Jump to content
Dogomania

Pierwsza w PL klasa licealna o profilu kynologicznym w Lubaniu!!!


**Villemo**

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Link do artykułu
[URL="http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/fakty24/79477,licealisci-z-lubania-beda-na-lekcjach-tresowali-psy-i,id,t.html"]Polska - Gazeta Wrocławska - Fakty24 - Licealiści z Lubania będą na lekcjach tresowali psy i uczyli je aportowania - Internetowe wydanie dziennika ogólnopolskiego[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']A ja wam powiem, że nie ma się co tak podniecać, bo szczerze mówiąc oddaję w wieeelką wątpliwość poziom nauczania tej klasy, oraz fachowość wiedzy i jej poprawność merytoryczną ;)[/QUOTE]



Mnie ciekawi cóż to za metody szkolenia będą tam prezentować przyszłym licealistom...:cool3: [SIZE="1"]Mogli by gdzieś u mnie w okolicy zrobić taki profil, wtedy nie żałowałabym oceny z matmy, którą mam obecnie:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']jaki by nie by poziom..jak przeczytałam pocieszenie, że zawsze czeka mnie jeszcze uniwersytet trzeciego wieku...nooooo
buahahahahah rąbnełam smiechem[/quote]
Co się będziemy z małolatami klasą w liceum podniecać :lol::cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

No ja na pewno żałuje :bigcry: czemu nie zrobią czegoś takiego w Gorzowie, albo gdzieś w okolicy. W tym roku będę wybierać liceum, pujdę chyba do jakiegoś z profilem biol-chem. Ale jak by była u nas taka kynologiczna klasa starałabym się tam dostać jak nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[IMG]http://zspimkzl.home.pl/strona/images/grafika/szkola/loppotps.png[/IMG]

ze strony: [URL="http://zspimkzl.home.pl/strona/index.php?option=com_content&task=view&id=86"]Strona internetowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. K. Z. L. w Lubaniu - LO pod patron. OTPS[/URL]

Jakoś nic więcej nie dali :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Abiutka_']A właśnie co do tego internatu, ktoś myślał może nad taką opcją?? ;)[/QUOTE]

Ja myślałam nad internatem ^^
Ale wątpie żeby wogóle do tej szkoły mnie przyjeli. A jak z tobą Justyna? Będziesz składać tam papiery?

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie, myślałam trochę nad tym ale stwierdziłam że nawet jak bym się zdecydowała na internat, to skoro to jest jedna taka klasa na całą Polskę to na pewno znajdą się osoby z większą ilością punktów ;)

Poza tym nie chciałabym wyjeżdżać z Gorzowa, zaczełam z Abi trenować agility i w ogóle nie chce tego wszystkiego zostawiać. :p

Ale jednak szkoda że nie ma takiej szkoły bliżej :roll:

Link to comment
Share on other sites

Teraz to już sama nie wiem co mam robić, jestem w 3 gimnazjum i niedługo będę musiała wybrać szkołę :shake:. Myślałam kiedyś żeby studiować weterynarie, ale w chemii nie jestem za dobra, i chyba nie potrafiłabym się na te studia dostać, nie mówić o utrzymaniu się. U nas jest technikum weterynaryjne, ale podobno po takiej szkole trudno jest znaleźć jakąś pracę, a właśnie jak chce się być wetem to lepiej iść do liceum. Ta klasa kynologiczna jest świetna i chętnie bym do takiej poszła ale nie chce wyjeżdzać z mojego miasta. Co myślicie o tym technikum weterynaryjnym??

Wyszłam trochę poza temat ale może ktoś mi coś poradzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffina']To czy dostaniesz się na weterynarie czy nie będzie zależało tylko od ciebie, jeśli wybierzesz technikum, będziesz już coś nie coś w temacie, ale jeśli sama wtedy nie podejmiesz działań żeby wyuczyć się tej biologii i chemii to do niczego nie dojdziesz bo ta szkoła przygotuje cie tylko na poziomie podstawowym (o ile w ogole do czegoś cie przygotuje)
mając technika weterynarii nie masz prawa otworzyć własnej działalności, a niewielu lekarzy teraz zatrudnia techników do pomocy...
Powiem ci szczerze i krótko- wybierz dobre liceum bio-chem bo z doświadczenia wiem, że jak się człowiekowi nie każe uczyć to on sam będzie sie do tego zabierał całe życie. A jak ci z wetą nawet nie wyjdzie to i tak masz większe szanse na inne studia;)[/QUOTE]


Te ostatnie zdania, to akurat prawda :evil_lol: znam siebie i wiem że tak pewnie by było.
Też myślałam o liceum, nawet sobie jedno upatrzyłam z profilem medycznym, więc biologi i chemia na pewno by były, z tym że tam podobno też trzeba mieć trochę lepsze wyniki, no trudno postaram się a jak mi nie wyjdzie to znajdę najwyżej inne z prof biol-chem, a poza tym może nie jestem świetna z chemii, ale jak se pomyśle o jakiś wypracowaniach z polskiego to zdecydowanie wolę ten kierunek :evil_lol:

A takie jeszcze inne trochę nie w temacie pytanie: w jakim jeszcze zawodzie można pracować ze zwierzętami(a zwłaszcza z psami)...istnieje taki , pomijając psich szkoleniowców oczywiście :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No ja też mam przed sobą wybór liceum (też za rok) ale ja już wybrałam; Idę do liceum plastycznego do kasy o profilu fotograficznym, to było moje marzenie od lat i jak tylko mam możliwość to je spełnię. Ale pomysł faktycznie genialny :). No ale jak coś fajnego wymyślą to zawsze daleko np. klasa o profilu jeździeckim ale oczywiście gdzieś na śląsku :( !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Myślał może ktoś z was nad tą szkołą tak na poważnie? Chodzić do takiej klasy to moje marzenie, tylko problem w tym że to za daleko:( Zastanawiałam się nad internatem, tyle że podobno w tej szkole niema...Trzeba by było prywatnie mieszkać...
Od mojej miejscowości jest to niecałe 400km czyli ok 4 godzin samochodem, więc da się przeżyć:)
Problem w tym, że rodzice nie chcą się zgodzić.
Zdecydował się ktoś z was, że tam papiery złoży??

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym roku kończę gimnazjum i nie wiem jeszcze gdzie dalej pójdę... Zastanawiałam się przez chwile nad tym zeby w przyszłości zostać zootechnikiem, ale ciężko po takich studiach dostać pracę. Poza tym moja chemia i biologia są na srednim poziomie ( dużo bym musiała pracować nad tymi przedmiotami, żeby coś z tego było), więc klasa bio - chem odpada...
Chciałabym w przyszłości robić cos zwiazanego z psami...ale może nie koniecznie weterynaria..
Zastanawiałam się nad dogoterapią, bo mam psa szkolonego w tym kierunku. Wiem, że trochę nie na temat, ale czy sa jakieś studia dla dogoterapeutów? Czy trzeba iść np. na psychologię , lub coś związanego z terapią a póżniej robić kursy na dogoterapeutę ?

Co do tej szkoły w Lubaniu to niestety odpada, bo w internatach zwykle nie chcą psa, a na prywatnej stancji też nie zawsze mozna z psem mieszkać , poza tym drogo. A ja psa zabardzo nie mam komu zostawić i szkoda by mi było tej mojej przylepy... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy mi się wydaje czy wycofali tą klasę? Jakoś mnie ciagnie do pracy w straży granicznej z psami czy wie ktoś gdzie, najlepiej zachodniopomorskim, znajduję się liceum które przygotowuje do tego zawodu? Z góry przepraszam że się podczepiam do tematu ale skoro nie ma tej klasy (a przynajmniej ja nie widzę) to muszę znaleźć inną.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...