Jump to content
Dogomania

Umaszczenie arlekin.


mish

Recommended Posts

Witam. Czy w polskich hodowlach występują beaucerony o umaszczeniu arlekin? Przeglądając polskie strony w Internecie nie spotkałam sie z psami o takim umaszczeniu (w hodowlach), będąc na wystawach tez nie (oczywiscie nie jezdze na wszystkie :p). Planuje zakup beaucerona wlasnie o takim umaszczeniu i bede chyba musiala wybrac sie po niego do Czech lub Słowacji..
Korzystając z okazji to jeszcze tak spytam: czy zdecydowac sie na psa czy razczej na suke? Beauceron bedzie moim pierwszym psem jesli chodzi o rase, ale nie pierwszym w ogóle.Wczesniej mialam owczarki niemieckie. Osobiście skłaniam sie ku zakupie psa. Wiem, ze to jaki pies bedzie w przyszlosci zalezy ode mnie i plec raczej nie ma tu nic do rzeczy, ale jestem ciekawa czy beaucerony wykazuja silniejsza potrzebe dominacji niz ON-ki, i czy faktycznie czy w przypadku tej rasy suka jest latwiejsza w prowadzeniu.
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W Polsce tylko jeden hodowca zdecydował się na arlekiny :hodowla "Na Przykład". Psy z miotu "G" zaraz skończą 7 lat, miot "H" - 6 więc już na wystawach raczej ich nie zobaczysz...Jest jeszcze 4 letni pies z Czeskiej hodowli Clairmont z Lhotecke Linie.
Ok 8 lat, gdy pokryłam arlekinem, nikt nie chciał bosego o takiej maści i chyba miałam szczęście, że krycie było puste...
Czesi kryją ambitnie-dobrymi psami, warto sprowadzic coś od nich...lub z Francji, jeśli myślisz o beauceronie tej maści. Obecnie jest pokryta arlekinka w litewskiej hodowli- HOSSA Na Przykład, przyszłym ojcem jest v-ce zw Klubu Francji, IPO3-mieszkającym w Czechach.
To trochę "trudniejsza" odmiana, bo łaty muszą byc rozłożone symetrycznie, czasem się zdarza, że przeswituje rudy podszerstek, co jest wadą, jak i jasne oczy. Generalnie to odmiana dla koneserów :p
Szczeniaki arlekiny wyglądają pięknie, jednak z wiekiem ciemnieją i wyglądają jak ochlapane błotem :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tu są linki do hodowli w Czechach i na Słowacji, podaję wszystkie, bo przecież jeśli czarna podpalana suka zostanie pokryta arlekinem, częśc szczeniaków będzie łaciatych :)
[URL]http://www.beauceron.cz/index.php?odkaz=odkazy&prom=2[/URL]
[URL]http://www.beauceron.sk/sk/links.html[/URL]
A może by tak z Francji? Cena podobna, a warto poszerzyc pulę genetyczną Polskich bosych!

Link to comment
Share on other sites

Dochodzi wtedy koszt transportu, ale kto wie. Myślałam o suce i szybkiej sterylce bo mam samca w domu. Trochę się obawiam kupna drugiego samca aczkolwiek- stanowczo wolę męskie psie charaktery niż niezależne suki ;)

Mam jeszcze rok czasu na znalezienie czegoś fajnego i podjęcie decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Suki, niezależne?:crazyeye:
Poza tym łatwiej się mieści na kolanach 35 kg suki niż 50 kg psa :razz:
A jeśli chodzi o transport z Francji za rok, proszę bardzo w maju gwarantuję taką usługę :cool3:

...o masz psa o imieniu Teba? Miałam Tebę, była wspaniałym psem i inspiracją do posiadania beaucerona :loveu:

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili mieści mi się 42 kg na kolanach to zmieściłoby się i 50 w końcu jestem silną kobietą hihi :)

No u RRów suki są dużo bardziej niezależne od psów niestety. Jako, że wystawy uwielbiam to sprowadzenie czegoś nowego i pokazywanie jest dla mnie bardzo kuszące :) Beauceron ma być towarzyszem dla mojego młodego, który ma ciut za dużo energii. Z resztą mam wrażenie, że właśnie z Tobą rozmawiałam w 2003 roku na wystawie w Warszawie, miałaś wtedy jakąś suczkę do sprzedaży na współwłasność... To był ostatni moment kiedy się wachałam między RR a beauceronem, a teraz mi wróciło i mogę to zrealizować :)

Obawiam się tylko, że jak suczka będzie miała cieczkę to nie poradzę sobie z Cynamonem, a z drugiej strony mam wrażenie że jak już się bawić w sprowadzanie to lepiej ściągnąć fajną sukę.

Mam Nukę i Cynamona dla małego potwora też mam już pomysł na imię :)

Wybieracie się teraz na jakieś wystawy? Może udałoby nam się pogadać? My będziemy w Nowym Dworze, Gostyninie, Opolu i Łodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='superpies']Ja w tym roku minimalizuję się z wystawami do połączenia hodowlanki z championatem więc jadę z Dexą do Łodzi , a potem na Klubówkę do Chorzowa. Może jeszcze Warszawę zaliczymy, bo blisko...[/QUOTE]
AHA... :razz:
Pozdrawiam :bye:... i już znikam z Waszej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='superpies']Ty nie znikaj , tylko się udzielaj!!![/QUOTE]
Jestem tylko skromną posiadaczką dwóch beucerońskich suczy. :loveu:
Co ja się więc mogę udzielac ze swoją mizerną wiedzą przy TAKIM hodowcy jak Ty ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Neska`'][URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/22160/Beauceron-arlekin/[/URL]
Szczeniaki we wrocławiu[/QUOTE]
Ogłoszenie wrocławskie a szczeniaki czeskie.
Wystarczy spojrzec na podany w ogłoszeniu link:
[URL]http://www.sempercumcorde.cz/kontakt.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Ogłoszenie wrocławskie a szczeniaki czeskie.
Wystarczy spojrzec na podany w ogłoszeniu link:
[URL]http://www.sempercumcorde.cz/kontakt.htm[/URL][/QUOTE]

racja. Nie sprawdziłam tego głębiej.
Ale jak ktoś będzie chciał małe arlekinki to będzie wiedział gdzie szukać:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...