Jump to content
Dogomania

KARMA HILL's POTANIALA NA MAXA


vols

Recommended Posts

musze ci przyznac racjęjest to okropne,nieludzkie obrzydliwe.nie tak wyobrażałam sobie testowanie karmy...wydawało mi się że jest grupa psów i jedzą jakąś karmę i naukowcy patrzą która lepiej im służy ,smakuje itp.no cóż te fotki przeszły moje najgorsze wyobrażenia nie mogłam ich oglądać .jestem w szoku :-?

Link to comment
Share on other sites

Tu jest wykaz producentow, ktorzy w podobny sposob testuja produkty:

http://www.iamscruelty.com/o-other.html

Niestety jest tam i Nestle Purina - wiec juz nigdy wiecej produktu tej firmy, jak i juz eukanuby od kilku lat, nie kupie.

Na szczescie nie ma w spisie royal canin, a na stronie royala inaczej przedstawione jest testowanie:

http://www.royal-canin.pl/index.php/historia_campus

Link to comment
Share on other sites

Niestety w takich czasach żyjemy, wszystko podporządkowane jest wynikom finansowym wielkich korporacji dla których nie ma większego znaczenia cierpienie kilku zwierząt czy ludzi.

Zdjęcia są nieprzyjemne (nie wiem tylko na ile wiarygodne), ale niestety tak to już chyba musi być - kosmetyki, karmy etc., to są branże, które używają żywych organizmów do testowania swoich produktów. Alternatywy niestety nie ma, bo nawet karmiąc psa naturalnym żarełkiem musimy sobie zdawać sprawę, że to jakaś krówka czy świnka, która najpierw była trzymana w strasznych przemysłowych warunkach a potem często żywcem obdarta ze skóry, po to żeby nasz piesek czy my, moglibyśmy się najeść. Smutna prawda.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia są nieprzyjemne (nie wiem tylko na ile wiarygodne), ale niestety tak to już chyba musi być - kosmetyki, karmy etc., to są branże, które używają żywych organizmów do testowania swoich produktów. Alternatywy niestety nie ma, bo nawet karmiąc psa naturalnym żarełkiem musimy sobie zdawać sprawę, że to jakaś krówka czy świnka, która najpierw była trzymana w strasznych przemysłowych warunkach a potem często żywcem obdarta ze skóry, po to żeby nasz piesek czy my, moglibyśmy się najeść. Smutna prawda.

Też mnie mocno zastanawia wiarygodność tych zdjęć, ale tak czy inaczej gdzieś zostały zrobione :(

A czy tak musi być? Nie musi. Np kosmetyki o których piszesz - w tej chwili, m.in. pod wpływem działań ekologów prawie zaniechano testowania kosmetyków na zwierzętach - w chwili obecnej poniżej 1% zwierzat doświadczalnych jest wykorzystywana do testowania kosmetyków. Od marca 2009 będzie w UE całkowity zakaz. I takie są naciski, aby po mału dążyć do opracowywania metod alternatywnych do większości doświadczeń na zwierzętach. Nietety opracowanie takich metod i wdrożenie to staraszna kasa. :(

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie, że samo testowanie karm na zwierzętach nie jest takie złe (co innego kosmetyki!), bo chyba wiążę się ono tylko z testowaniem pewnych składników (lub ich proporcji) i ich wpływu na ogólne zdrowie psa/kota.

Ważniejsze są tu warunki w jakich się to odbywa.

Link to comment
Share on other sites

powiem szczerze że ciągłe powracanie na tą stronę i wpatrywanie się w te fotki ma w sobie coś z masochizmu i jest dla mnie nie zrozumiałe.wiesz czego możesz się tam spodziewać a mimo to wchodzisz tam przeżywasz wciąż te straszliwe obrazy i co?czemu to ma służyć takie oglądanie?dla mnie to jest nienormalne.(oczywiście robienie takich zdjęć też uważam za nieporozumienie)stoi ktoś sobie z boku pstryka zdjęcia wpatruje się wsłuchuje w ten kwik i nic .a póżniej umieszcza to w internecie i w ten sposób walczy idiotyczne!

Link to comment
Share on other sites

nie obraz sie,ale w ten sposob mysla ludzie ktorzy czekaja az cos z tym zrobia inni.Ja osobiscie jestem wegetarianka i chociaz przez to "pomagam" tym zwierzeta,moje psiaki nie jedza karm wymienionych pare postow wyzej i maja ograniczone rowniez sporzywanie miesa.Te zdjecia sa robione po to aby uswiadomic ludziom do czego sie przyczyniaja dzieki temu wiecej z nich staje sie wegetarianami i wiecej ludzi probuje tez pomagac a nie tylko siedziec i ciagle krytykowac.Moeze i Ty zrobilabys cos w tym kierunku???Form pomocy jest bardzo duzo...

Link to comment
Share on other sites

nie obraz sie,ale w ten sposob mysla ludzie ktorzy czekaja az cos z tym zrobia inni.Ja osobiscie jestem wegetarianka i chociaz przez to "pomagam" tym zwierzeta,moje psiaki nie jedza karm wymienionych pare postow wyzej i maja ograniczone rowniez sporzywanie miesa.Te zdjecia sa robione po to aby uswiadomic ludziom do czego sie przyczyniaja dzieki temu wiecej z nich staje sie wegetarianami i wiecej ludzi probuje tez pomagac a nie tylko siedziec i ciagle krytykowac.Moeze i Ty zrobilabys cos w tym kierunku???Form pomocy jest bardzo duzo...

Ja bym tak na 100% nie opierał się na danych na których Ty się opierasz. Wiele projektów ekologicznych to tak naprawdę nieźle prosperujące przedsięwzięcia biznesowe obliczone na wyciąganie kroci od szantażowanych korporacji. Jasne, że trzeba walczyć z sytuacjami patologicznymi, ale nie popadajmy w skrajności np. ograniczając pieskom mięso. Pamiętaj o jednej rzeczy - wszyscy duzi producenci karm muszą kupować produkty mięsne od dużych przemysłowych ubojni (to odpowiedniki obozów koncentracyjnych dla zwierząt).... rozumiesz dokąd zmierzam...

Link to comment
Share on other sites

jakbyś chciała wiedzieć to ja też nie jem mięsa bo poprostu nie lubię ale nie popadam w skrajności i nie dorabiam do tego teori.mam jednak dwoje dzieci i dwa psy które lubią mięso i je jedzą.dla mnie to mini obsesja takie nie jedzenie mięsa,nie noszenie futer(nie mam fura),nie pracowanie w wekend,nie przyjmowanie krwi itp.jest to jakiś styl życia ok.ja to akceptuje ale nie znosze jak ktoś próbuje mnie do czegoś namawiać wywołując u mnie poczucie winy.szkoda gadać na takie tematy.i może masz racje zostaję z boku bo uwazam że nie mam na to wpływu a ty możesz mnie teraz zlinczować publicznie.pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

akurat nie mialam nic zlego na mysli.Ja nie jem miesa poniewaz nie chce zabijac zwierzat.Jak bede miala dzieci to same wybiora czy beda jadly mieso czy nie.I zauwaz ze zadnej teorii nie dorobilam.Wiem ze osob ktore chca pomoc zwierzeta jest malo poniewaz tak jak napisalam wczesniej "zrobi to ktos inny".Ja bede o nie walczyc zawsze bo wiem i Ty napewno tez ze same sobie nie poradza w tym poje.... swiecie.To smutne ale niestety prawdziwe

Link to comment
Share on other sites

akurat nie mialam nic zlego na mysli.Ja nie jem miesa poniewaz nie chce zabijac zwierzat.Jak bede miala dzieci to same wybiora czy beda jadly mieso czy nie.I zauwaz ze zadnej teorii nie dorobilam.Wiem ze osob ktore chca pomoc zwierzeta jest malo poniewaz tak jak napisalam wczesniej "zrobi to ktos inny".Ja bede o nie walczyc zawsze bo wiem i Ty napewno tez ze same sobie nie poradza w tym poje.... swiecie.To smutne ale niestety prawdziwe

Ależ z Ciebie idealistka!!!!! Masz rację, że o prawa zwierząt trzeba walczyć, ale tak naprawdę jako jednostka niewiele możesz zrobić. Tutaj trzeba by było zacząć edukować i uwrażliwiać całe społeczeństwo (światowe). Z tym wolnym wyborem dla dzieci to bym nie przesadzał. Mój syn ma dwa lata i póki co jeszcze długo, długo to ja za niego będę decydował co jak i gdzie będzie jadł. Jak za 20 lat mi powie, że tylko trawą będzie żył, to trudno, ale narazie to ja wiem lepiej. 8)

Link to comment
Share on other sites

"nie zmienie świata,nie zmienię nie mam już żadnych złudzeń...ale mogę zmienić się sam i mogę zmienić ciebie"to święte słowa.ja kocham zwierzeta nawet karmę oddaję do schroniska,serce mi się kraje kiedy widze porzucone nie kochane zwierzeta ale powiedz ile psów mogę wziąć do mieszkania w bloku?kocham dzieci i naprawde boli mnie krzywda skrzywdzonych istot robię wszystko w swoim życiu żeby moje dzieci i moje psy miały dobrze.dbam o wpajanie prawidłowych wzorców zachowań w swoje dzieci które również są czułe na czyjąś krzywde.daje parę złoty żebrającym co jeszcze mogę zrobić?mam biec do tych fabryk ,rzeźni i wszystko rozpieprzać?nic to nie da inajwyżej zapłacę kolegium...moim zdaniem należy zacząć od siebie brać odpowiedzialność za tych którzy od nas zależą i tego uczyć najbliższych.jakby każdy dbał o porządek we własnym gnieżdzie to już by było owiele lepiej.znieczulice wynosi się z domu.

Link to comment
Share on other sites

"nie zmienie świata,nie zmienię nie mam już żadnych złudzeń...ale mogę zmienić się sam i mogę zmienić ciebie"to święte słowa.ja kocham zwierzeta nawet karmę oddaję do schroniska,serce mi się kraje kiedy widze porzucone nie kochane zwierzeta ale powiedz ile psów mogę wziąć do mieszkania w bloku?kocham dzieci i naprawde boli mnie krzywda skrzywdzonych istot robię wszystko w swoim życiu żeby moje dzieci i moje psy miały dobrze.dbam o wpajanie prawidłowych wzorców zachowań w swoje dzieci które również są czułe na czyjąś krzywde.daje parę złoty żebrającym co jeszcze mogę zrobić?mam biec do tych fabryk ,rzeźni i wszystko rozpieprzać?nic to nie da inajwyżej zapłacę kolegium...moim zdaniem należy zacząć od siebie brać odpowiedzialność za tych którzy od nas zależą i tego uczyć najbliższych.jakby każdy dbał o porządek we własnym gnieżdzie to już by było owiele lepiej.znieczulice wynosi się z domu.

AMEN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...