Jump to content
Dogomania

Zmieniać czy nie?


Pani Bosmanka

Recommended Posts

Witajcie, jak wiecie mam westkę b.r., karmię ją arionem light ( najlepsza karma w moim mieście), Samanta strasznie sie drapała i dowiedziałam sie że westy powinny dostawać karmę z mniejszą zawartością białka dlatego light. Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad zmianą karmy , myślę o nutra nugets lub mera dog. Cena niezłą i karma chyba też i transport gratis. Ale czy warto?, nie wiem zmienić czy raczej zostać na arionie?

Link to comment
Share on other sites

Dzieki fre-su.

Chciałam się tylko dowiedzieć co myślą wieloletni właściciele psów o karmach i ich stosowaniu. Arioon mojej Samince smakuje , ale zastanawiam się czy nutra lub mera dog nie są lepsze. Wiadomo każdy chce dobrze lub lepiej dla swojego psa, ale tu na dogomani jest towarzystwo wzajemnej adoracji i domyślam się że nie otrzymam żadnych porad.

Link to comment
Share on other sites

ale tu na dogomani jest towarzystwo wzajemnej adoracji i domyślam się że nie otrzymam żadnych porad.

Ale o co Ci chodzi??? :o

Co to znaczy towarzystwo wzajemnej adoracji?

Tematów dotyczacych żywienia jest skolko ugodno, mnóstwo osób wypowiada się na temat przeróżnych karm, efektów ich jedzenia przez psy itp. Czego Ty jeszcze chcesz?

I skoro sie domyslasz, że nie otrzymasz żadnych porad, to po co w ogóle piszesz?

Link to comment
Share on other sites

Aga wiem, że na temat karm i żywienia jest tu dużo , ale jakoś na temat ariona i ewentualnej zmiany jej na inną jest mało. Ale nie ma sprawy uznajmy że nie było tego pytania, strasznie nie lubię jak się ktoś unosi, strasznie wtedy jest miło. A co do wzajemnej adoracji to niestety już mie raz sie przekonałam że tak jest i cały czas miałam nadzieję że się mylę. Potwierdzasz to tylko. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

O psich karmach było kilkadziesiąt tematów. Użyj opcji "szukaj"

Poza tym każdy pies jest inny i inaczej toleruje daną karmę. Musisz sama metodą prób i błędów dobrać odpowiednią karmę swojemu psu.

I to by było w zasadzie podsumowanie.

A co do wzajemnej adoracji to niestety już mie raz sie przekonałam że tak jest i cały czas miałam nadzieję że się mylę. Potwierdzasz to tylko. Dziękuję

Proszę. Tylko zupełnie nie mam pojecia, o co Ci chodzi. I niby kogo tu adoruję?

Jesteś dorosła, na psach się znasz, więc powinnaś dobrze wiedzieć, że nikt Ci tutaj nie napisze: tak, zmieniaj na nutrę czy mera dog, bo na pewno Twój pies lepiej się po nim poczuje, lepiej bedzie wygladał i w ogole wszystko bedzie miał najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Pani Bosmanka, sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - skoro nikt o arionie nie pisał, to pewnie mało kto nim karmił. Wieloletni właściciele psów nic Ci tu nie pomogą. Sama się do takich zaliczam, bo pierwszego psa miałam 29 lat temu - tylko wtedy nikt w Polsce o karmach dla psów nie słyszał.

Mojego obecnego psa mam 9 miesięcy, karmiłam go już royalem, eukanubą, nutrą nuggets, a teraz karmię acaną i przy niej już zostanę. Nie ma jednej dobrej karmy dla każdego psa, do wyboru karmy trzeba niestety dojść samemu - najczęściej metodą prób i błędów. Jak powiedział pewien Indianin "gdyby wszystkim podobało się to samo, każdy chciałby mieć moją żonę". :lol:

Co do towarzystwa wzajemnej adoracji, to zupełnie nie rozumiem, o czym mówisz - jeśli chodzi Ci o karmienie określoną karmą, to tych towarzystw wzajemnej adoracji byłoby tu chyba ze 20. Mało tego - są tacy, którzy pod wpływem czyichś opinii zmieniają karmę, po czym wracają do tej pierwszej, bo okazuje się, że jednak ona najlepiej danemu psu służyła. A jeśli chodzi o unoszenie się, to jak na razie w tym wątku robisz to wyłącznie Ty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...