Jump to content
Dogomania

błąd w rodowodzie


SZAMAN

Recommended Posts

W przypadku maści psa raczej nie jest to uznawane za błąd. W momencie przeglądu sunia była kremowa i to jest prawidłowe, poza tym ta informacja może się przydać w przypadku reproduktora czy suni hodowlanej przy dobieraniu partnera. Myślę, że ZK na zmianę się nie zgodzi, bo takich przypadków jest pełno niemal w każdej rasie. Moja suka jest według rodowodu czarna pręgowana, natomiast w tej chwili jest machoniowa. Dużo większe zmiany następują u np. chińskich grzywaczy, gdzie pies z czarnego podpalanego może zrobić sie siwy lub prawie biały. W przypadku niektórych ras jak pewnie sama wiesz wybarwienie włosa jest wręcz wskazane ;) Dlatego marne szanse na zmiany w rodowodzie :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie ja taka waleczna, niestety siedziałam w pracy, młodszego brata wysłałam.:evil_lol: Najpierw Pani go spławiła on wyszedł i zadzwonił do mnie, bo kobieta powiedziała, że to wpisuje komputer i niby skąd wiem jak ma być:angryy:. Jakbym kupywała marchewke na bazarze nie wertując pochodzenia. :mad: Może niektórzy kupują jak marchewke - jest to biore; ja "chorowałam" na psa kawał czasu i nie jedna strone przewertowałam przeglądając informacje o rodzicach przyszłych maluchów (nie tylko tego z którego jest mój mały). Wkurzyłam się, poinstruowałam brata no i wrócił się i zostawił.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A propos błędów. Nasz jeden pies ma w rodowodzie maść "czaprakowy" (pisałam wołami drukowanymi w metryce - czarny). Nalezy zanaczyć, że w skye terrierach coś takiego jak czaprakowy nie istnieje :angryy:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

W rodowodzie Gajki tez pelno bledow - literowki, jak Wh[COLOR=blue]a[/COLOR]ten Volunteer's Dita a powinno byc Wh[COLOR=blue]ea[/COLOR]ten Volunteer's Dita :shake:, cale nazwy psow drukowanymi bez rozroznienia co imie a co przydomek :mad: , i "odwrotne" pogrubienia przydomka zamiast imienia psa :angryy: ... poprostu cala gama mozliwosci :cool1: !!! Kiedys chcialam to zmieniac, ale po oszacowaniu ile tego jest to nie wiem kiedy bym rodowod z powrotem dostala. Teraz chcialam skladac wniosek o przyznanie Championa PL i raczej nic zmieniac nie bede, bo nie mam na to czasu zeby wieki czekac potem na rodowod. Poza tym, jak sie ma z tylu jakies podpisy, pieczatki z wystaw itp, to przy wystawianiu nowego rodowodu to wszystko by mi przepadlo:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W rodowodzie mojej suni nie tyle jest blad, co brak pewnych, ale kluczowych informacji. Otoz nie ma zadnych danych przy ojcu pieska - przede wszystkim brak wyniku przesw. na dysplazje (a w metryczce bylo) , a takze zaliczonego IPO1. Jest to rasa ON, wiec te dane sa dosyc istotne.

Link to comment
Share on other sites

ha ha to my jesteśmy najlepsze... u Agnes w rodowodzie ojciec był całkowicie inny, jej przydomek nie brzmiał Tuskulum tylko Tuskulus, a i rzekomo ma srebrzystoszarego marmurkowego przodka... :evil_lol: wszystko poprawione, cacy, tylko że wydali nam znów z błędem "w" przodku a mianowicie mamy psa z czarną maską... :evil_lol: oh, tak nie ma to jak pseudohodowla goldenów z czarnymi maskami, ha ha ha. ;-) :lol:


[quote]Poza tym, jak sie ma z tylu jakies podpisy, pieczatki z wystaw itp, to przy wystawianiu nowego rodowodu to wszystko by mi przepadlo:-([/quote]
niekoniecznie. :-) jak jest w błędnym rodowodzie suka hodowlana, to przybijają pieczątkę na nowo, bez okazywania papierów. gorzej jest z badaniami na dysplazję- wtedy chyba trzeba się przejechać znów do doktorka z papierem badan i wyjaśnić całą sytuację. ;-)

my akurat na "zmianę" rodowodu czekaliśmy ok. miesiąca, nie jest tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeczytalam sobie jeszcze raz watek i dopiero teraz zauwazylam, ze pare osob zalatwilo poprawki 'od reki', no i....zaczelo mnie korcic zeby jednak sprobowac zmienic bledy:evil_lol: .
Pytanie - jesli mam blad imienia w rodowodzie skopiowany z metryki(bo tam tez bylo z bledem), tylko metryka wystawiona przez inny oddzial niz rodowod, to musze do tamtego oddzialu to zglosic, czy oddzial wystawiajacy rodowod moze poprawic sam?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wczoraj dostalam rodowod swojego przychowku. Fajny..jest...:roll: W czwartym pokoleniu suka po skojarzeniu z psem urodzila siebie sama i zostala znowu pokryta tym samym psem i urodzila....znowu siebie...niezla jest :evil_lol:

A juz myslalam ze mnie bledy w rodowodach omijaja...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

arima napisala:
[QUOTE] acroba :lol: :lol: :lol: :lol: to masz mega inbred:lol: :lol: :lol:
Wklej ten rodowód:modla: :lol:[/QUOTE]

A prosze bardzo (mam nadzieje ze to widac) :evil_lol:
Problem pojawia sie od strony ojca (wlasciwie matki ojca czyli babci)w III i IV pokoleniu.
[IMG]http://i82.photobucket.com/albums/j247/agnienia/rod.jpg[/IMG]

Nic tylko w ramki i na sciane :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkgreen]Hm....[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Przykleje sie do Was i zadam pytanie,[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Otóż mam znalezioną suke ,suka sama zaprowadziała mnie do właścicielki a ja z mysla ze suczka zagineła oddać chciałam suke bo nwiadomo jej dom i za psem ktos teskni.Gdy upewniłam sie spotykajac sasiadów na schodach czy ten pies tu mieszka to potwierdzili to i po imieniu do niej mówili .[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Zadzwoniłam do drzwi,otwiera kobieta patrzy sie na mnie ja sie usmiecham mówie ze znalazłam jej suczke.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Babka w oczach miała "bałagan" i jakas dziwna mi sie wydała.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Zaprosiła mnie do środka po kilku dosłownie słowach zorientowałam sie ze kobieta cos nie tak jest z ta kobieta,choroba psychiczna az wrzeszcała on niej i było to widac w mieszkaniu[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Pani potwierdziła ze miała taka suke "[COLOR=yellowgreen]ona była sterowana przez kogoś i miała w uchu robale i ona czasem jej to ucho przebijała i wylatywały robale - ona mi pokaze"[/COLOR][COLOR=darkgreen].[/COLOR][/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Poczym wzieła igłe i chciała suczce przebic ucho,mówiła jeszcze ze jest podobna ale jej suke ktos zjadł i juz jej nie ma i głupia ta suka była bo miała mordować a nie potrafiła....[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Uciekłam stamtąd zabierajac suke która sama wbiła sie w drzwi wyjsciowe,i uciekała predzej niz ja.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Okazało sie ze baba ma nawroty choroby i wtedy robi rózne rzeczy.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Suka została u mnie,po kilku miesiacach babka na ulicy chciała mi ja zabrać,ona posiada jej metryke i dowód zakupu.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Dotarłam do hodowcy, on pamieta ze sprzedawał suke dziwnej babie ale kto by tam...teraz szukał...[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Chciałam przepisać w jakis mozliwy sposób suke na siebie ale nikt mi w tym nie chce pomóc a babka ma nawroty i sciga mnie po dzielnicy.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Nie oddam suni bo jest u mie juz prawie 2 lata.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Suka miała nadwage i była pobita jak ja znalazłam.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Prosze o pomoc lub kierunek w jakim mam działać.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]Suka rasy American Staffordshire Terier.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#006400]wiek 6 lat.[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

O kurcze! Straszna historia :crazyeye: ! Dziwi mnie,ze hodowca nie bardzo sie interesuje psem, ktorego sprzedal, tymbardziej ze kojarzy ze babka byla "dziwna" - czemu wogole sprzedal jak mu cos nie pasowala?! Taka rase sprzedaje sie ludziom, ktorzy moga sie psem porzadnie zajac i cos wiedza o jego psychice, a nie byle komu, szczegolnie nie komus kto sie wydaje "dziwny" :shake: !
Normalnie to w takie sytuacji zwrocilabym sie do hodowcy, ale jak on ma takie podejscie :mad: ...
A moze do TOZu trzeba zglosic - ze pies jest od takiej i takiej osoby, pobity i zaniedbany? Choroba tej pani nie jest jej wina, ale wyraznie widac, ze nie pozwala jej na prawidlowa opieke nad psem, co wiecej, w jej efekcie najprawdopodobniej kobieta wrecz krzywdzi psa - nawet chciala Ci pokazac jak...
Nic innego nie przychodzi mi do glowy:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...