Jump to content
Dogomania

Basenji - importy


Nirse

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Robi się bardzo ciekawie w rasie bo świetne psy się pojawiły z importu oraz z tego rocznych miotów :multi: i klubowa wystawa zapowiada się naprawdę imponująco w porównaniu do poprzednich lat..tyle nowych kolorów buzi i typów Basenji :p serce rośnie :smile:)))) [/quote]

[quote name='AlaNowak']Masz rację :cool3: Może wreszcie konkurencja będzie motywować niektórych hodowców do pracy hodowlanej z głową :cool3: Na kluboowej raczej będziemy, aczkolwiek poczekam jeszcze na sędziego:cool3:[/quote]

Mam do Was ogromną prośbę, traktujcie wystawy klubowe jak święto, możliwość spotkania się z innymi hodowcami, popatrzenia na inne basenji.
Niezależnie kto sędziuje i nie bardzo przejmujcie się tym kto wygrywa. to sprawa sędziego i jego indywidualna, zupełnie subiektywna ocena.
Jeśli będzie nas dużo na wystawach klubowych to w końcu zostaniemy zauważeni jak inne rasy i nie będzie sędziów przypadkowych tylko będą specjaliści. Trzeba na to jednak zapracować. To w innych krajach jednak jest bardziej święto niż wystawa. ;)

śmiejcie się i dobrze bawcie. Bez tego strasznego nastawienia że kokurencja to wróg. Wy już wiecie jak stymulująco to działa. Wystarczy tylko więcej poczucia humoru i świadomości celu do którego dążymy.;)

to koniec "wykładów" z serii "pożal się Boże konkurencja" jak mawia Asiaczek, zostawmy tego przysłowiowego Kubę, Bogu... .
To początek, mam nadzieję nowego, ciekawszego podejścia do rasy.
Buziaczki dla Malinki i Kamy !
Trzymam kciuki ! Nie zmarnujcie szansy.
Tascha Twój Czarny Książe domaga się wicej zdjęć !

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Tak też mi się wydaję, że wystawa klubowa bardzo dużo daje ..można siedzieć w internecie i oglądać masę zdjęć, hodowli itp spraw związanych z rasą co bardzo się liczy ale warto chodź raz w roku zebrać się i przyjechać na wystawę klubową aby się poznać osobiście, zobaczyć swoje pociechy i uczestniczyć w tym jedynym tak ważnym i niepowtarzalnym święcie rasy, która się rozwija w Naszym kraju :multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Będę może nudna ale powtórzę dotychczasowe importy do Polski w całości z brakującym dotąd "linkiem"...:lol:
[B]Hodowla Liwang:[/B]
1. Pol/Int Ch Horsleys Sirchloe sunia r/w ur.199[FONT=Times New Roman]1[/FONT] Anglia
[B]Hodowla Ypsylon:[/B]
2. MłCh, PolCh, Zw. PL i Zw. Klubu Fallohide Pia Rosseta sunia r/w ur. 199[FONT=Times New Roman]2 [/FONT]Dania
[B]Hodowla Liwang:[/B]
3. Pol Ch Horsleys Sir Georgetar piesek b/w ur.1994 Anglia
4. PolJ/Pol Ch Adoram Treasure Over the Sea piesek r/w ur.1994 Anglia
[B]Hodowla Ypsylon:[/B]
5. Pol Ch,Zw. Klubu Iggy Pop Out Of Africa piesek r/w ur. 1993 Francja
[B]Hodowla Asiaczek:[/B]
6. Pol Ch Tagri Edcher Harley Davidson tri piesek ur.1998 Rosja
[B]Hodowla Ypsylon:[/B]
7. IntCh, PolCh, RusCh Flower Ypsylon Ananty, r/w sunia ur. 1999
[B]Hodowla Asiaczek:[/B]
8. Int/Ital/Pol/Rus/Hgn Ch Pulcinella Tarantella sunia r/w ur. 1994 Włochy
[B]Hodowla Ypsylon:[/B]
9. IntCh, PolCh, ItalCh Kinzica Ebra r/w sunia ur.1997 Włochy
10. IntCh, MłCh, PolCh i RusChCh Flaghathy's Adam'San piesek r/w ur.1999 Dania
[B]Hodowla Loango:[/B]
11. Pol Ch Faraoland Victory & Freedom piesek b/w ur. 2003. Szwecja
12. Int/Am/Can/Rus/Pol Ch Klassic`s A Star in Stripes sunia brind. ur.1998 USA
[B]Hodowla Asiaczek:[/B]
13. Abotere's Adunbi piesek brind. ur.2003 Holandia
14. Dream of Afrika Double Vinny tri piesek ur.2004 Rosja
15. Abotere's Wahziri tri piesek ur.2003 Holania
[B]Hodowla Ypsylon:[/B]
16. Pol Ch Jasiri Sukari Re Bar McEntire sunia brind ur.2005 USA
[B]Hodowla Ameba:[/B]
17. Afreya Hanacek Bajunga sunia brind 2006 Czechy
[B]Wioletta Winiarska[/B]
18. Al Capone Donbasenji piesek r/w ur.2007 Ukraina
[B]Hodowla Loango:[/B]
19. Achaka Donbasenji sunia r/w ur.2007 Ukraina
[B]Hodowla Liwang:[/B]
20. Baagna Free Trader piesek r/w ur 2008 Australia
[B]Hodowla Z Klanu Łobuzów:[/B]
21. Dando Zari Lady Kongo piesek b/w ur 2008 Czechy
[B]Hodowla ( czekamy na nowy przydomek ) Alicja Nowak [/B]
22. Bulldobas MISSING LINK - Mali sunia r/w ur. 4.12.2008r Finlandia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']na razie próbuje wchodzić komuś na głowę.... :evil_lol:
Biedny Bibuś....................

[IMG]http://upload.miau.pl/3/176426.jpg[/IMG][/quote]
u mnie podobnie -Dando wlazł Lisie na głowę dosłownie i w przenosni :lol:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images45.fotosik.pl/57/b46ac1a94e198274.jpg[/IMG][/URL]

[B]gmk[/B] - nowe fotki Jego Wysokości (:lol:) pojawią sie wkrótce;)

Link to comment
Share on other sites

[quote] [B]gmk[/B]- nowe fotki Jego Wysokości (:lol:) pojawią sie wkrótce;)[/quote]
Trzymam za słowo !:lol:
U mnie w domu Księciuniem jest Bali - BUMBALA BAHATI LOANGO
Księciem Synem Księciunia jest Domino- DOMINO DANCING PRINCE LOANGO
Wbrew pozorom Króla nie ma bo najstarszy czarny tzn. Vick - FARAOLAND VICTORY& FREEDOM jest Szefunciem.... za to mam CESARZOWĄ (!!!!) to Paka - PAKANYA LIWANG... :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie mogłam dokończyć, bo zew natury wzywał...czyli basenji na ostatni spacerek...
Wracając do tematu, to w domu jest jeszcze Królowa Matka czyli Syd- KLASSIC`S A STAR IN STRIPES...i najmłodsza pretendentka do Tronu Liska - ACHAKA DONBASENJI....;)

Link to comment
Share on other sites

Hej Wszystkim
Widze Alu ze masz nowy nabytek super gratuluje niech mala zdrowo rosnie. Tak na marginesie bardzo lubie Hodowlw Bulldobass od wielu wielu lat i tak sobie marzylam ze kiedys bede miala od nich psiaka. Pewnie tak sie stanie ale napewno nie w najblizszej przyszlosci. Narazie czekam do kwietnia na moich kochanych chlopakow. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='basenjifiona']Mamy nowy import w hodowli LOANGO - sunia - Yulara NOONGAH - Lalal Lalunia r/w ur. 20.01.2009 Szwecja

Gratulacje :multi:[/quote]

Dzięki, już odwykłam od szczeniąt w domu...Ale mała wie co gdzie i kiedy robić, więc nie ma problemów wychowawczych związanych z tym wiekiem. Reszta przed nami.
[IMG]http://www.basenjifamily.com/images/news1/wwwDSC_0070.gif[/IMG]

[IMG]http://www.basenjifamily.com/images/news1/wwwDSC_0433.gif[/IMG]
Nosek ma troszkę w piasku bo właśnie przerwała wiosenne wykopki...
Nasza mała LALA LALUNIA....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='gmk']Nie mogłam dokończyć, bo zew natury wzywał...czyli basenji na ostatni spacerek...
Wracając do tematu, to w domu jest jeszcze Królowa Matka czyli Syd- KLASSIC`S A STAR IN STRIPES...i najmłodsza pretendentka do Tronu Liska - ACHAKA DONBASENJI....;)[/quote]
Ja nie wychodzę z psami.Od świtu do nocy mam otwarty balkon i baski z cocerkiem same sobie regulują co i gdzie chcą robić.Pokopały takie dziury w trawniku za kretami i myszami.Zabawy z nimi co niemiara.Więc słońca i ruchu mają aż padną.A wieczorkiem do panci na kołderkę.Śpią od 20 do 6 rano i od nowa zabawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Ja nie wychodzę z psami.Od świtu do nocy mam otwarty balkon i baski z cocerkiem same sobie regulują co i gdzie chcą robić.Pokopały takie dziury w trawniku za kretami i myszami.Zabawy z nimi co niemiara.Więc słońca i ruchu mają aż padną.A wieczorkiem do panci na kołderkę.Śpią od 20 do 6 rano i od nowa zabawa.[/quote]


Moje śpią od 24 do 9 . Ale jeśli ich nie kontrolujesz to w jaki sposób wiesz na przykład jaką kupę i kiedy robią ?
Owszem biegają sobie jesli jest ładna pogoda, ale nie mogą przecież tak paść ze zmęczenia. Szczególnie malutka... zabiegałaby się na śmierć.
Oprócz zabawy jaką mają to jednak kontrolowane wyjścia muszą być. Ponadto trzeba maluchy socjalizować. Myślę jedna,k że Ala ma rację nie powinno się tak puszczać psów samopas, szczególnie psów basenji i to w liczbie mnogiej. Na dworzu mają zawsze kogoś kto ich pilnuje i organizuje zabawę. A dziury w trawniku zdarzają się tylko przy maluchach, normalnie mają jednak ciekawsze zajęcia.;)

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie jeszcze przypomniałam, że jak się ma ogród to trzeba po psach posprzątać jeszcze szybciej niż na "dobrze wychowanej ulicy"... inaczej to jak spędzalibyśmy czas z psami w ogrodzie? i jak wyglądałby nasz trawnik , a krzewy i kwiaty ? A co zrobilibyśmy z gośćmi którzy przychodzą do naszego ogrodu... eee nie,... musi być czysto i musi być porządek.
Basenji też bardzo lubią jak jest ładnie i czysto.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']Moje śpią od 24 do 9 . Ale jeśli ich nie kontrolujesz to w jaki sposób wiesz na przykład jaką kupę i kiedy robią ?
Owszem biegają sobie jesli jest ładna pogoda, ale nie mogą przecież tak paść ze zmęczenia. Szczególnie malutka... zabiegałaby się na śmierć.
Oprócz zabawy jaką mają to jednak kontrolowane wyjścia muszą być. Ponadto trzeba maluchy socjalizować. Myślę jedna,k że Ala ma rację nie powinno się tak puszczać psów samopas, szczególnie psów basenji i to w liczbie mnogiej. Na dworzu mają zawsze kogoś kto ich pilnuje i organizuje zabawę. A dziury w trawniku zdarzają się tylko przy maluchach, normalnie mają jednak ciekawsze zajęcia.;)[/quote]
Ja jestem rolnikiem,psy są ze mną cały czas.Na smyczy są tylko wtedy kiedy ćwiczymy.O 6 rano otwieram drzwi balkonowe i psy już same sobie regulują wyjścia.O 20 są padnięte i nawet malutka nie potrzebuje wyjścia w nocy tylko trzyma do 6 rano.Poza tym widzę,że dużo się wylegują i śpią na słońcu.Podhalany w cieniu a rude na "patelni".Moja posesja ma 1 ha.Więc jest gdzie poganiać.Wczoraj padał deszcz i był silny wiatr.Nie chciały wychodzić na dwór.Tylko siuiu i qupka i do domu.
Oczywiście na tym hektarze też chodzę i zbieram qupki.Mam 6 psów więc jest tego trochę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Napisał [B]gmk[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f267/basenji-importy-129580-post12252911/#post12252911"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
Moje śpią od 24 do 9 . Ale jeśli ich nie kontrolujesz to w jaki sposób wiesz na przykład jaką kupę i kiedy robią ?[/QUOTE]
Są trzy qupki duże i trzy małe.Z okna widzę która i gdzie się załatwia.Póki co to nic się tam nie dzieje
[QUOTE]Owszem biegają sobie jesli jest ładna pogoda, ale nie mogą przecież tak paść ze zmęczenia. Szczególnie malutka... zabiegałaby się na śmierć.[/QUOTE]
Nie ma takiej opcji.Zmęczony pies idzie sobie do domku pospać albo na tarasie a reszta się bawi.

Link to comment
Share on other sites

Spacerki nie oznaczają smyczy. Nie jestem rolnikiem . Mój ogród nie jest wielki ale wystarczająco duży.
Zawsze mówiłam, że nie wszyscy powinni mieć basenji, Twoje podejście do rasy nie podoba mi się wcale. To nie są Owczarki Podchalańskie które przystosowane są do życia z owcami i pracy, to są basenji, które nie potrzebują ludzi do życia ale jesli już się nimi zajęliśmy powinniśmy wiedzieć jak reaguje i co robi stado ze swoimi pociechami. Tylko uczenie się od natury ma sens w hodowli naszej rasy. Traktowanie basenji jak kolejnej sztuki hodowlanej moim zdaniem nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...