Jump to content
Dogomania

błąd w rodowodzie


SZAMAN

Recommended Posts

Według prawa, stałaś się właścicielką tej suki po dwóch latach od momentu odnalezienia. Jeśli odnalazłaś właściciela, ale on psa nie odebrał, po roku stajesz się właścicielką, tak jak było w tej sytuacji.
Byłoby dużo lepiej, gdybyś odnalezienie psa zgłosiła na policję lub innego organu państwowego i miała na to pisemne poświadczenie. Ale poniewaz znalazłaś właściciela i tenże psa nie odebrał, jesteś teraz prawnie jego właścicielką i nikt nie może ci jej odebrać.
Możesz wnioskować o wydanie duplikatu dokumentów w ZK. Mam nadzieję, że możesz jakoś udowodnić, że sunia jest u ciebie wystarczająco długo i że wlaścicielka w ciagu obowiązującego roku nie chciała suki z powrotem. Świadkiem może być hodowca.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki wielkie mam dowód ze suczka jest u mnie 2 lata prawie sa,ale skoro nic nie moze mi zrobic to nie bede brała rodowodu.Dowodem jest ksiazeczka załozna zaraz po przygarnieciu suczki.
i sasiedzi tej pani.
Interwencji tam nie było kobieta nie ma na swiecie nikogo tyle wiem z wywady środowiskowego.
Była nauczycielka j.polskiego,osoba samotna.
Dzieki już mi ulzyło.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

no wlasnie
czytam sobie i czytam te wszystkieposty i mi cisnienie rosnie i majtki spadaja i zatsanawiam sie czy zglaszac bledy ktre mojaa suka ma w rodowodzie.

1. - zamiast pomaranczowa z nalotem - ma wpisane ruda. No i wlasnie nie wiem zmieniac to czy nie ?? Ojciec jej tez zamiast poamaranczowy z nalotem ma wpisane rudy - wiec chyba nie ma to znaczenia bo sobie zdobywa tytuly i nikt sie nie gdy nie czepial

2. - blad w imeniu przodlka - zamiast HERO ma HERD - ale zauwazylam ze to nie jest blad tylko w moim rodowodzie. Wszyztkie psy z tym przodkiem maja zamiast HERO wpisane HERD czyli chyba w tym zbiorze ( komputerowym czy tez nie ) maja blednie wpisane i pote sie powiela. Ten blad tez nie zabardzo mi jakos tam przeszkadza , ale poniewaz lubie miec wszystko prawidlowo to mnie to jakos meczy ...

Ile wy mniej wiecej " bujaliscie sie " z poprawkami ?

Link to comment
Share on other sites

Mój miał bład w imieniu babki ze strony matki. Duża część wcześniejszych rodowodów była z tym błędem. Ale ja i tak zrobiłam ksero, na kopi napisałam jak ma być poprawnie. Zostawiłam orginał i kopie w oddziale i powiedziałam, ze ma byc poprawiony. Na szczeście wrocił poprawiony bez nowych błedów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Według prawa, stałaś się właścicielką tej suki po dwóch latach od momentu odnalezienia
[/QUOTE]

a jakie to prawo bo ja tego prawa nie znam ?

Moim zdaniem APBT SOL - masz naprawde ciezki orzech do zgryzienia. Moze to glupie co napisze ( i wbrew prawu) ale poprostu staraj sie unikać baby jak ognia. Sama procedura "przysposobienia" tego psa moze ostatecznie okazac sie baaardzo trudna. Bo jeśli baba ma papiery ze ja nabyla ( mozemy sie modlic ze ich nie ma bo w szale czy amoku moze cos z nimi zrobila) to będzie dluga droga zeby udowodnic ze ona psa katowala ( to raz) ze ona sama jest "teges" ( to dwa) i ze ty tego psa jej nie ukradłas ( to trzy).
Ona raczej nie pojdzie na policje i nie będzie wloczyć sie po sądach - jesli nawet to zrobi to gdy będzie gadała takie brednie jak napisalas to nikt takiego "zawiadomienia" nie wezmie na serio.

Pozdrawiam i zycze wytrwalości a tobie gratuluje odwagi i odpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o kradziez to mam świadków którzy suke pod Tesco znależli , i wzieli ją do domu , ogłoszenia były po lecznicach wywieszone .

Zreszta mam opis stanu psa od wetertnarza bo zaraz tam pobiegliśmy jak tylko sunke od tych ludzi wzielismy raptem była okoli tygodnia u nich tylko.
Jesli chodzi o papiery to tylko metryke ma bo suk nie była zarejestrowana.
Przeprowadziłam się i już kłopotów z babolem miec nie bede.
Z hodowcą suk tez sobie już tą sprawe wyjaśniłam wiec nie grozi juz mi odebranie suńki.

Dzieki śliczne za odpowiedzi :)

pozdrawiam również.

Link to comment
Share on other sites

no jak by tu powiedziec....

torche tym prawem naszym polskim sie interesuje i wcale nie jest to takie oczywiste jak by to mialo wynikac teoretycznie z artukulu ktry podalas :)
to nie jest tak "hop" mam psa 2 lata i juz mój
jeszcze kilku obowiązków trzeba dopełnić :) ( uregulowanych zarówno w kc jak i w rozporzadzeniu :) )

Link to comment
Share on other sites

Nasze prawo jest bardzo elastyczne i mozna je roznie interpretowac.
Z reguly pies po dwoch latach przechodzi na wlasnosc znalazcy, z takimi przypadkami sie spotkalam, i mimo iz raz prawowity wlasciciel zglosil sie dopiero po dwoch i pol roku, to prawnie byla to tylko i wylacznie DOBRA WOLA znalazcy, iz decydowal sie zwracac zwierze.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]wylacznie DOBRA WOLA znalazcy, iz decydowal sie zwracac zwierze.[/QUOTE]


tiaaaaa
jesli sie prawa nie zna to mozna interpretowac do woli :)

W sprawach zwierzta ( dzieki bogu) najczesciej interpretuje sie na korzysc tego komu bardziej zalezy zeby pies byl jego lwasnoscia.

jednakze nie zawsze wyglada to tak kolorowo jak by sie wydawac moglo - dlatego zastanowil mnie fakt ze dla niektorych "bycie posiadaczem psa przez 2 lata" samo przez sie rozumie jako przeniesienie wlasnosci :) bo wlasnie z rozumienia przepisu (prawniczego rozumienia a nie laickiego) to troche inaczej to wyglada :)
[B]
Apbt_sól - ja ci jeszcze raz gratuluje :)


Ajrisz[/B] - [B]prawo jest elastyczne :) ale zeby to stwierdzic to potrzebna jest wiedza o wielu "kruczkach" z ktorych mozna zrobic uzytek wcale nie omijajac prawa i nie naginajac go na swoja modle.
Przepis ktory podalas - w rozumieniu laickim jest raczej naginany :) ale jesli ma sluzuc psom to czemu nie :)

[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a co jeśli ja mam, tzn tak mi się teraz zaczyna wydawać :D błąd w metryce? chodzi o przypuszczalną literówkę w przydomku ojca.. nigdzie nie znalazłam psa z przydomkiem takim jaki mam wpisany [lazurowe wzgórze], natomiast są psiaki, w tym szanowny tatuś, z przydomkiem lazarowe wzgórze.
i co teraz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ja w rodowodzie mojej suczki tez mam bład, ale zauwazylam go dosyc pozno i jest w 4 pokoleniu wiec chyba nie bedziemy juz tego zmieniac
W rodowodzie mam wpisane [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Danaway Raingod [COLOR=Red]E[/COLOR]arrior [/B]podczas gdy pies nazywa sie [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Danaway Raingod [COLOR=Red]W[/COLOR]arrior[/B].
Ojciec mojej suczki mieszka na wegrzech (i byl to 1 miot po nim w PL ) wiec musialam przeslac im do ZG kopie jego rodowodu. Bład ten wynika zapewne z tego, ze jakas osoba piszac dane tego psa pomylila sie przy naciskaniu klawiszy E znajduje sie kolo W. Takie bledy sie zdazaja, ale nie powinny miec miejsca w rodowodach i innych waznych dokumentach!!!
[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w rodowodzie frytki jest wszuystko ok. ale u kokosa matko u ojca jedna literke pomineli on jest [b]NOKI NIILO[/b] a oni napisali Noki Nilo, dziadek kokosa jest Blondie`s Quickstep to heaven a napisali [b]Blondke`s[/b] Quickstep to heaven, pradziadek - Deavite Oakleaf a napisali Deavite Dakleaf.

No ale trudno wazne ze w jego przydomku itp nic nie ma zle ;)

Link to comment
Share on other sites

mnie rozbawiło w rodowodzie matki mojej suki novej scotii duck tolling retrievera, z którego wynika, że prababka ze strony matki jest niebieskim marmurkiem :lol: ciekawe co wyjdzie w papierach rudzielca :diabloti:
a w metryczce zamiast Shaggy Toller's SHADY SHERLOCK mam SHADY SHERLOCK Shaggy Toller's ;)
że już nie wspomnę o wytłuszczaniu przydomka zamiast imienia, co wygląda np tak "[B]HEDERA'S[/B] CLASSIC LOOK" :lol: i jeszcze kawałek przydomka w imieniu ;) zamiast "AURORA Toller Bryvilsar" jest "AURORA TOLLER Bryvilsar" ;) fajnie tak popatrzeć na błędy ;)
aż mnie skręca z ciekawości dosłownie co rude mieć będzie wpisane :)

Link to comment
Share on other sites

Widze, ze temat bledow w rodowodzie powraca jak bumerang.Ja rodowod swego psa oddawalam do poprawki 3 razy:mad: i za kazdym razem byl inny, ale nie byly to literowki, ale bledy wynikaly z wpisywania zupelnie innych psow a nawet ras.
Mam nawet blad w Dyplomie championa :placz: tzn.inne nazwisko sedziego i zly numer pod ktorym jest wpisana rasa do FCI.No i kto jest za to odpowiedzialny?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Gucio']mnie rozbawiło w rodowodzie matki mojej suki novej scotii duck tolling retrievera, z którego wynika, że prababka ze strony matki jest niebieskim marmurkiem :lol: ciekawe co wyjdzie w papierach rudzielca :diabloti:
a w metryczce zamiast Shaggy Toller's SHADY SHERLOCK mam SHADY SHERLOCK Shaggy Toller's ;)
że już nie wspomnę o wytłuszczaniu przydomka zamiast imienia, co wygląda np tak "[B]HADERA'S[/B] CLASSIC LOOK" :lol: i jeszcze kawałek przydomka w imieniu ;) zamiast "AURORA Toller Bryvilsar" jest "AURORA TOLLER Bryvilsar" ;) fajnie tak popatrzeć na błędy ;)
aż mnie skręca z ciekawości dosłownie co rude mieć będzie wpisane :)[/quote]
[B]Guciek[/B], H[B]e[/B]dera's jak już co :razz:
A Szerlok ma tak pisane, bo niektóre panie w Zw Kyn nie wiedzą, że czasem przydomki są PRZED nazwą psa, a nie PO. :eviltong: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...