Jump to content
Dogomania

błąd w rodowodzie


SZAMAN

Recommended Posts

W rodowodzie mój pies ma wpisane błędnie imię.

W metryce (mam kopię) był: AJAKS WALECZNY, natomiast w rodowodzie jest:AKAKS WALECZNY.

Nie przyglądałam się rodowodowi, ale na wystawie międzynarodowej wpisany był do katalogu jako AKAKS i wtedy właśnie zajrzałam do papierów. Obawiam się, że sytuacja może się powtarzać, bo oddziałów, gdzie nie patrzy się na imię na zgłoszeniu, lecz na imię w przesyłanej kopii rodowodu może być więcej.

Dzisiaj byłam w Związku i rejestrowałam AJAKSA jako reproduktora.

Wspomniałam o sytuacji, bo Pani zdziwiła się, że raz AJAKS raz AKAKS, ale potoczyło się bez problemów, bo pozostałe dane zgadzały się.

Czy jednak ten błąd może pociągnąć kolejne omyłki?

Czy to nie takie ważne. Pani rejestrująca psa zbagatelizowała tę sprawę. :-?

Czy dołączając kopię rodowodu na wystawy, poprawiać literkę (ale czy to nie będzie podejrzane?)

Czy lepiej wyjaśnić sprawę i poprosić o wystawienie II wersji rodowodu, z prawidłowo zapisanym imieniem?

Tylko, że zmiana jednej literki w papierach potrwa pewnie strasznie dłuuuuuugo.

Czy spotkaliście się z taką sytuacją? Czy oryginał rodowodu zostaje "zabrany" zanim nie pojawi się ten prawidłowo zapisany?

Czy w ogóle nie ma sensu z powodu takiej błahostki zawracać sobie głowę?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepszym wyjściem jest wymiana rodowodu na prawidłowo wystawiony........ ale...........

Można też zadzwonić do ZG i tam przedstawić sprawę, niech poprawią w komputerze, bo dzieci będą go miały wpisane jako AKAKS............ a na rodowodzie poprawić powinni w Oddziale.

Mojej suce maśc zmienili i to już gorsza sprawa, bo ona w rodowodzie miała dobrze a jej dzieci źle......... i się zaczeło rodeo, bo miot liczył 6 sztuk........... ale udało mi się odkręcić........

Trzymam kciuki...........!!

No bo w razie krycia suki zagranicznej to jak im to wytłumaczysz?? :-?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

ja w rodowodzie Poświaty też miałem błąd (akurat to było w moim adresie zamieszkania) .

Udało mi się to załatwić od ręki w ZG ZKwP !.

Panie były bardzo przesympatyczne i trwało to może 10-15 minut (operacja wymiany i wypisania nowego rodowodu)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sprawa rodowodu w toku. Dzwoniłam do siedziby głównej związku i powiedziano mi, by poprawić imię długopisem i przesłać im rodowód.

Wysłałam priorytetm w czwartek wraz z kopią metryki i podaniem/prośbą o wystawienie nowego rodowodu.

Podobno ma niedługo to potrwać, teraz są święta,ale może w przyszłym tygodniu coś się wyjaśni.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wyjaśniło się. :)

Szaman jest już oficjalnie Ajaksem Walecznym, a nie jakimś

Akaksem :-?

Nowe papiery przyszły właśnie w dniu, w którym miałam dzwonić i dopytywać się co jest grane, że tak dłuuuuuuuuugo!

Wczoraj byłam ponownie w siedzibie związku wbić mu stempelek w nowy rodowód:REPRODUKTOR.

Spotkałam przy okazji MAJĘ od Alexa.

A dystrubutor karmy dał nam kilka smakowitych próbek. :wink:

No, nie ma tego złego... :wink:

A na zawody to ten papierek chyba mi się jednak nie przyda. Do velo niepotrzebny, a w zaprzęgu to przecież Szaman będzie prędzej czy później biegał w klasyfikacji "3". 8)

Link to comment
Share on other sites

ja moze tez nie mam az takiego błedu w rodowodzie ale u mnie tego nie da rady poprawic... bo Lublianki dziadzio czyli Innisfree's Chips Ahoy zostal oficjalnie nazwany Innis Free's Chips Ahoy ale blad zostal popelniony niestety w Hiszpani :-? jak mozna poprzekrecac imie takiego psa :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Widzisz Maga, w samą porę znalazłaś ten stary topik. U mnie obie suki mają błędy w metryce i to bardzo poważne, bo jednej wpisali maść dyskwalifikującą na wystawach a drugą wpisali do KW zamiast PKR. :evil:
Jak odbierałam rodowód dziewczyna prosiła o sprawdzenie danych i wtedy zauważyłam błędy. Od razu zostawiłam rodowód do wymiany, dostałam ksero na wszelki wypadek ale już zdąrzyłam je zgubić :oops: A ponieważ nie mieszkam w Warszawie, nie mogą poprawić błędów na miejscu, znowu muszę czekać. Nie przeszkadza mi to jednak w wystawianiu suki, bo numery pkr czy inne dane się nie zmieniają. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja za to miałam super jazdę z rodowodem mojej parsonki. Pierw błąd w moim adresie, potem problemy z rasą. Parsony i jacki muszą mieć przeglądy hodowlane, miałam kwit na którym uznano ją za parsonkę, a wpisali jack, dwukrotnie !! Z tym, że za drugim razem powylili też nr kw :lol: w sumie full zamieszania. Ale doczekałam się poprawnego rodowodu w sumie wysyłałam trzy razy do wa-wy z poprawkami rodowód :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Błędny w rodowodach są u nas notoryczne, ja też miałam prawie całą linię ze strrony węgierskiego ojca źle wpisaną. Porażka, oczywiście rodowód poszedł do poprawki.
Ale tam w Wawie siedzi i pisze te rodowody osoba zupełnie nie kompetentna i nie związana z psami, więc czego się dziwić , po jakimś młotku.
Tylko dlaczego Związek go zatrudnia? Jeszcze tego nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja pamiętam jak kiedyś moja Agnes- zamiast przydomka Tuskulum miała przydomek Tuskulus oraz całkiem innego ojca w rodowodzie ("prawidłowy" ojciec to Ben Poklad Doubravky a dali nam Big Ben z Leśnych Ostępów).
A ja mam takie pytanie- myślę, że w miare do tematu ;) Chodzi o to, że mojej suni ojciec niedawno otrzymał InterChampionat. Banty ma już dwa lata, więc kiedy urodziła się jej ojciec jeszcze int.ch nie miał. Ale teraz nie wiem- chciałabym to zmienić, oraz upewnić się czy na 100% szczeniaczki po suczce będą miały wpisane w rodowodach dziadka int.ch?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U Lavinii w rodowodzie były dwa błędy .Pierwszy to imię -dwa razy został zrobiony błąd w imieniu-najpierw w oddziale ,potem w ZG.Obydwie panie nie kontaktując się wpisały Lavinię jako Lavinę.Niby podobnie. :wink: Błąd jest poprawiony.Niedawno jednak mój znajomy zauważył błędy w pochodzeniu Lavinii ,w/g rodowodu babka i prababka ze strony matki są Czeszkami ,ja jednak posiadam kopie rodowodu babki(suki sprowadzonej i urodzonej w USA),w/g którego dane nie są zgodne z danymi z rodowodu Lavinii.Gdzie powinnam się udać ,zeby dokonać tych zmian ?do ZG??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No prosze, czyli nie jestem sama!

Moj problem polega na tym, ze w trzecim pokoleniu moja suka ma w miejsce prababki, wpisana praprababke. Chcialabym to poprawic, ale! rodowod nie jest wydany w Polsce, ma tylko pieczec nostryfikujaca. Czy jest sens pytac w ZG, czy musze sie fatygowac az do AKC, gdzie papier wydano? :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...