Jump to content
Dogomania

Samotny pies szczeka - poraz kolejny ;)


ryu_o

Recommended Posts

[quote name='ryu_o']Mam tylko jeden pokój, w którym mam drzwi, ale chciałabym móc psa zostawiać w dużym pokoju...
Ile czasu powinnam odczekać między jednym wyjściem a drugim??[/QUOTE]

Zwykle u nas i w sytuacji u mojej przyjaciółki optymalne było np. godzina-półtorej (przy próbach ok. 5minutowych), tylko chodzi o to, żeby raz była to godzina, a raz dłużej, bo inaczej pies przywyknie. U nas pies zostaje np. w kennelu, bo mamy kawalerkę, więc nie ma opcji zamknięcia go w pokoju.

Link to comment
Share on other sites

Tak co do drzwi - moje np. potrafią otwierać każde drzwi w mieszkaniu, więc musieliśmy zainwestować w zasuwkę. To taki tip na wszelki wypadek ;)
no i własnie kongi, są takie typu wańka wstańka, ze nasypujesz żarcie, pies buja łapą, a żarełko się po groszku wysypuje. W każdym razie moja siostra swojego Tyfusa tak nauczyłą zostawać samego. Teraz pies ma trzy rózne modele konga i na zmianę dostaje, zeby miał urozmaicenie.

Link to comment
Share on other sites

Ten pokój z drzwiami to pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo mało czasu i zastanawiam się, czy go tam zamykać. W sumie jak Maks jest u nas, to nieraz w ciągu dnia idzie spać na łóżko, które tam jest, ale w nocy śpi z nami w dużym.

Trochę się boję, że nie nauczę go zostawiania samemu w domu po 8 godzin, albo że będzie to trwało niesamowicie długo... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

To tak jak pisałam na wątku o moim Maksie: Maks od 6 lutego mieszka ze mną i moim TŻ

TŻ jest na L4 więc mamy możliwość przyzwyczaić go do bycia u nas w domu i bycia samemu. Prawdę powiedziawszy okazuje się, że jest to łatwiejsze niż myślałam... Jak jestem w pracy TŻ wychodzi z domu i jest cisza, był już nawet 3 godz sam i była cisza. Raz wyszliśmy razem na 1 godz i szeczekał 3 razy, ale wiem, że to była moja wina bo źle się z nim pożegnałam... Zobaczymy dziś... wyjdziemy na 15 min i się okaże...

Link to comment
Share on other sites

No więc trzeba go nagrodzić przy najmniejszej przerwie a nie ignorować to i nie przychodzisz - to tak jakbyś olewała dobre zachowanie.. musi wiedzieć że przychodzi gdy jesteś cicho, on sobie nie odlicza dwóch minut, teraz pięciu - po prostu jak raz go nagrodzisz za 2 sekundy spokoju, to za jakiś czas wytrzyma i godzinę bo wie, że nie wrócisz póki szczeka..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja mam prawie 8miesięcznego shih tzu. wszystko pięknie ładnie, ale problem zaczyna się wtedy gdy pies widzi że się ubieram. nie mogę na moment wyjść z pokoju bez niego. jak go zostawię za drzwiami wyje, piszczy, skomle, drapie, szczeka wszystko co tylko możliwe. ani na chwile nie myśli się uspokoić. zabieram go wszędzie gdzie to możliwe, ale jak wiadomo nie wszędzie można zabrać ze sobą psa! nie mogę go zamknąć w pokoju i nagrodzić aż się uspokoi i będzie cicho bo on nie ma zamiaru przestać wyć i szczekać. uspokaja się dopiero jak wracam do pokoju. wtedy nie zwracam na niego uwagi, dopiero po jakimś czasie go pogłaskam. co zrobić by ten biedak pozbył się lęku separacyjnego?

Link to comment
Share on other sites

przyzwyczajaj go do ubierania się. Niech to nie oznacza zawsze, że wychodzisz. Zastanów się gdzie zaczyna wariować - czy jak schylasz się w stronę buta, czy jak go ubierasz. Czy jak sięgasz po kurtkę, czy ją ubierasz. Zaczynasz od sytuacji w której pies jest cicho, nagradzasz, stopniowo zwiększasz poziom trudności ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='snooki']zazwyczaj skacze mi na nogi jak ubieram płaszcz. i gdy tylko wyjdę za drzwi pokoju jest jedno wielkie szczekanie...[/QUOTE]

I właśnie dlatego go przyzwyczajaj do ubierania. Ubieraj płaszcz, nie pozwalaj mu skakać, zdejmuj płaszcz - i tak kilkanaście razy dziennie, raz częściej, raz rzadziej. Dobrze, jeśli pies jest czymś zajęty tak, że nie patrzy, jak wychodzimy - może warto zastosować kong?

Link to comment
Share on other sites

wracam do pokoju żeby pies przestał szczekać. inaczej się nie uspokoi i będzie to trwać tak długo dopóki nie wrócę. już siły nie mam bo uczyłam go sposobem że otwierałam drzwi i sadzałam go na łóżku. przy otwartych drzwiach wychodziłam z pokoju i gdy pies pozostał na swoim miejscu podchodziłam do niego i go nagradzałam. stopniowo wydłużałam czas zostawania w innym pomieszczeniu przy otwartych drzwiach. później przymykałam drzwi i jak pies pozostał bez szczekania wchodziłam i nagradzałam.nagradzałam każdą ciszę. stopniowo wydłużałam czas za zamkniętymi drzwiami, do jakiś 5minut była cisza, a później to samo. gdy pies szczekał kładłam go znów na łóżko bez nagradzania i wychodziłam. gdy była cisza to dostawał smakołyk. nie wiem czy to był dobry pomysł ale nawet i to nie pomogło.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Podpisuję się pod tym problem. Tyle, że ja od strony sąsiada takiego psa. Jamnik krótkowłosy. Mi to nie tyle przeszkadza co tak mi żal tego psa, że nie mogę tego słuchać już. I boję się, że go właściciele oddadzą gdzieś. Inni sąsiedzi są mniej wyrozumiali i są wieczne skargi. Piesek szczeka i lekko wyje na końcu. Dziś mnie to obudziło 0 6 rano i dalej słyszę jak wyje :/ Ja mieszkam dwa piętra niżej. Nie wiem jak go słychać w mieszkaniu obok...
Problem pojawił się jak pies był (o zgrozo) oddany na parę tygodni do schroniska. Bo "główna" pani zachorowała i była w szpitalu i mąż uznał, że oddaje psa. Jak pani wróciła ze szpitala to odebrała psa. I jestem na 99 procent pewna, że od tego czasu jest ten problem. Ogólnie piesek łagodny i bardzo towarzyski.
Co ja im mam poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...