Jump to content
Dogomania

ile może pozostać sam?


Orsetta

Recommended Posts

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sprawieniem sobie pieska lhasa apso. Mam pytanko, gdyż nie mogę nigdzie znaleźć informacji dotyczącej tego na ile godzin można zostawić samego w domu pieska tej rasy, tzn. tak aby się za mocno nie stresował i nie poczuł się samotny.
Niestety raz na jakiś czas zdarza się, że nie ma nikogo w domu przez ładnych parę godzin.
Po drugie chciałam was poprosić o podanie mi stron internetowych hodowli tych piesków. Być może ja jestem trochę takim dinozaurem komputerowym, ale naprawdę znalazłam tylko kilka hodowli w Polsce, a wiem z pewnością, nawet z waszych postów, że jest ich więcej. I jeszcze jedno, za ile średnio można kupić psa od hodowcy? Chodzi mi o samca. Z góry dziękuję za wszelkie informacje!!

Link to comment
Share on other sites

lhasa nie jest psem który z nudów niszczy ( zresztą nawet psy znane z tego typu zachowań jak husky, beagle czy bordery lub inne pasterskie czy pracujące psy jeśli niszczą to tylko te zaniedbane ruchowo ) jeśli od szczeniaka będzie nauczony, że Pani/Pan czasem wychodzi będzie poprostu ten czas przesypiał, częstym błędem jest barnie urlopu gdy maluch przybywa do domu.... tylko, że urlop nie trwa wiecznie, lepiej od razu przyzwyczaić szczeniaka do rytmu dnia, sam sobie ustawi swój zegar do planu właściciela. Najlepiej zaraz po zamieszkaniu malucha zamknąć go w jednym pokoju i nasłuchiwać co robi czy płacze , czy drapie itd przygotować mu kilka zabawek, gryzaków.... przecież większość ludzi pracuje a ich dzieci chodzą do szkoły więc często lhasaki są po 8-9godzin same ( zresztą jak inne psy )

myślę, że po wpisaniu w przeglądarkę lhasa apso z 10 stron hodowli lhasaków w Polsce Ci się wyświetli a w nich linki do kolejnych, jednak nie ma ich aż tak dużo, jakby się mogło wydawać

ceny lhasaków są bardzo różne , zależne od hodowli, rodziców, czasem i ilości szczeniąt jak i płci, widziałam już ogłoszenia lhasaków rodowodowych od 1000zł do 3000zł , chłopaki przeważnie ( choć to nie reguła są tańsze )

Link to comment
Share on other sites

wielkie dzięki za odpowiedź!!
poszukam hodowli i napiszę do nich. Zależy mi na piesku z rodowodem, aby nie zasilać finansowo przede wszystkim tych wszystkich pseudohodowli.
Choć ceny piesków z rodowodem są o wiele wyższe, to ja mam jednak nadzieję, że uda mi się znaleźć pieska w niższej strefie cenowej, nie chcę go wystawiać, ma to być tylko piesek do towarzystwa. Słyszałam, że hodowcy sprzedają czasami taniej pieski, choć przyznam szczerze, że nie wiem od czego to zależy.
jakby ktoś słyszał o hodowcach szukających nowych właścicieli dla piesków to proszę dajcie znać.

Link to comment
Share on other sites

na temat tzw rasowych ale bez rodowodu nie będę tu pisać, jest wiele wątków na ten temat, no i od razu jak widzę ogłoszenia o takich szczeniętach to mnie coś trafia :pissed:
a wszystko jest tu :
[url=http://rodowod.republika.pl/]Rasowy=rodowodowy[/url]
[url=http://rodowodowy.republika.pl/]rasowy=rodowodowy[/url]
[url=http://www.stoppseudohodowcom.org/]STOP pseudohodowcom! | STOP pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.[/url]
[url=http://www.rasowy-rodowodowy.info/]www.rasowy-rodowodowy.info[/url]

nie możemy tu pisać gdzie ponieważ jest zakaz reklamowania hodowli/szczeniąt na dogo ale myślę, że na priv odezwie się kilku hodowców, czasem również można kupić pieska na raty, życzę powodzenia i pochwal się nam tu kiedyś nowym nabytkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Orsetta, według mnie żaden pies nie lubi długo pozostawać sam ale w większości domów to konieczne. Z tego, co wiem ( a mam 3 lhasaki) to lhasa apso dobrze znoszą samotność. Wiele razy zdarzyło mi się po powrocie i otwarciu drzwi zobaczyć mordkę z poprzygniatanymi spankiem włoskami;) a i sąsiedzi nigdy nie mówili by psiaki hałasowały w dzień, gdy nas nie ma. Teraz, gdy mam 3 psiaki , w tym dwa jednoroczne, to muszę przyzanć, że jest inaczej - czasem, jak je "poniesie fantazja" to potrafią coś spsocić w zabawie, najczęściej jednak tylko się nawzajem potargają i mam na powitanie 3 merdające psie krzaczki:loveu:
Najważniejsze jest pamiętaj to co napisała Dzidtka_Gl - trzeba od malutkiego przyzwyczajać psiaczka by pozostawał sam, bo jeśli się tego nie nauczy w młodości a właściwie szczenięctwie, to potem mogą z tego wyniknąć spore kłopoty - znam osobiście takie przypadki ale to nie lhasa;).
Z pewnością znajdziesz odpowiedniego dla siebie psiaczka, który przyniesie Tobie wiele radości
Pozdrawiam
Agata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...