Jump to content
Dogomania

dostać joba od glaskania.....


lukeB

Recommended Posts

Witajcie!

Ostatnio rozmawialem z gosciem ktory ostrzegl mnie zebym nie pozwalal glaskac swojej suni bo moze jej odbic. Mowil ze mial psa ktoremu z tego powodu (tak sadzi) odbilo po kilku latach i musial go uspic. To nie byl Husky. Czy ktos wie cos na ten temat. niby wydaje sie to glupie ale lepiej zaradzic wczesniej niz pozniej ma byc za pozno.

Moja sunia ma 11 miesiecy i wszystko z nia OK.

Pozdrawiam

lukeB

Link to comment
Share on other sites

to jak nalezy psa traktowac ?? nie okazywac mu zadnych uczuc??!! pies musi wiedziec ze czlowiek go kocha, musi byc kontakt miedzy nimi.. inaczej to sie robi nieciekawe - pies ktory nie ma kontaktu z czlowiekiem.. szkoda gadac - ja mam na codzien do czynienia z takimi psami i dzien w dzien przeklinam ze maja tak spieprzona psychike.. jakby od malego byly glaskane, pieszczone, mialy normalny kontakt z czlowiekiem to teraz bylyby normalne.. byloby dobrze.

ja uwazam ze pies jest stworzony zeby zyc razem z czlowiekiem - zwlaszcza husky, ktory po prostu kocha wszystkich ludzi..

a to 'razem' nie moze dzialac bez pieszczenia i glaskania.

psu odbija jak tego nie ma.

ehh.. sie rozpisalam, namieszalam.. ;pp

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że chodzi tu o głaskanie psa przez osoby obce?

Pies na pewno musi mieć kontakt z człowiekiem - ze swoim panem, a czy z innymi obcymi? Dawać głaskać czy nie to już według mnie kwestia własnej wizji psa. Czy chcemy, żeby był on powściągliwy w stosunku do obcych czy może, żeby był radosnym garniącym się do innych psem.

Ale żeby komuś na tym punkcie odbiło? Nie wyśmiewając ze startu tej myśli zastanawiam się nad takimi rasami jak borzoj czy inne rasy indywidualistów, które są powściągliwe w stosunku do obcyh, u nich może nahalne głaskanie przez obcych znalazło by jakieś odbicie, ale jakie?

Ciekawe.... Rozwiń tę myśl lukeB

Link to comment
Share on other sites

a ja myślę że tu wcale nie ma się co doszukiwać drugiego dna... myślę że to kolejna złota myśl z gatunku: czarne podniebienie, raz w życiu szczeniaki.

Kiedyś na animalsach był temat - prawdy objawione psich znawców - temat miał kilkadziesiąt wpisów podobnego gatunku :o

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze chodzi mi o kontakt z obcymi. Pisalem ze to wydaje mi sie glupie. Odbicie bylo takie ze pies zostawiony nawet na chwile demolowal wszystko co bylo w poblizu i do tego pogryzl kogos z domownikow. Ja osobiscie nie uwazam ze z moja moze byc podobnie, nie wyobrazam sobie nawet tego, ale czasami nie jest tak jak sie mysli i ma nadzieje. Prosze zatem o wyrozumialosc. Rozumiem ze wiekszosc na forum ma znacznie wieksze doswiadczenie ode mnie.

pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

:o wow! pies po prostu został źle wychowany, a właściwie wogóle nie wychowany, myślę że właścicie wogóle nie słyszał o dominacji, socjalizacji itp... a głaskanie przez obcych.... to głupie wytłumaczenie własnych błędów.

Link to comment
Share on other sites

luke B

Po prostu nie słuchaj pseudo fachowców takich, jak ten facet. Pies prawdopodobnie pogryzł domownika dokładnie z odwrotnej przyczyny. Dołącz do nas, zawsze możesz liczyć na nasze rady :)

I głaskaj piesa ile się da, nie zapominając przy tym o wychowaniu :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...