Jump to content
Dogomania

Gaskonka Saskja i przyjaciele


Saskja

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saskja']Cud nad cudy! Niech to licho! Saskja pięknie schudła i od paru dni nam zwiewa za zwierzyną w pola i lasy - potrafi się przecisnąć przez oczko siatki!!! Mam tego dość, umieramy ze strachu, że przepadnie; przecież nie mogę jej po własnym podworku prowadzać wyłącznie na smyczy!!!

Chyba zacznę akcję "ponowne podtuczanie"... :-([/QUOTE]
Jak wynajmowaliśmy pokój w domku, to pies gospodarzy uwielbiał się przeciskać między szczeblami w płocie i w ruszał w tango ...:) Aż mu się przytyło i juz się nie mieścił. Rany , jaki on był nieszczęśliwy ..... no i przestał jeść, aż znowu schudł i mógł wypuszczać się w teren ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]sylrwia[/B]: nie ma nas, bo się okazało, że jest za późno.. w jeleniej górze, można było zgłaszać psa z lub bez wpisu do katalogu, tu okazuję się on niezbędny.. nie pomogły prośby i błagania, pan ze związku był nieugięty i powiedział, że katalog jest już w drukarni i żeby się waliło i paliło nic się z tym nie da zrobić.. tak więc nawet myśleć nie chcę o tym, bo aż mi się ryczeć chce.. z Gamzą ta sama sytuacja.. także możecie mi mówić 'ofiaro losu'...
[IMG]http://i52.tinypic.com/aebccw.jpg%5B/IMG%5D[/IMG]

zapomniałam dopisać, że to pierwsza prawdziwa pogoń za realnymi zwierzakami, a nie za zapachem, ależ wzruszona byłam! ;]

Link to comment
Share on other sites

napisałam ja:
Witam , mam psa rasy Mały gończy gaskoński, zarejestrowanego w państwa związku. Z przyczyn fizycznych nie mogłam wcześniej. Chciałabym jednak prosić państwa o możliwość zapisania się jeszcze na wystawę. Czy istniała by taka ewentualność? Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby, z niecierpliwością czekam na odpowiedź, Katarzyna Boruta.
odpisano mi:
[FONT=Arial][SIZE=2]Niestety nie ma już takiej możliwości. Termin przyjmowania zgłoszeń minął 9 lutego, ostatecznie przedłużyliśmy go do 15 lutego (aż o 6 dni!), a i tak jeszcze 16 wyjątkowo przyjęliśmy kilka zgłoszeń. Obecnie katalog jest w druku (po wszystkich korektach) i nic nie da się już zrobić.[/SIZE][/FONT]
napisałam ja:
Baardzo mi zależy, z pominięciem katalogu, jestem w stanie ponieść jakieś dodatkowe koszta. Do dnia dzisiejszego nie wiedziałam, czy będę mogła wziąć udział w tym wydarzeniu. Jesteście państwo pewni na 100%, że nie da nagiąć się czegoś, żebyśmy mogli wziąć udział? Chcieliśmy zadebiutować w rodzimym mieście.. Bardzo nam zależy, bardzo bardzo prosimy. Katarzyna Boruta i Zulu Grey Fellow
odpisano mi:
[FONT=Arial][SIZE=2]Witam ponownie,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]przykro nam, ale istnieje coś takiego jak Regulamin Wystaw Psów Rasowych ZKwP, który obowiązuje zarówno wystawców jak i organizatorów. Zgodnie z tym Regulaminem:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B][I]"Organizator jest zobowiązany do wydania katalogu wystawowego. Katalog jest dokumentem zawierającym wykaz psów ocenianych na wystawie. [U]Psy nie umieszczone w katalogu nie mogą być oceniane[/U] (...)"[/I][/B][/SIZE][/FONT]
[B][/B]
[FONT=Arial][SIZE=2]i tak jak napisałem w poprzednim mailu, katalog jest w drukarni "na maszynach" i nic nie da się już zrobić.

No to została mi jeszcze tylko łapówka, ale to jest wbrew mnie ;] trudno pojedziemy gdzie indziej.. widocznie komuś z związku zależy bardziej na biurokracji niż na dobrej zabawie i na zwierzakach..
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Upss!!No oczywiście "Zwycięzca Młodzieży " a nie wystawy! :oops:Rozpędziłam się pisząc tę wiadomość lekko zmęczona po całym dniu podróżowania i kiblowania pod ringiem:lol: Plan sędziowania był ułożony dla mnie niezrozumiale np. przed nami były "rodezjany", które zawsze były po nas, a że było ich sporo tu byliśmy oceniani dopiero ok. 13.30. Nawet sędzia Ryk był oburzony , gdyż stwierdził , że skoro były np. 2 rasy w stawce po 1-nym psie - tak jak nasza Zulka to można było je dać nawet na samym początku.Poza tym ta "napieprzająca" muzyka przy różnych konkurencjach na ringu honorowym powodowała ból głowy nie tylko u psiaków ale i u nas i jak twierdził sędzia u niego też.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='zul-a']Dziękujemy.
Teraz będziemy przygotowywać się do prób użytkowych.
Jesli chodzi o trop to jestem pewna, że zaliczy , moje obawy budzi natomiast tzw. "odstawienie". Czy ten diabeł usiedzi chociaz chwilę na miejscu:placz:[/QUOTE]
Plany ambitne....
I jak idzie szkolenie?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za troskę;)
Jeśli chodzi o plany to właśnie dzisiaj ustaliłam z koleżanką , że w kwietniu zaczyna układać nam ścieżki, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.Tzn, jeśli chodzi o nos to nie mam obaw, gdyż on jest w zasadzie w terenie jedynym używanym przez Zule zmysłem, gorzej z posłuszeństwem:placz:
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...