & NORA Ekado [/B]-[B] 09.12.2008[/B]

1.- P - Nirse KIUME - r/w
2.- P - Nirse KANI - r/w
3.- S - Nirse KIBIBI - r/w
4.- S - Nirse KAMARIA -b/w

[/I][/COLOR][COLOR=Black][I][B]Ypsylon:[/B][/I][/COLOR][COLOR=Black][I][FONT=Times New Roman][SIZE=2][B][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]
4.[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/I][/COLOR][COLOR=Black][I][B]CHADDYBABA CHABUR Ypsylon & I AM NOT AN ANGEL Ypsylon [/B][/I][/COLOR][COLOR=Black][I][B]- 17.12.2008[/B]

1.- P - Xanthos Xaliq Ypsylon - r/w
2.- P - Xalaar Xandar Ypsylon - r/w
[B]
Ameba FCI :
5.Abotere's WAHZIRI & ONLY Stellanova[/B] - [B]17.12.2008[/B]

1.- P - r/w
2.- P - r/w
3.- P - tri
4.- S - tri

[/I][/COLOR][COLOR=Black][I][B]Stellanova Poland FCI:
6.IT'S RAINING MAN Ypsylon & ICE FROM AFRICA Stellanova - 21.12.2008
[/B][/I][/COLOR][COLOR=Black][I][FONT=Times New Roman][SIZE=2][B][FONT=Times New Roman]
[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/I][/COLOR][COLOR=Black][I]1.- P - Ultar Stellanova Poland - r/w
2.- S - Uzima Dtellanova Poland - r/w
3.- S - Ulma Stellanova Poland - tri
4.- S - Ulena Stellanova Poland - tri
[/I][/COLOR]5. -S - Udina Stellanova Poland - r/w
[COLOR=Black][I][FONT=Times New Roman][SIZE=2][B][FONT=Times New Roman]
[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/I][/COLOR][/INDENT]

[COLOR=Black][I]
razem 21 szczeniąt:)
Proszę poprawić jak coś zapomniałem na[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']Kurcze... może jednak kiedyś zostanie zrealizowany [B][SIZE=3][COLOR=darkred]mój pomysł odnośnie bazy polskich basenji.....[/COLOR][/SIZE][/B] takiego portalu dla hodowcow i milosnikow :loveu:[/quote]

Cha !;)
Cha !;)
Cha !;)

Link to comment
Share on other sites

Proszę o poprawienie następujących informacji:
- nie ma umaszczenia "rude" ani "czarne" w oficjalnych umaszczeniach basenji. Istnieje za to "rudo-białe" oraz "czarno-białe".

- do nazwy hodowli Asiaczek proszę o dopisanie "FCI".

- miot "N" w hodowli Asiaczek FCI urodził się 4.11.2008 r.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']Cha !;)
Cha !;)
Cha !;)[/quote]


Cóż... wiem, że były próby wcześniejszej organizacji czegoś w tym stylu, ale wpadłam na taki pomysł sama z siebie, nie wiedząc, że ktos przede mną chciał pobawić się w taką bazę. Nie rozumiem więc dlaczego nie mógłby być to mój pomysł skoro przyszedł mi do głowy bez konsultacji z innymi....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']Cóż... wiem, że były próby wcześniejszej organizacji czegoś w tym stylu, ale wpadłam na taki pomysł sama z siebie, nie wiedząc, że ktos przede mną chciał [SIZE=3][COLOR=darkred]pobawić się w taką bazę[/COLOR][/SIZE]. Nie rozumiem więc dlaczego nie mógłby być to mój pomysł skoro przyszedł mi do głowy bez konsultacji z innymi....[/quote]

Oczywiście że może być Twój !
Ja uśmiałam się setnie z innego powodu, a sam pomysł zawsze mi się podobał. To jednak nie jest zabawa....;)
Taka baza istnieje cały czas tylko nie wszyscy mają do niej dostęp i chyba tak jest najzdrowiej...
A robiąc bazę dostępną dla wszystkich będziesz miała do czynienia z przerostem ambicji nad treścią...oczywiście nie Twojej ambicji :lol:
Za Twoją pracę nikt Ci nie podziękuje a jak bedzie mógł przypiąć złośliwą łateczkę to to zrobi!
Myślę że potrzeba więcej basenji i więcej dystansu, a najważniejsza jest radość z posiadania basenji, reszta ułoży się sama!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']Zna Pani moje podejście i marzenia dotyczące atmosfery w psim świecie... Może kiedyś będzie inaczej, a być może to tylko marzenia ściętej głowy... Pasja powinna łączyć, a nie dzielić. ;)[/quote]
Znam, znam :lol:
Problem w tym czy pasja dla wszystkich znaczy to samo... ale nawet spory można toczyć w przyjaznej atmosferze.
Wstawię miot lwiątek ( mam nadzieję że mnie Krzysiek nie wyrzuci..)
O tyle łączy się z basenji że urodziły się w PARKU SERENGETI !!!!
Niektórym pewnie nazwa nic nie mówi ale są tacy co wiedzą.;)
Właściwie dwa mioty!
[URL="http://wiadomosci.onet.pl/113167,21,0,pokaz.html"]Małe lwiątka w niemieckim ZOO - Fotoreportaż - Onet.pl Wiadomości[/URL]
miłego ogladania.;)
Ps. Zobaczcie jaka opieka lekarska, uszka, ząbki... a to rówieśnicy grudniowych miotów basenji ! Tam nie ma prawa być żadnej bakteryjki czy grzybka....

Link to comment
Share on other sites

bardzo dobry pomysł z tematem :) wszystko w jednym miejscu, bez latania i szukania...
Asiaczku - do tej pory jakoś przeoczyłam, że to Gusio krył Żelkę - no niestety musiały wyjść trindle, nie było innej opcji... dziwi mnie tylko, że zdecydowałaś się na pokrycie Żelki pręguskiem... no, ale to Twoja hodowla ;) zawsze mi się podobał ten kolor, mam nadzieję, że jednak kiedyś Anglicy go uznają...
Alu - pomysł o stworzeniu bazy basenji w Polsce był chyba od zawsze ;) mi się też marzy by była taka baza polskich basenji jak u Sally Wallis :loveu:
najpotrzebniejsze informacje w jednym miejscu - dane psa, ewentualnie zdjęcie, wyniki wszelkich badań, rodowody... i powinna to robić jedna osoba, by nie było bałaganu!
charciarze zrobili bazę o whippetach, wilczarzach i greyhoundach, jeśli się nie mylę to dziewczyny robią też bazę o chartach polskich... takie pomysły są super, ja popieram jak najbardziej i nie mam nic do ukrycia :lol:

a miot Stellanova ur. się 21.12. i są: 1 pies r/w i 4 suki (2 x r/w, 2 x tri)
jak dowiem się jakie mają imiona to podam, chyba że sama Beata wejdzie na dgm :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']bardzo dobry pomysł z tematem :) wszystko w jednym miejscu, bez latania i szukania...
Alu - pomysł o stworzeniu bazy basenji w Polsce był chyba od zawsze ;) mi się też marzy by była taka baza polskich basenji jak u Sally Wallis :loveu:
najpotrzebniejsze informacje w jednym miejscu - dane psa, ewentualnie zdjęcie, wyniki wszelkich badań, rodowody... i powinna to robić jedna osoba, by nie było bałaganu![/quote]
Tak, ale ta osoba powinna mieć wyjątkowo radosny stosunek to życia :lol:
Tak już jest, że między zwykłymi magistrami zawsze trafi się jeden, który uważa że ma ważniejszego "mgr" od innych....mimo że długo a nawet bardzo dlugo dochodzi do prawd,które były podstawą jego magisterium.
Dlatego trzeba duużo poczucia humoru .:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Ypsylon']........a miot Stellanova ur. się 21.12. i są: 1 pies r/w i 4 suki (2 x r/w, 2 x tri)
jak dowiem się jakie mają imiona to podam, chyba że sama Beata wejdzie na dgm :)[/QUOTE]

[COLOR="Blue"]Własnie dotarłam tutaj - widzę zmiany gratuluje bo temat basenji nagle odżył :evil_lol:

Moj miot basenji z dn. 21-12-2008 ma takie nazwy (dziekuje Izie za podpowiedzi ponieważ bardzo się jak widać przydały :) )

Imionka: [B]Ultar, Uzima, Udina, Ulma, Ulena
[/B]
[URL=www.fotosik.pl][img]http://images50.fotosik.pl/58/c175698ba7115158.jpg[/img][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/58/ed4fd46573ec8f84.jpg[/img][/URL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Poprawione :) Stella, można jeszcze prosić o małą ściągawkę rozpisania Imion na płeć i umaszczenie :)dziękuję[/QUOTE]

To nie Stella ;)
Stella na żadne fora nie wchodzi i sie nie udziela w neciku :)
A co do imionek i kolorkow:
chlopiec:
Ultar rudo-b
dziewczynki:
Uzima r-b
Udina r-b
Ulma tri
Ulena tri

Pozdrawiam,
Beata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stellanovaa']To nie Stella ;)
Stella na żadne fora nie wchodzi i sie nie udziela w neciku :)
A co do imionek i kolorkow:
chlopiec:
Ultar rudo-b
dziewczynki:
Uzima r-b
Udina r-b
Ulma tri
Ulena tri

Pozdrawiam,
Beata[/quote]

Zrobione, proszę sprawdzić dziękuję i pozdrawiam Pani Beato :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O ile mi wiadomo to największy wybór szczeniąt będzie w zimę, latem może być jeden góra dwa mioty ... ...trzeba patrzeć na skojarzenia i co może się z niego urodzić tzn.jakie umaszczenia a także trzeba zwrócić uwagę na badania rodziców co jest bardzo ważne by spróbować wykluczyć chore maluchy więc trzeba sporo się dowiedzieć o rasie by móc swobodnie się poruszać w temacie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogomaniak9']A jakie plany na 2009??? Czy mam szanse kupić basenji latem,np. czerwiec? Wiecie coś? Chciałabym suczkę rudo lub czarno-białą.
Proszę o wskazówki :multi:[/quote]


Szansa jest zawsze:lol:.Kryłam suczkę w połowie marca,trzymaj mocno kciuki:multi:!!!Jak byś chciała więcej info,to pisz na: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...