Jump to content
Dogomania

Żeby szedł spokojnie


Mroczny

Recommended Posts

Mam takie pytanie do was. Jak nauczyć psa żeby chodził mi przy nodze podczas spaceru np po mieście. Bo mój cały czs chce coś wąchać. Chodzi mi o to że ide z psem na miasto i żęby szedł mi w miare blisko nogi i nie wąchał wszystkiego. I od razu mówie że nie chodzi mi o wyszkolenie żeby chodził mi przez cały czas super przy nodze jak na pt bo to mamy w miare opanowane. Wydaje mi sie że nie moge używac na mieście komendy noga bo przecież ta komenda oznacza super dokładne przyklejenie się do nogi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mroczny']Mam takie pytanie do was. Jak nauczyć psa żeby chodził mi przy nodze podczas spaceru np po mieście. Bo mój cały czs chce coś wąchać. Chodzi mi o to że ide z psem na miasto i żęby szedł mi w miare blisko nogi i nie wąchał wszystkiego. I od razu mówie że nie chodzi mi o wyszkolenie żeby chodził mi przez cały czas super przy nodze jak na pt bo to mamy w miare opanowane. Wydaje mi sie że nie moge używac na mieście komendy noga bo przecież ta komenda oznacza super dokładne przyklejenie się do nogi.[/quote]
Witaj pies zawsze bedzie wachal nieoduczysz go :pjest tak wiele zapachow ze bedzie zawsze go to nacilo i bedzie wachal ...sztuka w tym by w miare szedl i to robil tak?a wiec mysle ze idac z nim jak bedzie sie zatrzymywal szarpnij pare razy za smycz zdecydowanie jakbys ciagnal go do siebie ...powinno pomoc;)ja tak robie ze swoja sunia jak napszyklad sie spiesze lub chce dotrzec w jakies miejsce w miare szybko a sunia co chwile staje i wacha ...w psim przedszkolu to mialysmy i stosuje ..owiele latwiej...sproboj:cool3:......:p

Link to comment
Share on other sites

Bierzesz ulubione smakole psa do kieszeni, przyciagasz do siebie mowisz rownaj jak troche przejdzie dajesz smaka mowisz dobrze, jak sie zaczyna wyrywac chce cos powachac spada z równaj mowisz nie! równaj tylko stanowcza podciagasz jak idzie kawalek dobrze znow dajesz smaka w koncu zauczy sie , że dobrze, jeśli równa potem nie beda potrzebne smaki to jest najlepsza metoda.
Niech idzie ładnie przy nodze ja wymagam takiego samego rownania wychodzac z klatki jak przechodzac prez ulice i idac w duzym tlumie.
Super ładnego kontaktu wzrokowego na zawody to ja nie chce stracić ale komenda rownaj jest wlasnie po to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828']Bierzesz ulubione smakole psa do kieszeni, przyciagasz do siebie mowisz rownaj jak troche przejdzie dajesz smaka mowisz dobrze, jak sie zaczyna wyrywac chce cos powachac spada z równaj mowisz nie! równaj tylko stanowcza podciagasz jak idzie kawalek dobrze znow dajesz smaka w koncu zauczy sie , że dobrze, jeśli równa potem nie beda potrzebne smaki to jest najlepsza metoda.
Niech idzie ładnie przy nodze ja wymagam takiego samego rownania wychodzac z klatki jak przechodzac prez ulice i idac w duzym tlumie.
Super ładnego kontaktu wzrokowego na zawody to ja nie chce stracić ale komenda rownaj jest wlasnie po to.[/quote]
Prosze cie tu niechodzi o wystawy.........!!ja niemoge :shake:.....sluchaj jak musisz gdziesz sszybko przejsc niebedziesz co chwile wyciagac smakolykow bo wpadniesz na slup prawda????????????????????? duzo metod jest dobrych ale trzeba wiedziec kiedy z nich korzystac :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='$modliszka$']Prosze cie tu niechodzi o wystawy.........!!ja niemoge :shake:.....sluchaj jak musisz gdziesz sszybko przejsc niebedziesz co chwile wyciagac smakolykow bo wpadniesz na slup prawda????????????????????? duzo metod jest dobrych ale trzeba wiedziec kiedy z nich korzystac :p[/quote]

po pierwsze - nie piszemy trzech postów pod sobą, od tego jest opcja EDYTUJ.

po drugie - jak postawisz milion znaków zapytania albo tysiąc kropek to Twoja wypowiedź nie stanie się przez to fajniejsza. miło byłoby, gdybyś korzystała z normalnych zasad polskiej interpunkcji (nie mówię tu o wielkich literach, bo sama ich nie używam, ale o przecinkach itd.)

po trzecie - Mroczny chciał porady jak skupić psa bardziej na sobie, żeby nie szedł ciągle z nosem w trawie a na to sposób jest np. taki, jaki podała kate8828, więc zanim zaczniesz po niej jeździć to pomyśl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='$modliszka$'] a wiec mysle ze idac z nim jak bedzie sie zatrzymywal szarpnij pare razy za smycz zdecydowanie jakbys ciagnal go do siebie ...powinno pomoc;)ja tak robie ze swoja sunia jak napszyklad sie spiesze lub chce dotrzec w jakies miejsce w miare szybko a sunia co chwile staje i wacha ... [/QUOTE]
[QUOTE]Powiem szczeze ze nawet na spacerze jak idziemy i zbyt dlugo stoi w jednym miejscu tez tak robie .......dajemy rade[/QUOTE]
A jak Ty byłas mała i chciałas sie zatrzymywac na ulicy to mama tez Cie szarpała za łeb czy mówiła "idziemy"?
A jak zbyt długo stałas przed wystawa sklepu z zabawkami to tez Cie tarmosiła czy mówiła "chodz"?
[SIZE="4"][/SIZE]
[QUOTE]Niechodzi tez tu o rownaj i chodzenie przy nodze to niesens pytania jakie padlo i odpowiedzi nienauczysz mlodego psa chodzenia przy nodze tylko kwestia jak nauczyc go chodzenia i nieprzystawania co chwile ........jejciuheheh dobre
[/QUOTE]
Zamiast "równaj" mozna mówic pomidor albo samolot. Komenda jest nieistotna. Wazne zeby było to zawsze jedno i to samo słowo na oznaczenie konkretnego działania.
[QUOTE]Pozatym Mroczny wyraznie zadal pytanie ....kwesta dobrego czytania ze zrozumieniem[B] [SIZE="3"]Spacer dla obojga powinien byc przyjemnoscia[/SIZE][/B]
a nie meczarnia i stawianiem calyczas komend efektem wpadnieciem na slup przez nieuwage .....hehheheh [/QUOTE]
Własnie.
Jaka przyjemnosc moze miec zwierze szarpane za szyje co kilka kroków?
Chciałabys byc na jego miejscu?
[QUOTE]sluchaj jak musisz gdziesz sszybko przejsc niebedziesz co chwile wyciagac smakolykow bo wpadniesz na slup prawda?????????????????????[/QUOTE]
Jak musisz gdzies szybko przejsc to nie bedziesz w tym czasie szkolic psa, to chyba logiczne,prawda?

Pytanie było[B] jak nauczyc psa [/B] i kate8828 odpowiedziała.

[B]Mroczny[/B], podpowiem jeszcze żebys miał psa na krótkiej smyczy i uczył poczatkowo bardzo szybkim krokiem, tak zeby nie dac mu okazji do wachniecia. Wprowadziłabym komende oznaczajaca luźny marsz przy nodze ale bez wymagania kontaktu i nie idealnie na równaj. Ja mam na marsz po mieście komende "idziemy" a na "luz" pies ma prawo na zatrzymywanie sie gdzie chce i wachanie na ile pozwoli długośc smyczy.
Mamy jeszcze komendy "naprzód" na okolicznosc waskich chodników i przejsc (psy sa dwa wiec troche miejsca zajmują) i "lewo", "prawo" i "poczekaj" (przejscia dla pieszych)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='$modliszka$']Prosze cie tu niechodzi o wystawy.........!!ja niemoge :shake:.....sluchaj jak musisz gdziesz sszybko przejsc niebedziesz co chwile wyciagac smakolykow bo wpadniesz na slup prawda????????????????????? duzo metod jest dobrych ale trzeba wiedziec kiedy z nich korzystac :p[/quote]

Kate z całą pewnością nie chodziło o wystawy:lol:

Link to comment
Share on other sites

modliszka...czy ty masz problemy ze slupami?:diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
mroczny-jesli masz wmiare opanowana komende chodzenia przynodze pt to dlaczego pies nie chodzi przy nodzenw "cywilu"?:cool3:
naplacu pies chodzi nak ontakcie.na ulicy sie tego nei wymaga bo to niepotrzebnie pali psa.jest wiele metod od "na drzewko"az do nagradzania luzu.
niestety to tez trzeba cwiczyc ryzykujac spotkania z przesladujacymi nas niemozebnymi slupami.:lol:.

nie kumam jednego....
otoz psa uczy sie caly czas.warunkujemy cos non stop[przewaznie "smieci'ktore potem z zapalem czyscimy:lol:].cala radocha z posiadania psa to wlasnie owa nauka.
jesli nam sie spieszy a pies wacha to szrpanie go chyba jest dosc...kontrowersyjnym pomyslem bo najwyrazniej dalismy ciala i generlanei pies ma gdzies ze nam sie spieszy.
jesli normalnie pozwalamy mu wachac to sami sobie kuku robimy.
pies kuma jasne zasady.czarno-biale.nie czasami wolno a czasami nie.
to takie oczywiste zeaz warte przypomnienia.
jesli pies idzie ze mna z punktu a do punktu b[a duuuzo laze po miescie z psami ]to idzie pi razy oko przy lewej nodze,smycz na luzie.psy ida przy nodze.
maszerujemy i nie mam czasu na wachania-zreszta po prostu tego nie akceptuje.
psy moga ciagnac badz szwendac sie dopiero gdy mowie "idz".przestrzegam tego nieublaganie i blokuje jakiekolwiek proby naginania zasad.
ordnung rzecz swieta:razz:.
ps.modliszka..w przedszkolu ci kazano tak uczyc psa nie ciagneicia?hmmmm....

Link to comment
Share on other sites

Ja mam problem ze słupami/latarniami i samochodami zdarza mi się na nie wejść nawet jak bez psa idę. Raz jak weszłam na latarnię (ktoś mi ją złośliwie pod nogi postawił) to zbierałam się z gleby:evil_lol:


kate8828 a nie lepiej naprowadzić, nagordzić kontakt etc zamiast szarpać psa czy go przeciągać? Spacer jest frajda.

Osobiście używam komendy 'idziemy' jak sucz chce powąchać a mamy obrany cel i nie mogę pozwolić się narkotyzować, uczona jedzonkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']

kate8828 a nie lepiej naprowadzić, nagordzić kontakt etc zamiast szarpać psa czy go przeciągać? Spacer jest frajda.
[/quote]
a gdzie ja napisalam o szarpaniu psa w moim poscie:crazyeye:
po co nagradzac za kontakt na cywilu w miescie? za kontakt ja psa nagradzam na cwiczaku lub jak sobie szkolimy i wypracowujemy kontakt, ja jak psu podloze smakiem nagrode pod nos a potem schowam bedzie maszerowal na fuss, u mnie jest to komenda rownaj jak nie chce rownac przyciagal lekko smycz blokuje jego wybryk, mowie nie rownaj i idzie rownac, nikt psa nie szarpie nie wyrywa mu szyji itd
Zreszta Ayshe wie jak moj pies chodzi na rownaj i napewno moze ci potwierdzic ze nikt psa nie szarpie, a podciagniecie smyczy blizej ''mamusi'' u ozdobki naprawde nie jset krzywda i dla Benia spacer nadal jest frajda, zreszta moj pies to jest zupelnie inny przypadek bechawiorystycznie.
Dalam metode na nauczenie rownaj ze smkolami nie kazalam psa szarpac, podciagniecie psa do siebie i zaczecie ronwnania tak ucza w kazdej kazdej szkole posluszenstwa cywilnego, ja swojego psa do rownaj smakolem nie naprowadze bo zacznie mi isc pieknym kontaktem a i po co w centrum na przystanku czy na bazarze ma isc grzecznie przy lewej nodze wsio.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bierzesz ulubione smakole psa do kieszeni, [B]przyciagasz do siebie mowisz rownaj jak troche przejdzie dajesz smaka mowisz dobrze,[/B] jak sie zaczyna wyrywac chce cos powachac spada z równaj mowisz nie! równaj tylko [B]stanowcza podciagasz[/B] jak idzie kawalek dobrze znow dajesz smaka w koncu zauczy sie , że dobrze, jeśli równa potem nie beda potrzebne smaki to jest najlepsza metoda.
Niech idzie ładnie przy nodze ja wymagam takiego samego rownania wychodzac z klatki jak przechodzac prez ulice i idac w duzym tlumie.
Super ładnego kontaktu wzrokowego na zawody to ja nie chce stracić ale komenda rownaj jest wlasnie po to.[/QUOTE]
O te fragmenty mi chodzi, po co podciągać, przyciągać etc? Nie lepiej naprowadzić, nagrodzić? Każde nagrodzone zachowanie, będzie powtórzone więc nagradzając przebywanie blisko mnie, uwagę dostanę to częściej.
Nie w każdej szkole tak uczą.

Link to comment
Share on other sites

blokada. nie szarpanie.precyzuje kate.:cool1:
szarpniecie to jest szarpniecie.tez nie jest zle czesto ale to zupelnie inny klimat niz z grzywkiem.:cool3:
ja stosuje szarpniecie za zlmanie komendy.nie interesuje mnie ciagniecie ale zlamanie zasady i to na niej sie skupiam a nie na tym czy pociagnei czy nie.jesli wyraznie sie wypowiadam.przekierowanie a nei skupianei sie na bodzcu.
moment kiedy pies probuje zlamac zasade to moment blokady w przypadku kate lub szarpniecie w moim[lub innym]
tj pies nie jest szarpany czy blokowany jak JUZ ciagnie bo to nei ma sensu.bedize po szarpnieciu znowu za dwa kroki ciagnal.:evil_lol:
wymagam utryzmania zachowania an ie ciagle koryguje i naprowadzam.
naprowadzanie i nagradzanie jest dobre bez bodzcow silniejszych.a nie kazdy chce pracowac nad luzem na smyczy w cywilnym chodzeniu przez cale zycie swojego psa:evil_lol:.
zasada:karabinczyk luzny i pies sam ma tego pilnowac jest dla mnie zelazna.
tak pracuje tez benito kate.
nikt nie pisze o szarpaniu psa zeby PRZESTAL ciagnac bo to bezsensu raczej.to niekonczaca sie opowiesc wtedy jest:diabloti:.
ps.przypominam ze mowie o chodzeniu cywilnym.bez kontaktu wzrokowego.podazanie luzem przy nodze na smyczy ,zatrzymywania bez polecenia i dostosowywanie sie do tempa i zmian kierunku przewodnika w ruchu miejskim,mijajac psy i inne takie tam.nie o chodzeniu na kontakcie bo to zupelnie co innego i oczywiscie komenda chodzenia sportowego jest wykonywalna tak w przypadku psa kate jak i innych psow natychmiast i w kazdych warunkach bo to zupelnie co innego i oznacza wlaczenie trybu pracy.

Link to comment
Share on other sites

Moj mistrz:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: , dziekuje bo ja mam zawsze problem z wytłumaczeniem:razz:
[quote name='kate8828'] u mnie jest to komenda rownaj jak nie chce rownac przyciagajac lekko smycz blokuje jego wybryk[/quote]
ale tez to napisałam , dumna z siebie bardzo:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...