Jump to content
Dogomania

Płochacz holenderski (kooikerhondje)


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Można je zobaczyć w Niemczech i Skandynawii, albo w kraju pochodzenia rasy i Belgii. Sa też kluby hodowców kooikerów w USA i Kanadzie :)
W Polsce chyba nie były dotąd pokazywane, ale... może kiedyś :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='SH']Coś dla ochłody w te upalne dni
[img]http://www.wildpromotie.nl/jagerslatijn/pics/Kooikerhondje-04.jpg[/img][/quote]

Śliczna fotka! :D

A co do wystaw, to kooikerhondje możemy zobaczyć za rok na światowej wystawie w Poznaniu :D ([url]http://www.worlddogshow2006.pl/[/url])
Jest już sędzia:
Kooikerhondje Small Dutch Waterfowl Dog
__________________________ Ole Staunskjaer (DK)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

[quote name='sheila']Wyjatkowo urodziwe psiaki! I z tego co sie doczytałam charakter też mają całkiem sympatyczny... Szkoda, że nie ma ich w Polsce...[/quote]
gdyby to było w moich renkach to bym sprowadziłam, bo juz mam w planach sprowadzic pewnego psiaka do polski, ale to tajemnica :D
Mam olbrzymia nadzieje, ze bede w niedziele na gr. VIII i ze będą płochacze holenderskie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Adsum']Juz od jesieni tamtego roku jest w Polsce na pewno jeden Kooiker...Jest zarejestrowany w oddziale wrocławskim. Jest to suka sprowadzona z Holandii. Byla juz na wystawach pokazywana.[/quote]

To świetnie, że jest już w Polsce przedstawiciel tej rasy!

[B]Atena[/B] To mam nadzieję, że jeśli będzie ten piesek na wystawie to zrobisz mu fotkę!?:mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sheila']Wyjatkowo urodziwe psiaki! I z tego co sie doczytałam charakter też mają całkiem sympatyczny... Szkoda, że nie ma ich w Polsce...[/quote]
Interesowalem sie kiedys tymi psami.
Sa urocze i na równi nieweobliczalne.
Patrzą maślanymi oczami i gryzą bez ostrzeżenia.
Sami holendrzy przestrzegali mnie przed tymi maskotkami.
Ze wzgledu na charakter dalem sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marca_Besi']To świetnie, że jest już w Polsce przedstawiciel tej rasy!

[B]Atena[/B] To mam nadzieję, że jeśli będzie ten piesek na wystawie to zrobisz mu fotkę!?:mdrmed:[/quote]
No a jakby inaczej:cool3:
Jesli mi się uda, bo wystawiam tego dnia.
Najwyżej wyśle siostre :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

We Wrocławiu mieszka rodowodowa suczka tej rasy. Ma teraz 1,5 roku i była dotychczas dwukrotnie wystawiana. Spotkałem ją w Legnicy i zrobiłem jej zdjęcia. Umieszczę je w piątek, bo nie jestem teraz w domu.

Suczka niestety kupiona jest z hodowli typowo komercyjnej i jej hodowczyni zupełnie nie interesuje się jej losem. Suczka przyjechała z Królestwa Niderlandów chora. W mojej opinii do dzisiaj nie zachowuje się tak, jak przyjęte jest w opisie tej rasy. Trudno mi ocenić, czy zachowanie suczki jest kwestią złych doświadczeń (choć jej właścicielki są bardzo miłymi osobami), czy może zbyt dużego inbredu. W obecnej sytuacji nie byłbym pewny, czy należy ją kryć.

Jednak pierwszy raz zobaczyłem takiego pieska na żywo i jeszcze bardziej marzę o takim. Może kiedyś....

Link to comment
Share on other sites

MarcinB, to w takim razie czekamy na zdjęcia Kooikera.
Strasznie smutno, że hodowcy źle zajmowali się szczeniaczkiem i że nawet nie interesują się nią.
Już jakiś czas temu przeglądałam strony hodowli Kooikerów i na niektórych było nawet o umowach zawieranych z przyszłymi właścicielami. Tak, by było jak najlepiej dla rasy, bardzo mi się to spodobało.
Zazdroszczę Ci :), że widziałeś jedynego pieska tej rasy w Polsce. Mnie na razie pozostają zdjęcia i video z tymi pieskami :mdrmed:
Mam nadzieję, że Twoje marzenia o Kooikerze spełnią się.

Link to comment
Share on other sites

Obiecuję, że wstawię te fotki.

W najbliższym czasie nie planuję zakupu kooikerhondje, bo mam obecnie cztery charty. Mam zresztą sloughi, która też jest bodajże jedynym egzemplarzem swojej rasy w PL.

Bardzo podoba mi się kontrola hodowli kooikerhondje poprzez klub tej rasy. Jeśli kiedyś zdecyduję się na zakup takiego pieska, to z pewnością poprzez ten klub.

Mam książkę o tej rasie ale jest po niderlandzku. W razie zainteresowania, ciekawsze części mogę zeskanować i przesłać ale nie mam niestety czasu na tłumaczenie czegokolwiek, bo pracuję nad moimi chartami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...