Jump to content
Dogomania

rasowe psy na łańcuchu


aneta79

Recommended Posts

niedawno byłam świadkiem psa rasy cocer spaniel na łańcuchu uwiązanego:shake:nawet nie można było do niego podejść bo by zagryzł :angryy:jak to możliwe że ludzi trzymają takie psy na łańcuchach mój ma miejsce w domu choć mam dom z podwórkiem ale nie uznaje psa na łańcuchu i w kojcu zamkniętego przez cały dzień :diabloti:co sądzicie :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

żaden- ani rasowy ani nierasowy nie powinien być uwiązany do budy:-( niestety takich sytuacji jest bardzo dużo kiedy ludzie uważają że do tego właśnie psy służą.żałuję że w naszej ustawie o Ochronie Praw Zwierząt są takie luki.pomijam fakt że taki psina na łańcuchu i tak nie wiele może a to że szaleje.. robi to ze strachu,to jest jego forma obrony:p.a ludzie:mad: cóż-tępić;) albo edukować :lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy to kundel, czy pies uważany za agresywną rasę nie powinien być trzymany na łańcuchu. Najbardziej co mnie denerwuje..? Że jak niektórzy ludzie zobaczą kundla na łańcuchu nawet w okropnym stanie to nic sobie z tego nie robią. Inaczej jest w przypadku rasowych.
Czy na prawdę w dzisiejszych czasach tylko rasowe psy mają prawo godnie żyć? Przecież pojawienie się mieszańców na świecie jest jedynie winą człowieka... Nie mogę tego zrozumieć..!
Za głupotę uważam trzymanie psów na łańcuchu, sąsiadom już wybiłam ten pomysł z głowy na szczęście. Niektórym ludziom trzeba oleju do mózgu wlać...

Link to comment
Share on other sites

Niestety nasz naród uważa, że zawsze ma rację.
Ciężko jest komukolwiek, cokolwiek powiedzieć, bo zawsze 'on wie lepiej'.
Coś o tym wiem.
Mieszkam na wiosce, tutaj na oko co drugi pies jest uwiązany na łańcuchu.
Znudziło mi się wysłuchiwanie tego jaka to ja głupia, że próbuję tłumaczyć i jaka to ja nienormalna że wyprowadzam psa i o niego dbam.
Bo przecież przeciętny Polak wszystko wie lepiej.
Nie ma różnicy czy pies uwiązany na łańcuchu jest z rodowodem czy bez.
Tylko.. gdzie się podziewa hodowca tego rasowego? Hodowca Wadera interesuje się tym, co u niego, jak się ma..
Mój pies nie mieszka w domu, jak jest zimno to tylko śpi, choć nawet wtedy woli budę. Nie uważam, żeby trzymanie psa na podwórku było czymś złym. Dla mojego się to podoba, choć od szczeniaka mieszkał w bloku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']L'or masz doga?I śpi w budzie:crazyeye:[/quote]

lubi to śpi, dźwigiem ma go wciągać do środka? :evil_lol:

nie widzę za bardzo sensu tego tematu, co za różnica, czy pies jest rasowy czy nie? :roll: rasowym, czy raczej pseudorasowym, [SIZE=1](bo z takimi mamy w większości do czynienia)[/SIZE] zasługują na więcej niż mieszańce, bo co...? pies zawsze jest inteligentną, czującą istotą, niezależnie od tego, jaka krew w nim płynie i nie mogę się pogodzić z widokiem psa na łańcuchu. niezależnie od rasowości.

Link to comment
Share on other sites

tak, najgorzej jest na wsiach ale i miastach przy pięknych willach spotyka się się biedę na czterech łapach.osobiście widziałam owczarka niemieckiego ledwo trzymającego się na nogach,miał chyba z 15 lat na łańcuchu i na dodatek w pseudo kojcu o wymiarach 2 na 3 m.nie wiem po co?oczywiście była interwencja i co?i nic?LUKI W USTAWACH.kochająca właścicielka twierdziła że żaden pies nie ma lepiej,trzy razy wychodzi na spacery.ot i wspaniały żywot:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']L'or masz doga?I śpi w budzie:crazyeye:[/quote]

Tak, i co uważasz że mam go siłą do domu wciągać?
Chce spać w budzie to śpi, nie widzę, żeby odbijało się to na jego kondycji, żeby chorował itp. W tej budzie panuje temperatura prawie jak pokojowa a i tak czasem walnie w zaspę i śpi. Dog niemiecki to pies o krótkiej sierści ale chłodu podwórza się nie boi, nie tylko ja to mogę potwierdzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nukapei']
Zdziwił mnie tytuł wątku 'Rasowe psy na łańcuchu', tak jakby to mieszańce miały mniejsze prawa od tych rasowych (a prawdę mówiąc pseudorasowych) :roll:[/quote]

Nic ująć.
Dodałabym za to pytanie, co robimy w tej sprawie? Są luki w prawie? Nie mamy na to żadnego wpływu?

Narzekanie i zero wkładu własnego. Zróbmy coś z tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Źle mnie zrozumiałaś ,nie mam nic przeciwko.Po prostu się zdziwiłem:)
Moje psy mieszkają w bloku ,ale na dworze również potrafią spać na dworze i nie marzną:)
Jak chce niech śpi:)[/quote]

Ahaa ;)
Ok, ok :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Olek ;)

-----

[quote name='Nukapei'] 3/4 (o ile nie wszystkie) psy na łańcuchach to w typie rasy/kundle, a żaden rolnik nie potrudzi się, żeby wydać 1500zł na psa z rodowodem, skoro na targu kupi za 50...[/quote]

No i?

-----

Prawo wyraźnie zakazuje ciągłego trzymania psa na łańcuchu.
Problem z egzekwowaniem tego prawa.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie "Taki kraj." tylko taka świadomość prawna ludzi w tym kraju.

[quote]
[B]Art. 5.[/B]
Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.
[B]Art. 6.[/B]
[B]2.[/B] Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome
dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
14) trzymanie zwierząt na uwięzi, która powoduje u nich uszkodzenie ciała lub
cierpienie oraz nie zapewnia możliwości niezbędnego ruchu;
[B]Art. 9.[/B]
[B]1.[/B] Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie
chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do
światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią
karmę i stały dostęp do wody.
[B]2. [/B]Uwięź, na której jest trzymane zwierzę, nie może powodować u niego urazów
ani cierpień oraz musi mu zapewnić możliwość niezbędnego ruchu.

Z powyższych przepisów wynika, że uwiązanie psa na łańcuchu nie jest zabronione, ale długotrwałe przetrzymywanie go na nim - już tak! Pies trzymany na łańcuchu nie ma bowiem wystarczającej możliwości ruchu. Większość psów łańcuchowych ma także liczne rany i obrażenia – a więc ich właściciele łamią prawo![/quote]

Cytat z:
[url=http://www.zerwijmylancuchy.pl/zycie_na_lancuchu/14/]Zerwijmy Łańcuchy - akcja miesięcznika Mój Pies - Życie na łańcuchu[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...