Jump to content
Dogomania

Przyklady fryzur-poprosze:)


PATIszon

Recommended Posts

Juz wiem, cytaty psuja dogomanie kompletnie.

Raz, dwa, trzy, cztery........spokojnie sprobujemy napisac posta po raz trzeci.......:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:


[B]Anulka,[/B]

lanolina to lanolina. Kupuj te z allegro, bo
150 zl za kosmetyk dla pudla to troche duzo......
Ja bym sprobowala, ale zima juz sie konczy, wiec moze przyszlej zimy.
Chyba, ze sie wkurze i zetne ja nalyso. Z takim psem wogole sienie da spacerowac po sniegu!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']lanolina to lanolina. Kupuj te z allegro, bo
150 zl za kosmetyk dla pudla to troche duzo......
Ja bym sprobowala, ale zima juz sie konczy, wiec moze przyszlej zimy.
Chyba, ze sie wkurze i zetne ja nalyso. Z takim psem wogole sienie da spacerowac po sniegu!:angryy:[/quote]
Ta z allegro wygląda na konsystencję maści, a te z 1# All System są w butelkach, co sugeruje, że są płynne - czy to bez znaczenia?
(U mnie zima trzyma się mocno, znowu dosypało - na trawnikach tak do połowy psa ;))

Link to comment
Share on other sites

Filodendron ja kupiłam ostatnio olejek kokosowy taki do ludzkich włosów, własnie o konsystencji stałej. Wsadza się butelkę do ciepłej wody i to się rozpuszcza, odlałam trochę, rozcieńczyłam z wodą i polałam psa. Efekt identyczny jak z olejem psim, a cena bez porównania niższa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka']kupiłam ostatnio olejek kokosowy taki do ludzkich włosów[/quote]
Właśnie czytam tu w różnych miejscach o używaniu ludzkich kosmetyków (jedwab do włosów? ;)) ale wciąż nie mam odwagi - czy to na skórę nie zaszkodzi, albo coś innego? Groomerka powiedziała 1 # All System i ja się tak wierno-poddańczo tego trzymam :oops: Poczytam jeszcze i może poeksperymentuję tylko najpierw muszę uzupełnić wiedzę co do czego. Lanolina z odżywką ma zabezpieczyć włos przed śniegiem. A olejek kokosowy?

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam dokładnie [URL="http://www.helfy.pl/vatika-dabur"]ten olejek[/URL] ([SIZE=1]mam nadzieję że się dogo nie rozkrzaczy[/SIZE]). Bo mój z laser lites skończył się i na nowy zabrakło kasy:placz: W każdym razie z tego jestem zadowolona. Włosy są fajnie zabezpieczone, pachnące no i tłuste;) Ale myślę że jakby się go wlało we włos mniej to nie byłyby takie tłuste. Ja mieszam na oko z wodą i nie spłukuję tylko zostawiam już na włosie aż do następnej kąpieli. Pozatym już od kilku lat z powodzeniem stosuję ludzkie szampony i odżywki, bo jednak na dużego pudla we włosie psie kosmetyki równa się bankructwo:lol: A małe poszły niejako za ciosem.

Link to comment
Share on other sites

ano drogie chyba wydajne wiec starczy na troche ajk ktos ma pudlowa wersje mini. Ja nie lubie smarta w lanolinie. Wszystko sie do niego czepia cały czas mi sie zdaje ze jest brudny. No i włosy sie zbijają w takie "kupki" potem cięzko sie z tym walczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']ja używam jedwabnego serum dla ludzi i jest ok lanoliny to tylko troszke bo jej nie lubie[/quote]
A to jakieś konkretne/konkretnej firmy serum jedwabne, bo nie widzę linka? (Nie znam się, moje włosy nie wymagają, bo są za często i zbyt krótko ścinane ;) ) Ono jest wzamian lanoliny (ochronnie) czy jako odżywka do rozczesywania, po kąpieli?

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam i sama używam jedwabie z Biosilku, badź tańsze z Joanny :) Stosuje je po kąpieli, na wilgotny włos - nie spłukuje, ma to na celu zabezpieczenie włosa.

Jeśli na naoliwionego psa nałożysz jedwab to i tak zbytni oefektu nie będzie.Po oleju włos jest śliski i tłusty, więc uważam, że nie ma sensu jeszcze czegoś nakladać ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna.']Ja polecam i sama używam jedwabie z Biosilku, badź tańsze z Joanny :) Stosuje je po kąpieli, na wilgotny włos - nie spłukuje, ma to na celu zabezpieczenie włosa.[/quote]
Właśnie gdzieś już wyżej czytałam o tym Biosilku - chodzi o firmę Farouk, tak? Czy to można kupić w jakimś normalnym sklepie w realu, czy tylko przez internet? Sprawdziłam kilka drogerii, ale nie mają. Moze Sephora by miała? No i jeśli uda mi się go kupić, to wtedy zrezygnować z odżywki, czy najpierw odżywka, płukanie, potem jedwab? (Używam Botanical conditioner z All system - odżywka do spłukiwania.)

Link to comment
Share on other sites

Tak, z Farouka :) Mysle, ze powinni ją mieć, u mnie jest w prawie kazdej drogerii czy aptece :roll:
Lecisz tak:
1.Wkladasz pudla to wanny, moczysz dokladnie woda.
2.Nakladasz szampon, pucu-pucu i zmywasz.
3.Drugi raz szampon, tym razem mozna potrzymac z minutke na psie, zmywasz.
4.Nakladasz odzywke, trzymasz 3 minuty, splukujesz.
5.Na wilgotnego psa nakladasz jedwab.
6.Suszysz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna.']
Lecisz tak:
1.Wkladasz pudla to wanny, moczysz dokladnie woda.
2.Nakladasz szampon, pucu-pucu i zmywasz.
3.Drugi raz szampon, tym razem mozna potrzymac z minutke na psie, zmywasz.
4.Nakladasz odzywke, trzymasz 3 minuty, splukujesz.
5.Na wilgotnego psa nakladasz jedwab.
6.Suszysz :)[/quote]

Martyna, a ja mam pytanie co do tego przepisu...;)
Ponieważ swego czasu zakupiłam Show Oil z Lasera to czy mam go nakładać zamiast jedwabiu? Bo rozumiem, że nie ma co używać i jedwabiu i oleju?
A i jeszcze jedno pytanie - przed kąpielą powinnam psa rozczesać dokladnie przy użyciu tego oleju i odzywki i dopiero do wanny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Martyna, a ja mam pytanie co do tego przepisu...;)
Ponieważ swego czasu zakupiłam Show Oil z Lasera to czy mam go nakładać zamiast jedwabiu? Bo rozumiem, że nie ma co używać i jedwabiu i oleju?
A i jeszcze jedno pytanie - przed kąpielą powinnam psa rozczesać dokladnie przy użyciu tego oleju i odzywki i dopiero do wanny?[/quote]


No dokładnie ;) Sam olej z Lasera w zupełności wystarczy, nie ma nawet sensu stosować jeszcze czegoś po użyciu oleju :)

Nie,nie...Wkładasz brudnego psa do wanny (chyba, że się mocno filcuje to najpierw troche rozczesz ale to zwykla odżywka czy jakiś spray wystarczy), kąpiesz i jako ostatni nakładasz olej którego już nie spłukujesz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...