Jump to content
Dogomania

agillity, a posłuszeństwo


Epona

Recommended Posts

Witam! Chciałam zapytać się, na jakim poziomie pies musi mieć ogólne posłuszeństwo, aby móc zapisać się na agillity? Czy muszę mieć kurs PT? MOja sunia ma nieskończone 3 lata, jeśli chodzi o kantakty z obcymi psami to bardzo różnie, dla "swoich" jest podporządkowana, ustępuje. Myślałam o kursie PT, jeśli Majce się spodoba to może nawet PT2, zeby troche pobawić się z pracą węchową. Może zapisać się na agillity np wpo 1 miesiącu PT? tylko wtedy nie wiem jak wyrobie się z czasem... Sunia jest duża, ponad 30 kg mixON i doberman, łatwo się rozprasza, słucha mnie, ale wiadomo-zawsze znajdzie się coś ciekawszego... Mam 2 tygodnie ferii dużo książek i zapas ciasteczek wątróbkowych ;) może spróbować samodzielnie z nią popracować? (wydaje mi się że problem nie leży w psie, ale moim braku zdyscyplinowania i czasu, sztuczek np uczy się w tępie błyskawicznym)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz ją przygotować psa do kursu agility to typowy kurs pt, prowadzony starą , niekoniecznie pozytywną szkoła, może zaszkodzić. Za bardzo psa wytłumi, przytłoczy. Ucz ja koncentracji na sobie przez krótką intensywną zabawę, kup nową (twoją) zabawkę, nagradzaj za powroty, w ogóle stawaj na głowie, żeby stać się dla niej ciekawszą niz cały świat. Kończ w chwili, kiedy psu najbardziej chce się jeszcze pracować. Lepiej 5 razy dziennie po 5 min, niz raz 25. Baw się z nią i uzależniaj od zabawki. Tak przygotowany pies będzie doskonale pracował na kursie.

Ja z moja gończą nie zdecydowałam sę na PT 2, bo praca węchowa na torze agility nie jest mile widziana :-)

Link to comment
Share on other sites

Na PRAWIDLOWO prowadzonym szkoleniu posluszenstwa, wlasnie pokaza jak sie bawic z psem, jak go koncentrowac na sobie, nie wytlumia psa, ale nakreca na wspolprace ze swoim czlowiekiem. Nie ma wiec przeciwwskazan, ale szkolke trzeba dobrze wybrac (ale to jak zawsze ;) )

Link to comment
Share on other sites

Zapisujemy się już na pewno, bo na spacerze myślałam ostatnio, że ją uduszę ;) Chyba będzie miała cieczkę, bo interesują ją wszelkie zapachy, tylko nie ja...:shake: Teraz (od 5 dni) nagradzam za każde przychodzenie, nawet nie gonię jej za zżeranie czegoś na spacerze, ale staram przekupić smakołykem, Żeby sama podeszła i to zostawiła, ale wiadomo, upolowane zawsze smaczniejsze... :razz: Muszę kupić kaganiec i z tą zabawą będzie gorzej, ale boję się, że wreszcie zeżre coś trującego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...