Jump to content
Dogomania

nostryfikacja rodowodu


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

Ale Rauni chyba zgłosiła swoje psy jako polskie... mimo wszystko ;)

[quote]potem jak rodowód przychodzi to razem z psem meldujesz się po odbiór w dniu dyżuru sekcji [/quote]
Mojego psa nawet nie chcieli ogladać. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dzidtka_Gl']Rauni NIE WPROWADZAJ W BŁĄD

nie otrzyma numeru rejestracyjnego bez nr PKR , jak chce zgłosić podaje numer zagraniczny rodowodu przy zgłoszeniu do póki nie otrzyma nr PKR[/quote]

Nie wprowadzam w błąd, całą procedurę załatwiałam nie dalej jak miesiąc temu. Przychodzisz do oddziału ZKwP z rodowodem, który chcesz oddać do nostryfikacji, pies w tym momencie rejestrowany jest w oddziale i otrzymuje numer rejestracji oddziałowej (nie numer PKR).
Analogicznie zresztą jest w przypadku metryki - przychodzisz do oddziału z metryką, pies jest rejestrowany w oddziale i otrzymuje numer rejestracji oddziałowej, mimo, że PKR jeszcze nie ma.
Mam dwa psy importowane zza granicy, obydwa były wystawiane w klasie młodzieży zanim jeszcze rodowód wrócił z nostryfikacji i obydwa miały w tym momencie w zgłoszenie na wystawę wpisywany numer rejestracji oddziałowej, a nie zagraniczny numer rodowodu.

O proszę, zdjęcie z katalogu wystawy, widać, że nr rej. jest, a PKR nie ma i to jest właśnie ta moja sucz zagramaniczna:

[IMG]http://i44.tinypic.com/2hyebs3.jpg[/IMG]
Tak przynajmniej dzieje się w oddziale wrocławskim, do którego akurat i wiska należy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Wiska, idziesz do oddziału, rejestrujesz sukę, dostajesz numer rejestracji oddziałowej i ten wpisujesz na zgłoszeniu, a w rubryce nr PKR w przygotowaniu albo w nostryfikacji, spokojnie do klasy szczeniąt w ten sposób zgłaszasz już jako polskiego psa, bo jest zarejestrowany w oddziale.

Nostryfikacje rodowodu i tak musisz załatwiać przed oddział, tzn. zostawiasz u nich rodowód, oni wysyłają do ZG, potem jak rodowód przychodzi to razem z psem meldujesz się po odbiór w dniu dyżuru sekcji i po sprawie.

Zgłoszenie na wystawę nota bene też możesz od ręki załatwić w oddziale i wtedy nie ma w ogóle żadnego problemu, zgłosiłam w ten sposób dwie suki na pastuchy dopiero co, jedna ma rodowód w przygotowaniu, druga w nostryfikacji.[/quote]
Juz wlasnie we wtorek dostalam nr rejestracji oddzialowej i Pani z oddzialu mi powiedziala,ze mam zrobic tak samo jak to napisala Rauni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Nie wprowadzam w błąd, całą procedurę załatwiałam nie dalej jak miesiąc temu. Przychodzisz do oddziału ZKwP z rodowodem, który chcesz oddać do nostryfikacji, pies w tym momencie rejestrowany jest w oddziale i otrzymuje numer rejestracji oddziałowej (nie numer PKR).
Analogicznie zresztą jest w przypadku metryki - przychodzisz do oddziału z metryką, pies jest rejestrowany w oddziale i otrzymuje numer rejestracji oddziałowej, mimo, że PKR jeszcze nie ma.
Mam dwa psy importowane zza granicy, obydwa były wystawiane w klasie młodzieży zanim jeszcze rodowód wrócił z nostryfikacji i obydwa miały w tym momencie w zgłoszenie na wystawę wpisywany numer rejestracji oddziałowej, a nie zagraniczny numer rodowodu.
Tak przynajmniej dzieje się w oddziale wrocławskim, do którego akurat i wiska należy.[/quote]

U nas niestety jest inaczej. Numer rejestracji oddziałowej dostałam po otrzymaniu PKRu. Czekając na nostryfikację mogłam więc zgłaszac psa tylko jako zagraniczniaka...:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam.
Mam problem, bo chcę zgłosić mojego psa na wystawę, a rodowód nadal w nostryfikacji. Z tego co piszecie mogę go zgłosić na zagraniczny nr rodowodu. Problem jednak w tym, że nie mam pojęcia gdzie szukać numeru rodowodu na węgierskim dokumencie.
Czy ktoś z was posiada psa importowanego z Węgier i może mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']A nie masz numeru rejestracyjnego z oddziału ?[/quote]

Niestety nie. W oddziale powiedziano mi, że otrzymam dopiero przy odbiorze rodowodu, a do tego czasu mogę zgłaszać psa tylko na węgierski numer. Problem w tym, że nie wiem gdzie go szukać, a zgłoszenia na światową są tylko do 17 sierpnia :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jak to w końcu jest z tym numerem rejestracji oddziałowej?
Nadają go przed czy po nostryfikacji?

Przy rejestracji starszej dziewczyny usłyszałam że od 1.1.2008 numer dostaje się po nostryfikacji.

W tą środę byłam załatwić nostryfikację Sawy i jakie było moje zdziwienie gdy pani w kasie nadała jej ten numerek od ręki :razz:

Bałagan z info w oddziale czy tak faktycznie jest? :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

nostryfikacja espresowa trwa tydzien jesli przyniesie sie rodowod w odpowiedni dzien tygodnia-czyli tego dnia, kiedy wysylaja je do warszawy. tak mi powiedziala pani w zwiazku.

ja rosyjski rodowod przynioslam w piatek, zaplacilam haracz i faktyczne w nastepny piatek juz byl do odbioru-wiec to dziala.

jesli chodzi o nr rejstracji oddzialowej to w przypadku zagranicznego rodowodu dostalam go dopiero jak rodowod zostal nostryfikowany.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za odpowiedzi, tydzień to nawet nieźle :) szczenak sprowadzony moze być wystawiony w klasie Baby po ukończeniu 3 miesięcy, ALE nie uda mi się go zgłosić na wystawę bez nostryfikacji dokumentów? muszę je mieć przed uplywem terminu zgłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nostryfikacja espresowa trwa tydzien jesli przyniesie sie rodowod w odpowiedni dzien tygodnia-czyli tego dnia, kiedy wysylaja je do warszawy. tak mi powiedziala pani w zwiazku.

ja rosyjski rodowod przynioslam w piatek, zaplacilam haracz i faktyczne w nastepny piatek juz byl do odbioru-wiec to dziala.

jesli chodzi o nr rejstracji oddzialowej to w przypadku zagranicznego rodowodu dostalam go dopiero jak rodowod zostal nostryfikowany.[/QUOTE]

Papiery na expres każdy oddział ma obowiązek wysłać do warszawy kurierem nastepnego dnia! nie ma zadnego ale w tym wypadku i jesli ktoś w odziale mowi inaczej- to stara sie oszczedzic kase ;)

[quote name='Metheora']Dziekuję za odpowiedzi, tydzień to nawet nieźle :) szczenak sprowadzony moze być wystawiony w klasie Baby po ukończeniu 3 miesięcy, ALE nie uda mi się go zgłosić na wystawę bez nostryfikacji dokumentów? muszę je mieć przed uplywem terminu zgłoszenia?[/QUOTE]

Zgłosic mozesz, na hodowce z zagraniczym numerem rejestracyjnym, tego Ci nikt nie zabroni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='sota36']Kurcze...a ja czekam i czekam na rodowod elsportowy - zachcialo mi sie spa rzadkiej rasy w Polsce...a co dopiero z nostryfikacja rodowodu! Zaczelam powatpiewac, ze popierdułke wystawie w szczeniarach- ma 3 miesiace...[/QUOTE] Tak jak wyżej karenina napisała, można zgłosić na hodowcę (wtedy jako zagraniczny wystawca).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...