Jump to content
Dogomania

wypadająca sierść u buldożka, co robić?


Aga BAKA

Recommended Posts

[COLOR=black][FONT=Verdana]Moi Drodzy, od kilku miesięcy jestem właścicielką suni buldożki. Kocham ją nad życie i chce, aby była zdrowa i szczęśliwa. Bardzo martwię się, że wypada jest strasznie sierść. Dość często słyszę, że białe buldożki tak mają, ale codzienna ilość sierść na podłodze powoduje, ze zaczynam wątpić, że to taka przypadłość białych ras. Martwię się tym i nie wiem, co robić. Nie wiem czy to karma, czy jakaś alergia pokarmowa... Byłam u lekarza, ten twierdzi, ze powinnam używać karmy hypoallergenic Royal Canin. I powinno ustąpić. Kupiłam, jadła przez 1,5 miesiąca. Nic się nie zmieniło, nadal się z niej sypie. Wystarczy, że przejadę ręką po grzbiecie a na podłodze jest już pełno sierści. Czy ktoś z Was ma może podobny problem z nadmiernym wypadaniem sierści u swojej bulwinki? Może macie jakieś rady, co powinnam zrobić. Dziś kupiłam karmę BENTO KRONEN, ponoć też jest dobra. Podzielcie sie ze mną, czym karmicie swoje buldożki może ja robię jakieś błędy w żywieniu.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kup OMEGAN - najlepiej na allegro lub u weta który nie zdziera za dużo. Bardzo fajnie wpływa na sierść i psiakom smakuje. Jest kilka produktów na sierść ale podaję Ci ten który przetestowałam na Klarze.

Jeśli się nie zdecydujesz to z domowych sposobów pomagało Klarze podawanie na karmę oliwy z oliwek.

Link to comment
Share on other sites

czy to tylko wypadająca sierc? czy moze też łupież? Fademu siersc leci tonami, juz sama nie wiem czy z braku witamin czy z grzybciy którą przeszlismy.

Jak karmisz gotowanym to dawaj mu odpowiednie warzywa, a najlepiej karmic dobrej jakosci karmę- polecam royall canin junior.
I zycze duzo zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

Nie karmie suchymi karmami. Klara była na nich od szczeniaka. Wszystkie problemy ze skórą skończyły się po odstawieniu karm suchych i puszek. Karmiłam ją eukanubą, royalem i hillsem. Potem zaczęła się potworna alergia na wszystko - dostawała weterynaryjną eukanubę dermatosis ( tu byla poprawa ale potem niestety zaczely sie znowu problemy - zjadla jakies 50-60 kg tej karmy ) I było coraz gorzej, nie chciała tego jeść. Kupiłam jej fish for dogs - bardzo dobra karma - ale po kilku kg nie chciała tego też ruszyć. To było podczas wielkich zmian w naszym życiu - przerzuciłam ją na BARF - i jak ręką odjął.

Teraz jest na gotowanym - ze względu na moje częste wyjazdy - osoby pod których opieką zostaje Klara nie rozumieją jak można dawać surowe.

Jak znajdę pracę wracamy na BARF.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...