Jump to content
Dogomania

LEKI - wątek zbiorczy


BoUnTy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam. Zostało mi troszkę tabletek od pieska jeśli komuś się przydadzą chętnie przekaże:

Karsivan 50 mg  17 tabletek ważne do 05.2016

Zentonil  Advanced 400 4 tabletki ( ja kupowałam większą dawkę i dzieliłam na 4 każdą tabletkę bo potrzebowałam dla mniejszego pieska także mnie by zostało 16 dawek)

Cardisure 2,5 mg 9 tabletek

Theospirex 150 mg  30 tabletek

Encorton 5 mg

Amoksiklav 250mg+125mg 10 tabletek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oddam enzymy trzustkowe Pancreatin 4X 500mg NOW FOODS.

 

Skład: 1 capsule contains:  Pancreatin 4X 500mg
-Amylase 50,000 USP units
-Protease 50,000 USP units
-Lipase 4,000 USP units

Więcej, np: http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreatin-500-mg-250-Capsules/716#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=Pancreatin%204X%20500mg&rc=22&sr=null&ic=1

 

Jak ktoś ma pytania zapraszam na PW.

Link to comment
Share on other sites

W Schronisku w Koninie jest pies i 2 koty z problemami z nerkami.

Gdyby komuś zalegał furosemid w ampułkach to proszę o wiadomość!

Przyjmiemy dla podopiecznych również karmę dla nerkowców - zarówno suchą jak i w puszkach.

Aktualnie nerkowcy dostają karmę Trovet RENAL, ale karmy innych firm również przyjmiemy.

Link to comment
Share on other sites

Mam do oddaania troche leków, dostaliśmy w darowiźnie, ale na szczęście nasze zwierzaki nie potrzebują. Może się komus cos przyda.

 

1. DESMOPRESSIM TEVA 0,2 mg tabletki – ważność do 04.2015r.

stosowany do leczenia:

  • przewlekła choroba moczówki prostej, co powoduje skrajne pragnienie i ciągłą produkcję dużych ilości rozcieńczonego moczu. Ważne: Nie należy mylić z cukrzycą
  •  Moczenie nocne u dzieci powyżej 5 lat.
  • częste oddawanie moczu u dorosłych nocne (oddawanie moczu w nocy).

2. NOCUTIL 0,2 mg tabletki, ważne do 08.2015r.

W leczeniu moczenia nocnego u dzieci w wieku od 5 lat od wykluczenia przyczyn organicznych
- W ramach ogólnej koncepcji leczenia,  (Choroba związana z wydzielaniem dużych ilości moczu rozcieńczonego,  skrajnym pragnienia, do leczenia centralnej moczówki prostej

 

3. FORTEKOR FLAVOUR 5 mg – lek zwierzęcy na wage 5-20 kg, ważny do 03.2015r. oraz 05.2013

WSKAZANIA:

Psy:
leczenie niewydolności serca połączonej z nadciśnieniem.

Koty:
leczenie chronicznej niewydolności nerek.

 

 

4. VETMEDIN 5  mg kapsułki – ważny do01.2015r.

 

 Preparat stosuje się u psów do leczenia zastoinowej niewydolności serca powstałej w następstwie

schorzeń mięśnia sercowego (kardiomiopatia rozstrzeniowa) lub wad zastawkowych zastawki dwudzielnej i aorty (niedomykalność zastawek).

 

5. VETMEDIN 1,25  mg TABLETKI do żucia dla psów – ważny di 04.2015 - przekazane dla Kikou

Leczenie zastoinowej niewydolności serca powstałej w następstwie kardiomiopatii rozstrzeniowej lub niedomykalności zastawki (dwudzielnej i/lub trójdzielnej) manifestującej się charakterystycznymi objawami klinicznymi jak np. kaszel, duszność, obniżenie sprawności ruchowej lub wodobrzusze.

 

6. PANCREX – VET PULVER – 100 g, -ważne do 02.2015 - przekazane dla Kikou

Kompleks enzymatyczny dla psów i kotów. Zawiera enzymy trzustkowe amylaza, proteazy i lipazy. Enzymy te zapewniają optymalny rozkład węglowodanów, białek i tłuszczów oraz zapewniają skuteczne i prawidłowe trawienie spożytego pokarmu.

 

7. ULCOGANT SUSPENSION IN BEUTELN – ważny do 05.2015

- W leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy Wrzód żołądka (ET): łagodzi objawy, przyspieszenie gojenia owrzodzeń.
- Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy (zapobieganie nawrotom wrzodu żołądka dwunastnicy ET).
. - Do leczenia łagodnego do umiarkowanego zapalenia i owrzodzenia przełyku spowodowanej przepływem wstecznym soków żołądkowych z żołądka do przełyku, zapalenia przełyku (reflux etapu I i II według Savary'ego i Miller).

 

8. PFIZER – VMP tabletki – ważne do 03.2015r.

z wysoką zawartością biotyny i cynku. Suplement dla psów i kotów – uzupełnienie w witaminy, substancje mineralne u proteiny.

 

9. ATOPICA 100 MG –dla kotów – ważne do 10.2015r. - przekazane dla Ulvheddin

Substancja czynna - cyklosporyna.

Leczenie objawowe przewlekłego alergicznego zapalenia skóry u kotów

 

10. PRURIVET S 100 ml – dla psów – ważny do 22.01.2016

Roztwór do stosowania na skórę psów

Wskazania:

Zapalenie skóry, egzema, zapalenie skóry parasitaria.

 

11. PRILACTONE 40 mg – dla psów – ważne do 11.2015

stosuje się w leczeniu psów w zastoinowej niewydolności serca, przy uszkodzonych zastawkach serca.

 

12. IPAKITINE 180 g – ważne do  02.2016 - przekazane dla Kikou

Dla psów I kotów – dodatek żywieniowy wspomagający pracę nerek

 

13. IPAKITINE 300 g – ważne do 10.2016 - przekazane dla Kikou

Dla psów I kotów - dodatek żywieniowy wspomagający pracę nerek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...