Jump to content
Dogomania

Amstaff *LUIS* W schronie przez lata-wyszedł na moment-teraz znów schron potem.ma dom


Dagula

Recommended Posts

  • Replies 915
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karma renal na początku, potem może być inna niskobiałkowa np. bosh specjal ligt. I kontrola wynikow. Czy on jakoś schudł zbytnio w ostatnim czasie? Pije dużo? Nerki to nie koniec świata (wskaźniki są podwyższone, ale wg mnie nie tragiczne) - niektóre psy żyją długo. Zależy czy to chwilowa niedyspozycja (zapalenie nerek, miedniczek itd) czy przewlekła. Głowa do góry :)

Link to comment
Share on other sites

tu jest cały temat , dziewczyny obeznane z chorobami nerek , pomogą na pewno
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/2009-KTO-MIA%C5%81-LUB-MA-PSA-CHOREGO-NA-NERKI/page186[/url]

i chyba rozmowa z jakimś sensownym wetem

Link to comment
Share on other sites

Bo bosh special light je obecnie Kaśka a Luis bosh senior bio i tam też nie ma za wiele białka. No Lusiek schudł 4 kg i pije mega dużo wody, około 4 litrow na dobe. Więc karmę zakupię renal a i chciałam zaznaczyć, że byliśmy u dwóch weterynarzy i takie same opinie. Za dwa tygodnie mamy przyjść znowu na wyniki i wtedy zobaczymy czy będzie podawana ta "kroplówka".

Link to comment
Share on other sites

Pewnie dlatego, że celem naszej wizyty były ogólne szczepienia a ze względu na nadmierną ilość wypijanej wody przez Luisa zrobiliśmy mu przy okazji badanie krwi. Wyniki dostałam dopiero po tym jak już psy zaszczepiliśmy i dlatego dopiero za 2 tyg mamy przyjść z Luisem.

Link to comment
Share on other sites

A miał oznaczane jony? Miał morfologię robioną? Jak czerwone krwinki?
Ma jakiekolwiek objawy? Wymioty,brak apetytu, osłabienie?
Jak z moczem? Sika normalnie?

Moim zdaniem te wyniki powinny skłonić lekarza do podjęcia płynoterapii.
Niewydolność nerek jest chorobą nieuleczalną, ale jeśli zostanie uchwycona wcześnie to często udaje się na tyle ustabilizować stan, że jest w stanie funkcjonować w komforcie.

Ja bym zrobiła pełne badania krwi - włącznie z morfologią i oznaczeniem jonów (przede wszystkim fosforu) oraz badanie moczu - w tym oznaczenie stosunku białka do kreatyniny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak nerki. W ciągu miesiąca wyniki bardzo mu się pogorszyły. Kroplówki nie pomagały już. Przestał jeść i pić. Każda próba przyjęcia wody czy jakiegoś pokarmu kończyła się wymiotami. Przestał chodzić. Wczoraj podjęliśmy decyzję aby skrócić jego cierpienie. Nie spodziewałam się, że stanie się to tak szybko i że będzie mi tak okrutnie ciężko. Kasia też już tęskni - szuka Lusia. No cóż... musimy jakoś dać wszyscy radę z tą myślą, że Luiska już z nami nie ma :( Niech chłopczyk teraz odpoczywa w spokoju
[*].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Masakra, że weterynarz nie zareagował tak jak powinien! My mielismy bardzo zbliżone wyniki do Luisa ale jednak gorsze - kreatynina 3,96 mg/dl, mocznik 221mg/dl.
a po 8-dniach leczenia: kreatynina 2,8 a mocznik 124. Ale psiak został natychmiast płukany, dożylnie, codziennie. I ciągle walczymy...
Nie rozumiem jak weterynarz mógł powiedzieć przy takich wynikach - czekamy dwa tygodnie i zobaczymy co dalej, przeciez w przypadku niewydolności nerek dwa tygodnie to kupa czasu....
Bardzo mi szkoda Luiska

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...